Autor Zpráva
muhehe
Profil *
Ahoj, prosím o zhodnocení stránky www.div.cz, ještě to není úplně hotové, dělám na tom skoro pořád, je tam spousty práce. Nicméně nehotové věci jsou skryté.

Není úplně zveřejněná sekce Seriály, ale kouknout se můžete, je tam i sekce Kino - s tím zápasím hodně, abych to nějak roztřídil. Sekce Osobnosti, chystám Diskusi, ta snad už bude hotová, jen dopiluji zobrazení uživatele, který psal zprávu. Seznam vydaných Blu-Ray bude tak možná za měsíc.

Kromě kritiky můžete přidat i nějaké tipy. Na základě této diskuse bych si hlavně chtěl v podstatě utřídit seznam priorit, čemu se věnovat dříve. Děkuji.
Keeehi
Profil
V čem jsi jiný, lepší než zavedené ČSFD?
Toto je velmi důležitá otázka. ČSFD je známá stránka s obrovskou návštěvností. Je téměř nemožné dělat to samé a přetáhnout návštěvníky. Nejlepší je tedy přijít s nějakou přidanou hodnotou. Něco, co uživatelé chtějí nebo potřebují a ČSFD to nenabízí. Nic takového jsem tam nenalezl.

A co se vzhledu týče, tento by neobstál ani před pár lety natož dnes.
muhehe
Profil *
V čem jsi jiný, lepší než zavedené ČSFD?

Nad tím přemýšlím opravdu hodně, jakou přidanou hodnotu dám navíc a určitě bude. Nejdřív je však priorita základ.

A ke vzhledu, no nejsem designer (tím to neomlouvám) uvažuji zadat minimálně hlavičku nějakému grafikovi, vlastně jsem to asi už měl udělat dávno. Určitě vylepším, tajně jsem doufal, že ten vzhled projde, ale neprošel. Ok, beru na vědomí a posunuji na přední příčku priorit.
noko
Profil
Promiň, ale design je jako bych ho vymyslel já ( = hodně špatné), je tam spoustu kulatých rohů, a ty už dnes nejsou "in", a ten hranatý vyhledávací formulář tam v tom všem působí jako past na oko.
Ono by možná stačilo oddělat ty rohy a stíny, jinak se mi to nezdá uplně marné :-)
muhehe
Profil *
noko:
Zkusil jsem kulaté rohy snížit o polovinu a pak ještě o polovinu, takže jsou na 25% původního poloměru a vypadá to opravdu mnohem lépe. :D Tak je nejspíš zruším úplně. Díky.

To záhlaví jsem zadal na fiverr za pět dolarů, tak uvidíme co z toho vyleze. Do dvou dnů to bude hotový :)
user
Profil *
Mě se líbí design z roku 2001 :D
web.archive.org/web/20010723193600/http://www.div.cz
Martin2
Profil *
muhehe:
Fajn doména. Třípísmenná už je dneska něco jako rodinné stříbro. Nevím tedy, jak „DIV“ souvisí s filmy, ale dejme tomu…

Obsah webu je bohužel úplně z pr­dele. Máš jen databázi názvů filmů s anotací a hereckým obsazením. Obojí jsi evidentně vytěžil z ČSFD. Grafika i UX webu je hrozné. Není co hodnotit.
muhehe
Profil *
user
Líbí se mi tvůj inteligentní humor, možná proto je tahle diskuse tak ceněná, pro kultivované uživatele.

Martin2:
Texty jsou oficiální texty distributorů a z csfd žádná data netahám.
Grafiku postupně předělávám.

Díky za cenné podněty.
jujklu
Profil
Chci se autora zeptat:
Co je "( ͡° ͜ʖ ͡°)" v patičce?
Co znamená a-z,A-9?
Proč není za čárkou mezera?
Proč se tam střídají fonty?
pcmanik
Profil
muhehe:
1. CSFD síce nemá najmodernejší design, ale stále je viac než dobrý. Ty sa zjavne do grafiky nerozumieš, tak si radšej niekoho nájdi kto to spraví za teba. Prvotný dojem je najdôležitejší a ten tvoj nieje zrovna najlepší.
2. A ako sa pýtali kolegovia hore v čom budeš lepší ako CSFD? Ak si na to nevieš odpovedať možno by stálo za to venovať čas a úsilie niečomu inému.
3. Čo má predstavovať tá doména div?
4. Vyhoď ten text-shadow, zbytočne to pridáva na výkone potrebného pre renderovanie. Naviac potom text pôsobí rozmazane.
5. Meta tag keywords je absolútne zbytočný a nemá žiadny význam, za to oveľa dôležitejší description ti chýna.
6. Presuň ten facebook script k </body> zbytočne to zdržuje načítanie stránky.
7. Namiesto width 99% použi box-sizing: border-box
8. Inline CSS je fuj a z dlhodobého hladiska tažko udržateľné.
9. Prečo máš pri filmoch odkaz práve a len na IMDB? Je kopec ďalších služieb, rotten tomatoes, csfd...
10. Prezívky už pred pár rokmi vymreli, dnes je zvykom sa všade registrovať emailom.
muhehe
Profil *
jujklu:
To z patičky jsem odstranil, máš pravdu to tam nepatří.
a-z, A-9 mají představovat povolené znaky, mezeru jsem tam dodal.
Fonty sladím.

pcmanik:
1. - ano děkuji, jsem si toho vědom a něco s tím provedu.
2. - umím odpovědět na to v čem se budu lišit. I když tenhle argument by se dal vztáhnout na 99% stránek. Když jinak nedáte, plánuji profily postav, které na csfd nejsou a uživatelské seznamy, které tam taky nejsou, když pominu jednostranně založenou filmotéku.
3. - je to slovo, které bude v pozdější době navozovat v mysli synonymum pro filmovou databázi.
4. - vyhodím, díky za podnět k vylepšení.
5. - ten tag keywords jsem dal pouze na hlavní stránku a jen dočasně pro jednu online službu, která dělala automatickou kontrolu. Dám ho pryč, description přidám.
6. - přesunu
7-8. odstraním, upravím.
9. - Je jich hodně, máš pravdu. U některých filmů je odkaz i csfd, wikipedii (když existuje). Přidám postupně další.
10. - Upravím, dobrý nápad. Nechám uživatele vybrat, jestli chce přezdívku nebo jméno, nebo jen email. To ještě dopiluji.
pcmanik
Profil
muhehe:
2. To máš pravdu vznikajú kópie už existujúcich webov, ale na ich presadenie sú následne použité veľké finančné prostriedky na marketing. To je niečo ako keby teraz niekto urobil ďalší facebook. Iste nejakých užívateľov si to nájde, ale pozri sa na Google a jeho Google+, aké miliardy nalial do toho a co z toho... Preto ti chcem len dobre, že si niesom tak úplne istý úspechom a sám viem koľko práce s podobným projektom je.
5. Tá služba na automatický kontrolu je len nejaký seo blábol... Reálne ti stačí mať kvalitný obsah, vyplnené description a title tagy.
10. Možno by bolo dobré urobiť registráciu čo najrýchlejšiu a teda len email a heslo. A až následne po zaregistrovaní žiadať od užívateľa vyplnenie profilu. Ale to je len nápad :)
muhehe
Profil *
pcmanik:
2. pochyby se dají najít úplně na všem, neexistuje věc, kde by někdo nějakou nenašel. Věřím tomu a to je ten nejlepší základ. :)
5. ano, byl to nějaký seo blábol, prostě každý projekt má několik slepých uliček, tuhle už jsem zazdil. Vlastně to byla jen minutová miniodbočka.
10. To zní náhodou skvěle, chci mít co nejrychlejší registraci.


edit: registrace pouze pomocí emailu a hesla musím odložit, není to až tak triviální, protože je nutné potvrzení přes odeslanou zprávu, zabezpečit proti spamu. To musím odložit, ale je to v to-do listu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0