Autor Zpráva
Marek Sklenka
Profil
Prosím o kritiku eshopu silnemagnety.sk.
Mlocik97
Profil
Na tej stránke nieje toho veľa čo by bolo spravené špatne, trocha by sa dalo vylepšiť ale pár vecí:

- veľkosť 1.1MB je tak na hrane medzi OK veľkostou a príliš veľkou stránkou. U takéhoto e-shopu je to skôr OK. Ostatne celkovo načitávanie je pomalšie, nieje nejak veľmi pomalé no u obrázkov mimo viewportu bych použil lazy-loading. developers.google.com/web/fundamentals/performance/lazy-loading-guidance/images-and-video
- u mobiloch sú niektoré položky na kliknutie trocha primalé, myslím že je dosť možné že sa uživateľ pretukne na iný link než chcel.
- to FAQ bych trocha riešil inak, a aj na hlavnej stránke je na konci príliš veľa odkazov ktoré sú rovnako aj vo FAQ, využil bych tag <details> a slideovanie.
- miestami trocha slabšie čitatelné písmo.
Marek Sklenka
Profil
Ďakujem za super pripomienky:

1. Lazy loading si naštudujem a skúsim implementovať.
2. Ktorá stránka má veľkosť 1.1MB? Podľa Pingdom má homepage 880KB (OK, aj tak je to blízko 1.1 MB). Čo môžem urobiť, aby som obmedzil veľkosť stránky? Obrázky sú zmenšené a komprimované cez ShortPixel Compressor, používam všade iba JPG. Polovicu dát tvorí javascript, ale neviem, ako by som ho mohol zredukovať. Pri niektorých skriptoch ani neviem, čo robia. Smartsupp online chat tvorí 131.0 KB. Nie je problém to dať preč, napíše mi asi jeden človek za dva dni. Môže tých 131 KB reálne spomaliť stránku?
3. Ktoré konkrétne položky sú primalé?
4. <details> tag je super nápad, ani som nevedel, že niečo také existuje. Na home page asi nechám len niekoľko naozaj najčastejších otázok a odkaz na celú FAQ stránku. Nech si ľudia aspoň všimnú, že tam FAQ je a nepíšu mi stále s tými istými otázkami.
5. slabo čitateľné písmo: máš na mysli pravý sidebar?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0