Autor Zpráva
dokonalyuces
Profil
Dobrý den,

před nějakým časem jsme udělali redesign webu dokonalyuces.cz a rádi bychom se dozvěděli zpětnou vazbu na přehlednost, rychlost, responsivitu a celkové pojetí magazínu.

Moc děkuji za vaše hodnocení.
blaaablaaa
Profil
- Nesedí mi ta kombinace patkového a bezpatkového písma.
- Hlavní text podstránek bych nějak více oddělil od toho sidebaru, kombinace s tím obrázkem "Přírodní vlasová kosmetika" vpravo působí zmateně a nedokážu se v tom pohodlně orientovat.
- Koláže obrázků působí v seznamu článků zmateně.
- Filtr podle délky vlasů bych asi vyčlenil někam jinam a v hlavním menu nechal jen ty hlavní kategorie.
- Místo jQuery Migrate bych spíš přešel na vyšší verzi jQuery, u takového webu to nemůže být větší problém.
- Na mobilu větší rozestupy mezi články v seznamu článků.
- Na mobilu nevidím menu ani možnost jej zobrazit
- Na mobilu dát obrázky na celou šířku, obtékání textem v pár desítek px širokém pruhu nevypadá dobře dokonalyuces.cz/ucesy-pro-kulaty-oblicej.

Jinak rychlost načítání OK.
bvfl
Profil *
Tak tohle je opravdu fail. Zrovna sem si říkal co to je za web, že to nemá menu a ono to má jenom pro větší rozlišení. To teda gratuluju za opravdu dobrý designérský kousek
Ikki
Profil
Asi úplně nemám slov ani co dodat. Grafické zpracování není úplně nejlepší, responzivita na bodě mrazu, asi není potřeba pokračovat už jen z důvodu tzv. pravidla "mobile-first".
Keeehi
Profil
Mně se to menu nějakým záhadným způsobem povedlo na mobilu otevřít, když jsem klikal na to obrovské prázdné místo pod logem. Při načítání stránky na tom místě menu problikne, zřejmě než se domačte css, a pak tam po něm zůstane prostor. Tak jsem po něm šmatlal, říkal jsem si, jestli prostě není třeba jen bílé pismo na bílém pozadí a najednou mi z leva vyjel panel se správným menu. Povedlo se mi to celkem dvakrát, ale pak už ne. Bohužel jsem nepřišel na to, jak ho spolehlivě vyvolat.

Jinak obecně práce s volným místem na mobilu pokulhává. Dalším příkladem může být, že nadpis je blíže obrázku předchozího článku než obrázku ke kterému patří.
dokonalyuces
Profil
Mockrát děkujeme za zpětnou vazbu. Menu v mobile verzi jsme fixnuli, to byl css bug. Další poznatky bereme v potaz. Hezký den.
varch
Profil *
dokonalyuces:
to byl css bug.
opravdu to byl bug? Takže špatně napsanému CSS odedneška budeme říkat bug. paráda. Můžeš mi říct co to bylo za bug abych se toho vyvaroval?
Keeehi
Profil
dokonalyuces:
Menu v mobile verzi jsme fixnuli
Tak můžete pokračovat. Třeba tím, aby se po kliknutí na "podle délky vlasů" to menu nezavřelo.
Tohle ale není žádná rocket science. Stačí to otevřít a chvíli používat a najdete tam toho dost. Jenže tady se nikdo neobtěžoval udělat ani to.
varch
Profil *
když si rozkliknu podle délky vlasů tak at klikám na cokoliv z toho výběru tak se jenom zavře menu.


bez javascriptu to menu radši ani nefunguje :-(
Mlocik97
Profil
569 KB transferred 983 KB resources, pri fast 3G načítané za 4.99s je celkom ok hodnota, i když mohla by být i lepší. Celkový priebeh načitávania: viď developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=https%3A%2F%2Fdokonalyuces.cz%2F . Obrázky zobrazujete v inom rozlíšení než sú, to je špatne, a ešte k tomu máte udané pevne obe rozmery, a obrázok sa deformuje pri roztiahnutí do týchto rozmerov. V rámci kódu používate viac krát stejné ID, to je špatne, každé ID by malo byť unikátne. Určite bych odporučil prejsť na novšiu verziu jQuery... jQuery@1.12.4 má v sebe chyby (aj bezpečnostné: snyk.io/vuln/npm:jquery?lh=1.12.4&utm_source=lighthouse&utm_medium=ref&utm_campaign=audit ) jak zaznelo responzivita tam nejaká je, ale je tam hodne veľa chýb, napríklad v tej zmínenej podstránke sa pol vety zobrazí na pravo od obrázka a pol vety daleko pod obrázkom. Grafika je celkom ok.

Celkové hodnotenie:

Kvalita: 6/10
Rýchlosť: 8/10
Funkčnosť: 9/10
Responzivita: 6/10
Ovládanie: 9/10
Grafika: 9/10
Ostatné: 7/10

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0