Autor Zpráva
prcek123
Profil *
Dobrý den. Chtěl bych znát Váš názor jak na Vás působí vzhled webu www.svetovafakta.cz kam bych chtěl psát každý den alespoň jednu světovou zajímavost. Není to pozadí špatné? Jak na Vás web působí ? Jede na wordpresu, co vylepšit ? Jaké pluginy dodat ? Nechci aby se tam mohlo přidávat komentáře, alespoň zatím ne. Předem děkuji za jakýkoliv názor. Texty si píši sám takže nejde o žádné kopírování. Děkuji


Myslíte že když bude dostatek článků že má takový web potenciál ? Opravdu budu rád za každý názor jestli to má cenu dělat nebo se na to rovnou vykašlat. Děkuji
danny98
Profil
zkus dát odkazy menu doprostřed pomocí line-height: (výška menu)
lionel messi
Profil
prcek123:
Není to pozadí špatné?

Podľa mňa nie.

Ako prvá mi do oka padla neznalosť pravidla, že pred otáznikom sa nepíše medzera. Texty na webe vďaka tomu pôsobia veľmi amatérsky.

Dizajnovo sa mi absolútne nepáči kontaktný formulár. Šedá farba formulárového políčka na mňa akosi automaticky pôsobí dojmom, že dané pole je neprístupné. Text v odosielacom tlačidle je škaredo nalepený na jeho okraje, nechal by som ho aspoň trochu dýchať.

Čo sa týka zarovnania odkazov v menu, súhlasím s dannym98.

Nepochopil som, čo vpravo robí text loading..., keď sa mi namiesto neho nič nenačítalo a ani nezmizol.

Výpis náhodných článkov v pravom paneli neodsádzaj odrážkou, pôsobí to prinajmenšom divne a nedávaj nadpisu zaujímavostí v ňom šedé pozadie. Ak sa totiž nadpis zalomí na dva riadky, s nastavenou farbou pozadia vyzerá podstatne horšie.

V texte o fóbiách (www.svetovafakta.cz/nejkurioznejsi-a-nejzajimavejsi-fobie) je drobná chyba, nadpis sľubuje 30 fóbií, čitateľ sa ich aj dočká, ale zoznam je uvedený ako Nejkurióznějších 20 fóbií.

Časom by sa zrejme hodilo zaujímavosti kategorizovať. Zároveň by som si premyslel obsah podstránky Statistiky. Prečo tam napríklad chýba článok www.svetovafakta.cz/kolik-komaru-cloveku-vysalo-vsechnu-krev?
Trejpa
Profil
prcek123:
Není to pozadí špatné?
V okně širším než 1920 bodů je opakování nenavazujícího obrázku na pozadí rušivé. Buď bych ho roztáhl background-size: cover;, nebo mu zrušil opakování background-repeat: no-repeat; a okolí nechal vyplněné zhruba stejně tmavou barvou.
prcek123
Profil *
lionel messi:

Ako prvá mi do oka padla neznalosť pravidla, že pred otáznikom sa nepíše medzera. Texty na webe vďaka tomu pôsobia veľmi amatérsky.
Odpověď: Myslel jsem aby to vyhledávač rozpoznal dobře jako slovo bez znaku. Jestli je to jedno, mezeru vynechám.

Čo sa týka zarovnania odkazov v menu, súhlasím s dannym98.
Odpověď: Zkusím to udělat ale moc nevím jak na to.

Nepochopil som, čo vpravo robí text loading..., keď sa mi namiesto neho nič nenačítalo a ani nezmizol.
To je prozatimní reklama která moc nefunguje.

Výpis náhodných článkov v pravom paneli neodsádzaj odrážkou, pôsobí to prinajmenšom divne a nedávaj nadpisu zaujímavostí v ňom šedé pozadie. Ak sa totiž nadpis zalomí na dva riadky, s nastavenou farbou pozadia vyzerá podstatne horšie.
Odpověď: ty odrážky zkusím změnit a jakou barvu mám dát těm odkazům? Je to nejlepší plugin na náhodné články který jsem našel.

V texte o fóbiách (www.svetovafakta.cz/nejkurioznejsi-a-nejzajimavejsi-fobie) je drobná chyba, nadpis sľubuje 30 fóbií, čitateľ sa ich aj dočká, ale zoznam je uvedený ako Nejkurióznějších 20 fóbií.
Odpověď: Opraveno

Statistiky. Prečo tam napríklad chýba článok www.svetovafakta.cz/kolik-komaru-cloveku-vysalo-vsechnu-krev?
Odpověď: S tím menu bych právě potřeboval poradit. Myslel jsem že ve složce videa budou videa, to je jasné. Ve složce zajímavosti budou všechny články a ve složce statistiky bude jenom to co má odpočet během návštěvy webu. Jak to předělat ? Co nedělat vůbec kategorie? Že by bylo všechno na hlavní stránce ?

Strašně moc děkuji za názor a Vaše odpovědi moc mi to pomohlo a vážím si toho. Děkuji moc
Bubák
Profil
Vzhled je standardní, výhodou je, že se snadno orientuji a dobře se to čte, tím mám na mysli, že písmo má dobrý kontrast, velikost, řádkování, neruší mne animace.
Na fotky se hodí formát JPEG, i na ty malé, nebo tady.
Stránku 404 by to chtělo vylepšit: www.svetovafakta.cz/test
Na stránce www.svetovafakta.cz/niagarske-vodopady-postupne-zaniknou jsou gramatické i faktické chyby, třebas: „ Za 12.000 let se posunuli o více než 11 km“, ti vodopádi jsou ale potvůrky.

Průtok Niagarských vodopádů během návštěvy tohoto webu:
m3/sekundu: 49500
Naplněných městských bazénú za vteřinu: 132
Průtok litrů za vteřinu: 49500000

Ta čísla neustále narůstají, znamená to tedy, že se průtok neustále zvyšuje? Pleteš si průtok se množstvím.

Texty nekopíruješ, ale co obrázky? Mi osobně je to jedno, ale agentury a fotofalerie, jejichž podstatná část zisku pochází z výpalného za obrázky velikosti poštovní známky.
prcek123
Profil *
Trejpa:
Díky strašně moc za radu, moc mi to pomůže. Já právě mám monitor jenom 1920 a tak nevím jak to někde otestovat. Není nějaká online služba která mi ukáže jak se web zobrazí při vyšším rozlišení? Abych to mohl po úpravě zkontrolovat.
Trejpa
Profil
prcek123:
Co nedělat vůbec kategorie? Že by bylo všechno na hlavní stránce ?
Než zmatečné, tak raději žádné.

Já právě mám monitor jenom 1920 a tak nevím jak to někde otestovat.
Odzůmuj. Ctrl + - (mínus)
prcek123
Profil *
Bubák:
Díky za odpověď ty chyby opravím. Ty obrázky beru zde pixabay.com píší tam že je mohu používat i na webu. Tak teď nevím. Jsou ty obrázky ok ? Nebude z toho problém? Ale píší tam že je mohu volně používat. Jestli je to nelegální tak je odstraním.


Bubák:
Příklad pixabay.com/cs/niagarsk%C3%A9-vodop%C3%A1dy-vodop%C3%A1dy-%C5%99eka-553608
Bubák
Profil
prcek123:
Ty obrázky beru zde pixabay.com píší tam že je mohu používat i na webu.
Kontrolovat to nebudu, zkouknul jsem jen odkázanou stránku, pokud je tomu tak, je to zcela v pořádku.
prcek123
Profil *
lionel messi:
Výpis náhodných článkov v pravom paneli neodsádzaj odrážkou.
Snažím se to odstranit ale nemůžu najít jak se dělá v html odrážka. Pomůžete mi prosím?
Taurus
Profil
Bubák:
Nemusíš, mělo by to být vážně v pořádku, sám rád používám.

Web mě jinak nezaujal. To pozadí tam nesedí, web vůbec nedýchá. Inspiruj se na pinterestu, behance, dribbble, deviantartu nebo jinde. Toto je tak rok 2003. Je pravda, že je to poměrně přehledné, ale z estetického hlediska je to broskev se zapečeným sýrem. Bohužel. Je to smutné, šedivé, strohé, nezajímavé.

Ad odrážky:

.widget li {
list-style-type: none;
}
Bubák
Profil
prcek123:
Snažím se to odstranit ale nemůžu najít jak se dělá v html odrážka. Pomůžete mi prosím?
Taky jsem si všiml, ale zapomněl (ve staré dobré Opeře) jsem napsat do hodnocení.
Zmíněné odrážku deklaruješ v CSS (po deklarování zrušení odrážek všem seznamům), mělo by stačit smazat v www.svetovafakta.cz/wp-content/themes/point/style.css?ver=4.5.3 řádek 959:
.widget li {
    list-style-type: square;
    margin-left: 17px;
    margin-bottom: 7px;
    font-size: 14px;
}
Anebo tam dej list-style-type: none; případně méně ukecané list-style: none;
prcek123
Profil *
Díky to pomohlo a odrážky jsou pryč. Jak ještě udělat ten nadpis s tím pozadím ? Napadlo mi odstranit tu barvu pozadí a dát nadpis tučným písmem. Pomohlo by to ?
lionel messi
Profil
prcek123:
Napadlo mi odstranit tu barvu pozadí a dát nadpis tučným písmem. Pomohlo by to ?

Áno, momentálne vyzerá pravý panel lepšie.

Až teraz som si všimol vyhľadávanie. Za otravné považujem, že po kliknutí do políčka, nemôžem hneď začať písať, ale najprv musím ručne spacifikovať popisok Hledat na webu. Určite by to šlo vyriešiť elegantnejšie.
prcek123
Profil *
Chci Vám všem moc poděkovat. Web vypadá mnohem lépe. Zatímco na konkurenční poradně mi odpověděl pouze jeden cituji: vykašli se na to takových webů jsou mraky uděláš nejlíp když to vypneš, tak Vám všem chci moc poděkovat za rady. Děkuji


lionel messi:
Super díky zkusím to vyhledávání upravit.


Ještě bych měl prosím Vás dotaz na to video co tam mám. Nechci aby se to přehrávalo u mě na webu (autorská práva a tak) tak je to udělané že se otevře nové okno. Není to ale blbost ? Zase se to ale přehrává přímo na youtube, takže mám v podstatě jen odkaz na video a z toho by neměl být problém ne ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0