Autor Zpráva
Ing. Vít Hofman
Profil
Dobrý den,

dlouho jsem zde nebyl, snad fórum ještě žije.
Nechci ani tak kritiku, i když také může být.
Tentokrát mně jde spíše o ocenění webu.
Jakou prodejní cenu může cca mít web www.pasazterno.cz

Abych to upřesnil, jde mně o orientační cenu, kterou může požadovat autor webu za jeho vytvoření po klientovi, pro nějž web tvořil.

Jde o WP + šablonu. Cena šablony a hostingu jsou jasně dané, takže tyto náklady můžeme vynechat.
Jde čistě o práci autora, který plně samostatně vytvořil vše, co na webu je. Od návrhu vzhledu, rozvržení, rozdělení, grafiky, pořízení fotografií, videa a sepsání všech textů na webu. Zkrátka opravdu vše, co je momentálně prezentováno. Jediné, co mu bylo dodáno, tak jsou loga.

Zajímalo by mě, kolik byste si případně za takovou práci řekli.

Web není "SEO optimalizován" o čemž víme a bude součástí případné další zakázky.

Děkuji moc za pomoc.

Mějte se.
Tomášeek
Profil
Ing. Vít Hofman:
Nebudu se pouštět do spekulací ohledně ceny webu, k tomu není dost informací.

Jen uvedu, že se ptáš na prodejní cenu (závislou zejména od zisků projektu) a šermuješ tu tím, kolik jsi tomu věnoval času. Přestože bys na tom strávil tisíc hodin * běžná hodinovka v oboru, může mít web prodejní cenu prakticky nulovou. Náklady na vývoj nemusí korespondovat s hodnotou projektu.

Takže, o co jde? Prodejní cenu (1. odstavec) - na to tu nejsou informace, nebo cenu za vytvoření podobného? Na to tu taky nejsou informace, ale obecný vzorec je "čas * hodinová sazba".
Ing. Vít Hofman
Profil
Tomášeek:
Špatně jsem formuloval dotaz, již to vidím. Z tohoto úhlu pohledu jsem nad tím vůbec nepřemýšlel.

Klient si objedná vytvoření webu pro svůj objekt. Kolik cca stojí web podobné kvality, jako je ten uvedený? O tuhle cenu mně jde. Vím, že se to může hodně lišit, ale nějaký obecný průměr určitě existuje.

V.
Tomášeek
Profil
Ing. Vít Hofman:
ale nějaký obecný průměr určitě existuje.
Proč si to myslíš?

Dám protipříklad.
"Chci auto. Červené. Kolik může stát? Vím, že se to liší, podle toho, jakou značku objednám, ale nějaký průměr existuje".

Průměr neexistuje, jen mezní cena zdola a shora. Cokoliv mezi tím je reálné. U webů je spodní hranice "zadarmo" pro studenty pracující za reference. Horní hranice prakticky není.

Ještě doplním, že pokud nejsi schopen ocenit svojí práci, pravděpodobně jsi začátečník. Reálná cena za vytvoření tak bude v jednotkách tisíc Kč. Pravděpodobně.
Ing. Vít Hofman
Profil
Tomášeek:

Tak zrovna i u auta se dá říct, že běžné osobní červené bude stát někde mezi cca 300 až 800k :-) Jasně, že seženu levnější i dražší, ale průměr si myslím, že to je.
Jen jsem doufal, že se tu najde profík, který obdobných webů udělal už desítky a tak dokáže i po rychlém proklikání webu nadhodit nějakou reálnou cenu, za kterou by to třeba on udělal.
Prostě mě zajímalo zda je reálná cena za takový web např. 2000, 10k, 20k,... nebo zda je třeba neprodejný apod.

Ale i tak děkuji za snahu pomoci.
Tomášeek
Profil
Ing. Vít Hofman:
Však jsem ti to psal. Cena pro tebe bude asi v radu jednotek tisíc.

Web nema pevnou cenu, záleží, kdo ho děla, jake jsou za tím procesy, apod. Časté rozmezí u webu malého rozsahu, kam spadne asi 99% webu tohoto rozsahu, je 0-200000 korun. S tím, ze to muze byt i vice. Jen zadání a nejaka analýza můžou vyjít na desítky tisíc, aniž by se hrablo do kódu. To ale ty dělat nebudeš. Navíc nemáš asi zkušenosti, cili nízká hodinovka. Jednotky tisíc, víc bych za to studentovi/zacatecnikovi na WP nedal.

K te analogii s autem, nemáš pravdu.

Červena jednickova fabka bude někde kolem kolika? 20-30 tisíc? Nevím, nekoukal jsem, ale tak nějak to bude. Auto, pro ktere je barva typická, bude ferrari. S tím rozmezǐm jsi byl sms zadání bez dalšího infa totálně mimo. U toho webu to je podobne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0