Autor Zpráva
-rjh-
Profil
Ahoj,

založil jsem si tu účet, poněvadž jsem se potřeboval na něco zeptat, ale když vidím tohle téma, tak mi to nedá. Naprogramoval jsem si Tetris v javaScriptu a HTML. Je tady. Co na něj říkáte?

Je to první delší program, který jsem v životě napsal. Udělal jsem ho bez jakéhokoliv návodu (kromě stránek o pravidlech Tetrisu). Byla to tak větší zábava, ale spousta věcí je kvůli tomu řešená primitivně. Nejhorší se mi zdá hrací pole. Je udělané ze spousty divů. Znovu bych ho asi napsal jinak. Ovládání mobilní verze by asi taky chtělo ještě nějak předělat.

Edit:

Ještě mě napadlo -- kód je i na CodePenu. Je tam líp vidět, ale když si zobrazíte full page, asi bude při mačkání šipky dolů skákat, kvůli té jejich horní liště.
Kcko
Profil
Klobouk dolů. Samozřejmě vzhledově to není nic moc, oceňuji spíše to, že jsi si to dokázal napsat sám.
weroro
Profil
-rjh-:
Pekné. :)
Nesprávne ti funguje hit test. Ak dopadnem na zem, ešte by som mal mať možnosť pohnúť sa do strany.
Napr ak chcem dať T pod Z, tak to nejde:
Tomášeek
Profil
-rjh-:
Ty dojezdy, jak psal weroro, jsou špatně. Jinak je hra vcelku povedená.

Upravil bych:
- vizuální stránku, i když vím, že to není práce programátora, ale hlavně grafika, který asi nejsi
- někdy se mi kostky objevily ve hře v jiném natočení, než mi bylo slíbeno v "next brick" nabídce
- chybí mi nějaká (výraznější) animace při složení řádky a jejím mizení. Teď něco zmizí, ale pokud nedávám moc pozor a soustředím se na další kostičku, nepostřehnu pořádně, kolik jsem toho zahrál.

Hrál jsem dohromady 2 hry, při první se mi z nějakého důvodu hra resetovala. Neprohrál jsem, ale podruhé se problém neobjevil. Zkrátka hraju, hraju a najednou obrazovka jako při losu úvodního složení. To je bug, ale více k tomu nevím.
Surikata
Profil *
Výkon ok, hra ale obsahuje nejaké bugy, inak čo sa týka zdrojového kódu, tak je to fakt písané nekteré časti až moc primitivne, nekteré veci bych zmenil úplne, ale na to že si to robil sám a prvý krát tak je to dosť dobré...
-rjh-
Profil
Díky.

O možnosti hýbat kostkou po dopadu, natočení příští kostky v okénku Next brick i animaci při smazání řádky jsem přemýšlel, ale nakonec jsem je neudělal schválně.

On totiž Tetris nebyl jen jeden. Vznikla ho spousta verzí. V každé měl hráč trochu jiné možnosti. Když jsem se rozhodl, že si naprogramuju vlastní Tetris, chtěl jsem udělat kopii toho původního. Myslel jsem tím variantu, kterou jsem hrál jako dítě. Jenže jsem zjistil, že už byla ve skutečnosti hodně odvozená. Myslím, že to byla tahle, i když jsem ji hrál v devadesátých letech, ne osmdesátých.

Moje verze je nakonec dost jiná, ale přidal jsem aspoň možnost vybrat si rotační systém.

Napsal jsem o historii Tetrisu článek do 100+1, ale ještě asi nevyšel, takže ho nemůžu nikam pověsit. Jedna z raných verzí Tetrisu je na tomhle videu.

O bugu s předčasným koncem vím, ale nepodařilo se mi zatím zjistit, co ho způsobuje. Kdyby to tady někdo uměl vyřešit, pošlu mu za to flašku :-)

Omlouvám se za opožděnou reakci. Nevšiml jsem si, že sem někdo odpověděl.
weroro
Profil
-rjh-:
Aj v tvojej ukážke (dosbox) sa dá podsunúť pod inú kocku. Ono to je totiž vlastnosť a ešte som nehral verziu tetrisu, kde by to nebolo možné, inak by to bolo nehrateľné.
-rjh-
Profil
Hm, jasně. Ještě jsem neskončil s vývojem :-) Vedle možnosti vypnout tetromina s a z bych chtěl udělat i možnost hrát jenom s nimi. Akorát že mám málo místa pro tlačítka.
inocencz
Profil
-rjh-:
rekl bych, ze moc hezky. Dobra prace ;)

PS: koukam ze ostatni meli nejake pripominky, ale my kdo jsme uz nekdy tetris naprogramovali a zajimali se o jeho historii vime ze neni nic jako "presna a dokonala pravidla tetrisu" .. jedine co je jasne je ze ctyri radky jsou tetris
btw tady je moje verze podle jednoho tutorialu co jsem kdysi udelal .. stale se chystam se jednou pridam multiplayer. Btw (otaci se pomoci Q a W. Sipka nahoru je instanti polozeni .. tahle funkce mi prijde dost dulezita pro rychle hrani)
Tetris

Doporucuju podivat se taky na youtube kanal Meth meth method
Ma tam nekolik zajimavych projektu.

EDIT: ano je pravda ze blok by mel byt "polozen" az kdyz se chce posunout a nema kam. Ne kdyz je vedle "podlahy" .. to by mel mit moznost jeste klouzat. Ale tak jestli je to zamer, je to jen dalsi verze tetrisu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0