Autor Zpráva
Tomy
Profil
Ahoj, rád bych věděl Váš názor na mé stránky, které spravuju hasičům z mojí vesnice. V podstatě se jedná o takové informativní stránky, kde se dá něčemu dočíst, ale hlavně jsou tam fotky a videa ze závodů. Web je udělaný teď od základu zcela nově, protože ten co jsem udělal předtím stál za nic, jelikož jsme se to při tom zároveň učil. Chybí tam ještě trochu obsahu, ale to už není z mé strany, protože nemám z čeho to zatím doplnit. Pokoušel jsem se o web, který bude barevně kontrastní a nebude bít do očí a zároveň bude jednoduchý a datově nenáročný. Tak závěrem...možná si představujete pod stránkama hasičů nějaké stránky, kde se bude dát dočíst o každém zásahu který kde byl. To časem příjde, ale v malé míře, protože se jedná jenom o dobrovolné hasiče a ne profíky. Tady je web: sdhbecva.cz/index.php?str=uvod

Předem děkuji :)
lionel messi
Profil
Tomy:

Taktiež zdravím,

myslím, že na prvotinu, pri ktorej si si overil, že stránku dokážeš vytvoriť, to nie je úplne najhoršie (moja vyzerala o dosť slabšie). Pochválim aspoň pomerne prehľadný zdrojový kód.

Pokiaľ ide o dizajn, myslím, že je čo zlepšovať. Začal by som asi rozhliadnutím sa po etablovaných weboch. Celkový dojem zo samotných farieb použitých na stránke, pokiaľ opomeniem logo (presnejšie povedané obrázok v hlavičke), je dosť ponurý.

Práve logo/hlavičkový obrázok mi však do stránky absolútne nepasuje. Síce z neho cítiť snahu o vytvorenie niečoho, čo by hasičský zbor vystihlo, ale je celé akési preplácané. Nachádza sa v ňom priveľa navzájom nesúvisiacich vecí - erb obce, drak-hasič, autá, dva druhy písma, ktoré spolu veľmi neladia. Tiež by bolo vhodné, aby logo alebo obrázok v hlavičke bol klikací ako odkaz na hlavnú stránku.

Veľmi ma ruší animácia v strede stránky, trochu nerozumiem výberu jednotlivých prvkov, ak by som ju vôbec použil, tak by som do nej dal výlučne fotografie.

Odstránil by som aktuálny čas a dátum, ste hasičský zbor, nie kalendár.

V pätičke je mierne úsmevný preklep © 2015–1017 (detail).

Nikdy necentruj text, ktorý nie je nadpisom. Nevyzerá to dobre a číta sa to ešte horšie (dobre to vidno napr. na sdhbecva.cz/zalozenisboru.php?str=zalozenisboru, kde posledné riadky jednotlivých odsekov vyzerajú ako päsť na oko - mimochodom, prvý odsek na odkázanej stránke by som zmazal, návštevníka zaujíma, ako ste vznikli, nie vata o tom, že oheň zaujímal v živote ľudí vždy dôležité miesto).
Tomy
Profil
lionel messi:
Promiň že odpovídám tak pozdě, jinak díky za odpověd.

No něco jsem tam teda přehodil, ale nevím co máš na mysli s těmi etablovanými weby. Dáš mi prosím tě nějaký příklad? S tím designem si to chce vyhrát a já jsem se snažil nějak o jednoduchost no..Většina lidí mi na to řekla, že je to v pohodě, jenomže vesměs je to asi takové to v pohodě, ale stejně by tomu něco vytkli.

S tím logem, to je ještě ze starých stránek co byly kdysi a nevím popravdě co s ním. Už jsem ho chtěl měnit předtím, jenomže nemám nějaký pořádný nápad jak by vlastně mělo vypadat, popřípadě nevím o nikom kdo by mi to udělal.
Mlocik97
Profil *
Kód:

Pomerne prehledný, šlo by to líp ale je to OK.

Dizajn:

Tu musím vytknúť niekolko vecí, najme zladenie prvkov,... možno by bolo dobré okrem "len tmavej" zvoliť aj červené prvky.
Jednu vec co kolega nespomenul a musím ja vytknúť najviac je to že mám FullHD 24" displej, a druhý FullHD 15.6" (notebook) no a na oboch stránka vyzerá tak že v strede je "malý" štvorec, v ňom všechen obsah, a pobokoch je jednofarebné pozadia a "kopec" prázdneho miesta, proste na webstránke...



prázdne miesta som označil v červených obdĺžnikoch a keď sa na to pozriete, vidíte že polovica miesta zaberá prázdnota. To je ZLE! Je tam strašne vela volného miesta bez ničoho, iba jednofarebné pozadie v prázdnote.
Webstránka má viacmenej tmavý dizajn (to si vychvalujem, no zároveň to čo by malo "upútať" náštevníka by bolo dobré kontrastovo voči tmavej téme nejak odlíšiť /nie prehnane) no zvoliť kombináciu 2-3 farebných prvkov a tém, nie viac. Myslím že pre danú webstránku by bola kombinácia tmavej a červenej nejlepší. A ešte jedna vec, ale to je skôr o preferenciách, nemám rád moc "dropdown" menu, radeji 2 osobitné menu (horizontálne a verticálne) s tým že horizontálne by boly samotná "sekce" a vertikálne pre "podsekce" (nebo si tomu říkej jak chceš)... stránka je celkom dobrá, videl som odosť horšie, no je tam vela vecí ktoré je potreba dorobiť.

Ako primárne a najdôležitejšie by som vymyslel ako využiť celý priestor, a nie že polovicu priestoru tvorí prázdnota s jednofarebným pozadím


Mlocik97:
vlastne priamy obsah, základ, tá hlavná časť webu je vlastne drobný štvorec v strede ktorý zaberá asi tak iba tretinu celého priestoru, to je ZLE!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0