Autor Zpráva
fyzikalni.borec
Profil
Zdravím,
rozhodl jsem se, že vytvořím fyzikální kalkulačku, která vypočítá i složitější příklady. PHP pro výpočty je bez problému, ale se stylem je to horší. Nejdřív jsem vyzkoušel jen něco velmi primitivního, ale to dopadlo strašně. Později jsem vyzkoušel inspirovat se nějakou šablonou a dal jsem si s tím opravdu práci, aby to nějak vypadalo. Jenže i to nedopadlo nejlíp a myslím si, že to lidi spíše odradí. Prosím neřešte obsah stránky a funkčnost kalkulačky, protože to je jen provizorní (hustota nefunguje a elektřina není ani nahraná). Chtěl bych udělat nějakou pěknou moderní stránku. Prosím tedy o radu jak to udělat (kde vzít zadarmo šablonu, se kterou se bude dát jednoduše pracovat, atd...) - KAŽDÁ RADA DOBRÁ!!! Je ovšem nutné aby do té stránky šla zadat PHP kalkulačka. Tady je odkaz na tu provizorní stránku.
Tomášeek
Profil
fyzikalni.borec:
Klíčové slovo pro tebe je "free templates". Zkoušel jsi ho? Asi ne, jinak bys šablon volně ke stažení našel mraky.
fyzikalni.borec
Profil
Můj problém není s nalezením pěkné (vzhledově vyhovující) šablony. Problémy se šablonou jsou dva. Ten první je že na každou šablonu, kterou jsem nalez, se vztahují autorská práva. Nevím tedy, jestli se může používat bez jakéhokoliv omezení a jestli je možné © s bla bla bla na konci lišty smazat. Druhý problém je, že když si stáhnu šablonu, tak HTML kód stránky sice zpracuji, ale v CSS vyjede takový kód, že absolutně nevím co s ním. Kód potřebuji upravovat kvůli formulářům. Ideální by bylo když by formuláře byli již vzhledově upravené, protože samotnému mi to moc nejde. Každopádně děkuji za každý tip.
Tomášeek
Profil
fyzikalni.borec:
Každá šablona (nebo server se šablonami jako celek) má uvedenou licenci, jak s ní lze nakládat. Pokud licence uvedena není, kontaktuj autora dané šablony.

Tak, že někde stáhneš šablonu, nepřečteš si její licenční politiku a odmažeš copyright na konci, resp. nahradíš svým, to určitě správně není.

Ohledně CSS, pokud se nechceš šťourat v cizím kódu, tak si do šablony pod stávající styl přilinkuj vlastní CSS soubor (třeba moje-upravy.css) a změny prováděj v něm. Se šablonami jsem nikdy nepracoval, ale myslím, že by alespoň základní formuláře měly být připraveny.
fyzikalni.borec
Profil
Díky moc za rady. Myslíš, je možné tuto stránku předělat na pěknější bez šablony? Na této stránce totiž nebude nikdy moc textu a žádná šablona, která neměla příliš omezená autorská práva, mi nevyhovovala, a navíc mi copyright na konci stránky vyloženě vadí. Díky moc za další typy!!!
Tomášeek
Profil
fyzikalni.borec:
Zkus si najít nějakého grafika, třeba i studenta za par stovek, který ma grafické cítění.

Ja grafik nejsem, takze ti to nenakreslim. Otazka je, jak moc to vadi. Pokud je ta kalkulacka potrebna, muze tento vzhled dostacovat. Pokud potřebná neni, grafika to nevylepší.

Zapracuj ale na diakritice, vidím ji rozbitou.
fyzikalni.borec
Profil
Grafika mám k dispozici i zadarmo, ale ani já, ani on to nedokáže naprogramovat v HTML kódu (vytvoří to v něčem jako např.: "malování" ale do HTML to převést nedokáže). Takže ten styl nechám nakonec tak, jak je. Když bude třeba, tak si zaplatím někoho, aby mi to udělal. Díky moc za rady, ale ještě by mě zajímalo, co jsi myslel "rozbitou diakritikou"?
Tomášeek
Profil
fyzikalni.borec:
Pokud máš někoho, kdo ti to nakreslí (raději v Gimpu, Photoshopu, ne v malování), tak si sežeň studenta, co ti za pár stovek ten návrh nakóduje.

Tou rozbitou diakritikou jsem myslel tohle.
fyzikalni.borec
Profil
Jestli se jedná o špatné zobrazení na telefonu, tak o tom vím.
Díky moc za rady.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0