« 1 2 »
Autor Zpráva
tluig
Profil *
Zdravím, prosím o kritiku skolnicasopis.eu
Budu vděčný za připomínky, návrhy, co vylepšit, atd...
user
Profil *
Působí to na mě jako nakódované za půl hodiny.
Ta hlavička je nějak divná, proč jsou tam 2 menu, skusil bych to "logo" dát trohu větší a jinou barvou/fontem. Po kliknutí na logo bych očekával redirect na homepage.
Jinak výpis článků a tweety jsou lepší.

Vše máš v .html , to budeš přidávat každý článek ručně?
tluig
Profil *
jasně že ne :-) to druhý menu je podmenu v mobilní verzi


tluig:
jasně že ne :-)
později to udělám v php
pcmanik
Profil
user:
O to zaujímvšie že to druhé menu sa zobrazí len pri šírke menšej ako 1220px.

No a k hodnoteniu, vyzerá to amatérky a nieje tam obsah, takže nieje čo hodnotiť.
Reklamu si u teba určite nikdo nebude kupovať využi radšej už nejaký existujúci reklamný systém.
tluig
Profil *
user:
Ta hlavička je nějak divná
myslíš <header>? A co je na tom divného?


pcmanik:
vyzerá to amatérky
:-( to jo no... :-(


pcmanik:
O to zaujímvšie že to druhé menu sa zobrazí len pri šírke menšej ako 1220px.
v mobilní verzi se nezobrazuje postraní panel kde se nachází podrubriky, tak sem tam dal druhí menu
pcmanik
Profil
tluig:
v mobilní verzi se nezobrazuje postraní panel kde se nachází podrubriky, tak sem tam dal druhí menu
Ja ale na desktopovej verzii nevidím v postrannom panely tie podrubriky (Filmy, knihy atď...)
tluig
Profil *
pcmanik:
Ja ale na desktopovej verzii nevidím v postrannom panely tie podrubriky (Filmy, knihy atď...)
to je jenom ve vypis-clanku.html


v mobilni verzi je to ve všech html (to sem nesmazal, když sem to upravoval)
Taurus
Profil
Inspiroval ses někde? Co třeba behance, dribble, pinterest, deviant art? Inspirace je základ, pokud nejsi grafik i pokud jsi grafik.
Vážně se ti líbí ten žlutý podklad pod textem a přes něj modré odkazy, červené písmo?
Máš ošetřená práva na obrázky?
Proč pravé menu tak divně poskakuje?
Proč je v patičce „produced by“, když jde o český web?
Co je vůbec účelem webu? Jak „školní časopis pro všechny“? Kdo jsou všichni?

To jsem jen na úvodu, dál asi jít netřeba. Zkus se víc sám sebe ptát. „Proč“ je super slovo. Např. ta tvá 404 – to jako to číslo 404 je nejdůležitější na té stránce? Asi ne, že? Tak proč je mu věnována největší pozornost?
tluig
Profil *
Taurus:
Tak proč je mu věnována největší pozornost?
nechápu... jak věnována největší pozornost?


ale ty weby se zaměřujou přece na něco uplně jiného
Taurus
Profil
tluig:
nechápu... jak věnována největší pozornost?
Číslo 404 je barvou a velikostí tak výrazné, že jasně převyšuje jakékoli další informace. Tohle jsou přece základy vnímání objektů na stránce.

ale ty weby se zaměřujou přece na něco uplně jiného
Vždyť jsou to galerie (nejen) dobrých grafických návrhů a myšlenek. Stačí zadat klíčové slovo, které se týká tvého webu a je to.

A odpovíš mi i na ostatní otázky? Jestli má vůbec smysl ti pomáhat…
tluig
Profil *
neinspiroval sem se nikde, na ty odkazy se podívám....

Taurus:
Vážně se ti líbí ten žlutý podklad pod textem a přes něj modré odkazy, červené písmo?
nevím :-)

Máš ošetřená práva na obrázky?
stáhnul sem je z internetu, já práva neřeším, proč?

Proč pravé menu tak divně poskakuje?
je to blbý, co?

Proč je v patičce ‚produced by‘, když jde o český web?
netuším, a co by tam teda mělo bejt?

Co je vůbec účelem webu?
články

Kdo jsou všichni?
v současnosti to sem já sám :-(

Číslo 404 je barvou a velikostí tak výrazné, že jasně převyšuje jakékoli další informace.
číslo 404 je to hlavní, proto převyšuje.... ale jo no, máš pravdu, já s tim taky nejsem spokojenej, ted se učím (asi po x letech co sem se pokusil udělat první web.) Takže web vyhodit a udělat jiný, říkáš?


tak ted se dívám na ten pinerest, je to pěkný ale těžko z toho něco vytáhnu.


na tom pinterest jsou opravdu pěkné designy, ale já nevím jak je mám začlenit do mého webu :-) co z toho vybrat? to by pak byla pleskanina všeho možnýho.... časem mě snad něco napdane...
Taurus
Profil
tluig:
stáhnul sem je z internetu, já práva neřeším, proč?
Uf.

Tvé odpovědi mi říkaj, že to nikam nepovede. Potřetí se mi zřejmé věci vysvětlovat nechce. Zvlášť člověku, co krade obrázky.
tluig
Profil *
Taurus:
Zvlášť člověku, co krade obrázky.
a na ty obrázky sou práva? já nepodnikám
Bubák
Profil
tluig:
a na ty obrázky sou práva?
Až na pár výjimek (jako třebas úřední dílo) jsou (nejen) obrázky chráněny autorským zákonem.
V současné době bys mohl používat obrázky, u nichž autor dovolil (dal licenci) k nekomerčnímu použití s úpravami (mám dojem, že jsi některé obrázky zprůhledňoval).
Těžko říct, co bude v budoucnu, ale pro jistotu bych volil obrázky, které je možné použít i komerčně, což je i web s placenou reklamou.
Obrázky, jejichž licence dovoluje volné užití, jsou třebas na pixabay.com.
lionel messi
Profil
Tiež by som možno vyjadril svoj názor, lenže tluig už web zmazal, zobrazí sa len stránka Wedosu informujúca o aktivovaní hostingu. Hmmm.
Moderátor juriad: Ani my moderátoři nemáme moc obnovit cizí webové stránky.
tluig
Profil *
ok mužeš taky ohodnotit, je to hnusný tak se m to smazal.... ale ted sem to tam dal znovu tak ohodnot...
noko
Profil
Mě se to celkem líbí, jediné k čemu mám výhrady, je ten žlutý rámeček s červeným písmem, nehodí se tam.
tluig
Profil *
lionel messi, noko:
žlutý rámeček s červeným písmem
to sem tam dal jenom dočasně, zatim mám jenom šablonu a ty odkazy v menu nefungujou.


stránku 404 sem přeměnil


to vyhledávání bych mohl dát do headeru...
tluig
Profil *
Taurus:
Proč pravé menu tak divně poskakuje?
chtěl sem ho dát "dopředu" před ostatníma pokud na to někdo najede
tluig
Profil *
poupravil jsem to vyhledávání a přesunul do headeru, je to lepší?
Bubák
Profil
Na stránce 404 vidím dvě vyhledávací políčka, v každém je jiný nápovědný text. Jsem zmaten.
Číslo 404 je na stránce nejvýraznější, ale jako uživatele mne nezajímá číslo chyby, ale jak se co nejrychleji dostanu k požadovanému obsahu, ale to je napsáno šedou barvou.
tluig
Profil *
Bubák:
ale jak se co nejrychleji dostanu k požadovanému obsahu, ale to je napsáno šedou barvou.
LOL,to musí bejt člověk úplně vypatlanej, kliknu na odkaz kterej nebude funkční tak mě to pošle na error404 a tam je napsáno:
ops,
Litujeme, požadovaná stránka nebyla nalezena...
Zkuste hledat v menu nebo ve vyhledávači
404
a tady se nachází ještě zvlášt vyhledávač.

a podle tebe uživatel přijde na error404, bude zmaten "co to je?", nepřečte si text a rychle odejde? Nebo co? Já to nechápu. Díval jsem se na různé šablony a tam to taky takhle podobně je. Ano, kod chyby je nejvýraznější aby návštěvník věděl že se mu požadovaná stránka nezobrazila. Můžeš mi říct jak bys to udělal ty?
Taurus
Profil
Takže když půjdeš do obchodu a prodavačka ti řekne „Chyba 0x800C0133“, bude vše v pořádku, jo? Běžným lidem jsou přece čísla chyb k ničemu. Zvlášť takhle velká. :-))

Zkus to nějak takto: www.odemne.com/porid-si-akvarko

Bubáku, vzdej to ;-)
tluig
Profil *
Taurus:
Běžným lidem jsou přece čísla chyb k ničemu
a já sem teda robot? Já sem se pokaždé setkal s chybou 404 krom pár vyjímek, ale jo tak poupravil jsem to.


a kromě té samotné 404 stránky? jak bys zhodnotil ostatní?
(jo já vím, nepovedlo se to)


Taurus:
vzdej to ;-)
ne, ne prosím, ještě ne... nevzdávej to... prosííííííím aáááááááááá
Tomáš123
Profil
tluig:
To už vyzerá omnoho lepšie ako prvá verzia:
• Postranný panel by som nijako neposúval, zbytočne to skáče.
• Takisto by podľa mňa vyzeralo lepšie, keby nebol panel zhora odsunutý (pričom by si musel zrušiť overflow: hidden prvku .fix).
• Logo by malo odkazovať na hlavnú stránku webu.
• Stránka 404 vyzerá, akoby užívateľ prenikol niekam hlbšie do webu. Prečo tam používaš strojové písmo a neprívetivé farby (mohol si použiť napríklad tú žltú).
• Výpis článkov nemá dostatočne veľké postranné vnútorné odsadenie. Po nájdení myši sa modrastá farba dotýka prvkov nalepených na ľavý okraj. Zvážil by som aj to farebné zvýraznenie. Podobne opatriť by bolo vhodné aj stránku s tweetmi.
• Bez posuvníka nemusí byť na stránke profilu zrejmé, že text niekam pokračuje. Viď: Jak dát uživateli najevo, zda se obsah elementu ořezává kvůli stanovené max-height?.
• CSS kód pokiaľ možno nerozdeľuj do desiatky menších súborov. Je to náročnejšie na stiahnutie.
• Jeden so spôsobov ako sa vyrovnať s nemožnosťou aplikovať CSS na nové blokové HTML5 prvky je vložiť do každého z nich <div>. Ten zaručí požadovanú blokovosť obsahu a štýly ide aplikovať naň. Zároveň, máš otvorené dvere do budúcnosti, keď HTML5 prvky možno budú mať vplyv na vyhľadávače a iné mašiny. Na správnu kompatibilitu s IE8 a staršími je ale potrebné požadované štýly deklarovať známym prvkom nepochádzajúcim z najnovšej verzie HTML (všimol som si iba margin-bottom deklarovaný elementu nav, ale nehľadal som).
• V kóde máš pár červených riadkov, bude lepšie, keď si to poopravuješ.
• Responzivitu by si mohol ladiť pre rozlíšenie od 1024px do 1600px. Prípadné rozloženie pre väčšie obrazovky zobraziť podmienene (napr. obrázky).
• RGBA zápisu prehľadnej farby by mohla predchádzať deklarácia farby pre staršie prehliadače.
• Obrázky v niektorých prípadoch stránku vertikálne naťahujú. Odporúčal by som použiť pozadie zložené z jednotlivých obrázkov a definovať ho prostredníctvom CSS.

> „Proč je v patičce ‚produced by‘, když jde o český web?“
> „netuším, a co by tam teda mělo bejt?“
Niečo v češtine.
tluig
Profil *
Tomáš123:
Bez posuvníka nemusí byť na stránke profilu zrejmé, že text niekam pokračuje.
jo to je pravda, s tim default posuvníkem by to vypadlo hnusně, v javascriptu jde udělat lepší, ale to já zatím neumím tak sem to udělal zatím, ale počítám s tím.

RGBA zápisu prehľadnej farby by mohla predchádzať deklarácia farby pre staršie prehliadače.
ok

Logo by malo odkazovať na hlavnú stránku webu.
já tam žádné nevidím :-), je tam akorát nadpis a tu tužku sem jako logo zrovna nezamýšlel, ale ten nadpis bych mohl dát jako odkaz na hlavní stránku

Niečo v češtine.
místo produced vyrobil?

Takisto by podľa mňa vyzeralo lepšie, keby nebol panel zhora odsunutý (pričom by si musel zrušiť overflow: hidden prvku .fix).
ale to by se ten div potom srazil do sebe :-), leda bych tam dal další

Jeden so spôsobov ako sa vyrovnať s nemožnosťou aplikovať CSS na nové blokové HTML5 prvky je vložiť do každého z nich <div>
a na prvky jako je nav, footer, a další by se aplikovat prvky neměli?


Tomáš123:
• Stránka 404 vyzerá, akoby užívateľ prenikol niekam hlbšie do webu. Prečo tam používaš strojové písmo a neprívetivé farby (mohol si použiť napríklad tú žltú).
hm, opravdu by se tam hodila ta žlutá? to bych teda neřekl...
noko
Profil
Ještě dodávám kritiku:
1. Proč máš na webu nevyplněné <title>?
2. Webu chybí Favicon.
3. Důležitým obrázkům bych dodal atribut "alt".
4. Nadpis Vítejte ve školním časopise pro všechny bych nepodtrhával, vypadá trochu jako odkaz.
tluig
Profil *
tluig:
leda bych tam dal další
odsunul jsme to, už je to v rovině...
Tomáš123
Profil
tluig:
ale ten nadpis bych mohl dát jako odkaz na hlavní stránku
To som mal na mysli.

místo produced vyrobil?
Napríklad.

a na prvky jako je nav, footer, a další by se aplikovat prvky neměli?
Deklarovaný vzhľad nebude dostupný v starších Exploreroch. Tie totiž na prvky, ktoré nepoznajú, nevedia aplikovať CSS. Ak chceš, aby to vyzeralo všade čo možno najviac rovnako, deklaruj vzhľad starším prvkom.
tluig
Profil *
noko:
1. Proč máš na webu nevyplněné <title>?
protože to je zatim šablona a zapoiměl jsem na to, ale myslím na to :-)

2. Webu chybí Favicon.
taky sem si všimnul, ale je to spíš nepodstatný

3. Důležitým obrázkům bych dodal atribut "alt".
tak to sme dvá

4. Nadpis Vítejte ve školním časopise pro všechny bych nepodtrhával, vypadá trochu jako odkaz.
OK

Tomáš123:
Deklarovaný vzhľad nebude dostupný v starších Exploreroch. Tie totiž na prvky, ktoré nepoznajú, nevedia aplikovať CSS. Ak chceš, aby to vyzeralo všade čo možno najviac rovnako, deklaruj vzhľad starším prvkom.
já sem četl že staré IE (a další co to nepodporujou) to bere jako normální div


tluig:
protože to je zatim šablona a zapoiměl jsem na to, ale myslím na to :-)
už sem to doplnil, ale nenapdá mě favicon, kterej by se k tomu hodil


Tomáš123:
To som mal na mysli.
budiž světlo

„místo produced vyrobil?“
Napríklad.
mě se líbí to "produced by", češtinu bych tak nehrotil


udělal sem tam změny.... jak hodnotí teď, ještě třeba něco změnit?
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0