Autor Zpráva
Miloš
Profil
Po letech se sem vracím s prosbou o pomoc.
Rádi bychom modernizovali stávající stránky a bylo rozhodnuto, že to pojede přes redakční systém, konkrétně Wordpress.

Stávající web, který jsem za vaší pomoci před mnoha lety předělal ze statického HTML do PHP a dodnes jej edituji ručně, naleznete na adrese branik.evangnet.cz.
Nová verze je k nahlédnutí na adrese braniktest.evangnet.cz a nebudu jej patrně administrovat. Přesto se o něj do jisté míry starat budu, tak prosím o nápady.

Mně osobně se to moc nelíbí, i když je design jistě modernější od původního. V zastoupení admina, který se o to stará, prosím o rady stran přehlednosti a přístupnosti. Asi nebudeme investovat do grafika či kodéra (já to platit nemohu a druzí nebudou chtít), tak snad jen obecné rady, jak tento nedodělek polidštit.

Dík.
Bubák
Profil
Zaujalo tohle (písmo se pak dědí do prakticky celého webu):
body{font-family: 'Raleway', Serif;background-color: #fdfbf8;color:#000;}
Pokud pominu, že mi se zvolené písmo nečte nejlíp (trochu by pomohlo o trochu zvětšit řádkování), tak Raleway je bezpatkové písmo, a pokud se z googlu nenačte, tak další na řadě je serif

Koukám, že web má i tiskové styly, ale text "Zpět nahoru" (je na stránce /historie-sboru/) na vytištěné stránce akorát zabírá spoustu místa.

Co se týče názoru na design a designu, tak zřejmě jsme na tom velmi podobně.
blaaablaaa
Profil
Me zaujalo predevsim "logo" v hlavicce - pusobi to jako napul skryta ruda hvezda ...
kelvin
Profil
Logo opravdu působí jak zakrytá rudá hvězda.

Některé texty na webu nejsou dostatečně kontrastní vůči podkladu, třeba vybraná položka v menu je zelená na zelené, pak tmavě modré odkazy v patičce na černém podkladu a asi i další. www.vzhurudolu.cz/prirucka/kontrast

Jazykové verze asi nebudou, takže EN / DE / CZ je asi zbytečné.

Texty mají příliš dlouhé řádky, měly by být do sta znaků, teď je asi 135. craft.atlassian.design/uploads/guidelines/product/typography/line-length-x-1200-800x.png

Texty mají příliš nízké řádky, lepí se na sebe. V kombinaci s příliš dlouhými řádkami se to fakt špatně čte.

Na užších displejích je to někde rozbité, třeba na braniktest.evangnet.cz/historie-sboru je dole 700px široký obrázek.

Hledání nefunguje.

Několik HTML chyb: validator.w3.org/nu/?doc=http%3A%2F%2Fbraniktest.evangnet.cz%2F
Miloš
Profil
Bubák:
Ač to neadministruji, tohle si snad i troufám opravit, dostanu-li příslušná oprávnění.

kelvin:
Jazykové verze možná budou; na původním webu také zpočátku byly, ale ihned ustrnuly a jsou spíš torzy. I kdyby měly podobně ustrnout (myslím si to) nové stránky, alespoň několik informací by tam snad německy/anglicky být mohlo; každopádně nepůjde o plnohodnotně vícejazyčný web.
Hledání nefunguje imho proto, že je to dosud testovací web, byť veřejně přístupný.
Validátorem bych se až tak nezalamoval; pokud nejde o křížení tagů (to je opravdu čuňačina), redakční systémy, myslím, nikdy plnou validitou neoplývaly; konečně validita zdejší diskuse podle w3.org, přestože je uživatelsky nadstandardně příjemná, prý nestojí za moc.

Každopádně oběma děkuji za první připomínky. Našemu adminovi jsem poslal e-mail, aby se zapojil do diskuse.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0