Autor Zpráva
Dan612
Profil
Dobrý den. Nevím jak se to stalo :), ale už mám „responzivní“ šablonu pro webstránku – www.prochazkakolinem.wz.cz/advousloupec55.html . Prosím o názor a návrh na zjednodušení a zlepšení, než je použiji pro 150 dalších podstránek. Nelibí se mi, že text nemůže obtékat WOWSlider obrázky. Nebo alespoň text levého sloupce aby byl vertikálně centrováný. Použil jsem příkaz <div style=" vertical-align: middle;">, ale někde je zablokováno. Líbilo by se mi víceúrovňové menu, ale nemohu ho udělat responzivní - www.prochazkakolinem.wz.cz/asablonamatous.html. Rád bych měl tlačítka menu ala válec ( viz spodek stránky). Ale člověk nemůže mít všechno, že jo. Toto veledílo mi trvalo 2 měsíce.
lionel messi
Profil
Dan612:

Predpokladám, že ide o prvotinu. Oceňujem snahu, ale pravdupovediac by som začal odznova. Najprv by som sa rozhliadol okolo seba na niekoľkých renomovaných weboch, prípadne siahol po grafickej inšpirácii (veľa kvalitných a dokonca i moderných námetov je na stránkach ako deviantart a pod.).

Pokiaľ ide o samotný vzhľad, dizajn z môjho pohľadu trpí 3 hlavnými chybami:

1) Použité farby sa k sebe vôbec nehodia. Už modrá so žltou samy os sebe pôsobia v tomto podaní divoko, diametrálne odlišné farby písma (biela verzus čierna) kakofóniu len zdôrazňujú.

2) Niečo je hranaté (väčšina), ale nájde sa aj niečo pseudookrúhle (pokus o pätičku na spodku stránky). Zvoľ si jeden štýl – buď zaguľatené rohy, alebo hranaté, ale nemiešaj ich dohromady, pôsobí to totiž ako päsť na oko.

3) Jednotlivé prvky sú na seba strašne nalepené. Menu na hlavičku, žltý oddiel na fotografiu, pätička na žltý oddiel… Vôbec by som sa nebál viac pracovať s marginom. Dokonca aj texty sa horšie čítajú kvôli nízkemu riadkovaniu. Odporúčam nastaviť line-height aspoň na 1.4, pokojne aj trochu viac.

Spomedzi ďalších námetov na vylepšenie mi narýchlo napadá menu, ktoré mi príde príliš nízke.

Kód nie je najhorší, aj keď aj tam by sa našlo pár vecí na vylepšenie. Napríklad tagy center a font sú zastaralé, lepšiu robotu odvedú CSS vlastnosti. Občas máš drobné problémy s vnáraním tagov (to je obvykle len detail), meta tag keywords je zastaralý, doctype sa dnes bežne uvádza <!doctype html>

Želám veľa ďalších úspechov a radosti pri tvorbe.
Dan612
Profil
lionel messi - děkují za hodnocení a tipy

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0