Autor Zpráva
Shaman
Profil
Ahoj všem,

rád bych znal Váš pohled na nový design:

www.shaman.cz

Zajímá mě Váš názor na všechny podobory webdesignu, od grafiky a vzhledu přes layout, přehlednost, použitelnost až po přístupnost a srozumitelnost textů. Hodnotit můžete také informační architekturu, navigaci a rozmístění informací na webu. Technický pohled také ocením, ale v tomto směru ještě některé detaily dolaďuji (vypínání CSS, kniha návštěv, vyhledávání...).

Web byl stavěn podle normy XHTML 1.0 Strict se zpětnou kompatibilitou, se snahou o maximální viditelnost, přístupnost a použitelnost. Bylo sledováno Dogma W4 a BFW.

Díky za každý názor.

Shaman
Kráťa
Profil
Hezkýýýýýýýýýýýýý už to mám v oblíbených. Já bych jen dal nahoru 10px mezírku, aby se to nelepilo k okraji okna.
Polaroid
Profil
Moc moc pěkný!
Designově fakt skvělý, hlavně tento typ designu teď frčí, je in a lidem se líbí.

Gratuluju!
MVK
Profil *
MVK (alias Piter): sjakotyc@technologist.com (Mozilla 1.6)

Není co dodat, skvělé! Jedny z nejlepších stránek, co jsem kdy viděl.
Dokonce dodržování typografie! Na webu zcela nevídané!

Jen několik rýpavých poznámek k maličkostem:
1. Tlačítko hledat lze IMHO vyrobit i přes CSS. Nemám rád mouse efekty a javascripty.
2. IMHO description titulní stránky by mělo být koncipované pro vyhledávače, tj. spíše zaměření celého projektu než pouze titulní stránky.
3. U galerie se zbytečně opakuje >class="b1"<. Stačilo by >class="center fotog" img< pro všechny dohromady.
Shaman
Profil
AD Kráťa: Moc nechápu to s tou mezírkou... Co se kde lepí?

AD MVK:
1. Tlačítko samozřejmě jde vyrobit s CSS. Ale takové? JS jsou v pořádku, pokud vše funguje i s jejich vypnutím (což by zde mělo). Mouse efekty zase dávají stránkám dynamiku a interaktivitu, zkrátka uživatel má pocit, že stránka reaguje na jeho podněty...
2. Máte pravdu, nevšiml jsem si toho (pozůstatek pradávné verze). Opraveno.
3, Pravda, v nové verzi galerie to opravím.

Děkuji za Váš čas.
Kráťa
Profil
Shaman
Tady je mezírka http://www.loc.gov/diversity/en/home.php
Yuhův obkreslený favorit má menší http://projekty.gymnazium-kadan.cz/venustransit/
Zkrátka nahoře nad tím vším, aby bylo kousek pozadí. Asi u toho <div id="main"> dát <div id="main" style="margin: 10px">
Shaman
Profil
AD Kráťa: už chápu. Mělo by to 2 nevýhody:

1, narozdíl od příkladu, má stránka jakoby vrhá stín - tento stín by pak končil v prostoru. Vyřešit by to šlo přidáním obrázku, který by udělal přechod, ale připadá mi to zbytečné (data, která nijak nezvýší komfort používání webu, navíc se tak důležité informace dostanou na stránce níže)

2, v hlavičce by přibyla další horizontální linie, už tak je jich tam dost (okraje zelené linky, horní a spodní rám navigačního pruhu...)

Ale díky za nápad.
Kráťa
Profil
Jak se to vezme, vypadalo by to jako třeba papír nad podkladem. Ten stín by jsi udělal úplně stejně, jako to máš po straně, pouze vodorovný, místo svislý. :-)
Jake
Profil
Shaman
konečně nějaký pořádný web na hodnocení. Je opravdu moc pěkný. Kód je taky slušný. Design super a layout taky. CSS je taky kvalitní. Jen bych tam dal nahoru menší mezírku, protože tak se to lepí k hornímu okraji okna.
Shaman
Profil
To Kráťa a Jake: díky moc za názory, ale nechám to tak - líbí se mi to víc jak to je.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0