Autor Zpráva
diarhoa
Profil
Co si myslíte o UX spisnickou.cz? Zejména mi jde o detail písničky, např.: spisnickou.cz/andel. Snažil jsem se aby to podstatné bylo dostupné hned (text a akordy), ale zase hmaty akordů taky nechci dávat až do spodní části. Máte někdo lepší nápad na rozvržení stránky? Děkuji.
Mlocik97
Profil
407KB transferred, 770KB resources, pri fast 3G načítané za 4.27s je slušná hodnota, ceľkový priebeh načitávania viď: developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=https%3A%2F%2Fspisnickou.cz%2F
Veľkosti niektorých súvisiacich elementov by mohli/mali byť stejné, napríklad pri kartách "Podle...", inak responzivita ceľkom OK, avšak sú tam chyby, pri určitých rozlíšeniach napr. pri šírke 1120 je nadpis karty "pro začátačníky" rozbitý na 2 riadky a prekrívaný samotnou ikonou. V kóde je len pár chýb. Napríklad tam máte nevhodne použitý element <a> bez hrefu. Ale nič vážne.
Niektoré webfonty pri načitávaní preblikávajú. Používate document.write() a knihovnu s bezpečnostnou chybou (možný XSS útok). Máte tam trocha rozbité presmerovanie u niektorých odkazoch.
Web je ale relativne na tom ceľkom dobre.

U podstránky s detailami písničky je načítávanie trocha pomalšie, najmä na mobiloch a sťahuje sa doceľa veľa dát (cez 2MB) viď: developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=https%3A%2F%2Fspisnickou.cz%2Fandel
Taktiež responzivita je trocha miestami horšia. Horizontálne skrolovanie je určite špatne.


Ceľkové hodnotenie:

Kvalita: 8/10
Rýchlosť: 7/10
Funkčnosť: 9/10
Responzivita: 5/10
Ovládanie: 10/10
Grafika: 9/10
Ostatné: 9/10

zamakal bych hlavne na tej responzivite.

P.s. u toho andel tam na konci máte samostné píšmeno "R:" a nič za ním nieje, nechápem dôvod prečo tam to písmeno je.
Taurus
Profil
Mlocik97:
na konci máte samostné píšmeno "R:" a nič za ním nieje, nechápem dôvod prečo tam to písmeno je.

:-D Refrén
Juandev
Profil
Mě to přijde OK až na to, že se mi tam v jednom místě překrývá akordy a je to nečitelné. FF
lionel messi
Profil
diarhoa:

Na úvod ocením rýchlosť načítania.

1. Prvé, čo na stránke vidím, je gigantická hlavička a veľké menu. Vypĺňa u mňa zhruba polovicu výšky okna. Než sa dostanem k textu, musím rolovať.

2. Keby som hral na gitaru a hľadal by som text s akordmi piesne, zaujímal by ma v prvom rade text s akordmi, nie informácie o autorovi piesne (vyčlenil by som niekam nabok alebo na samostatnú stránku) ani okolnostiach jej vzniku (to je síce pomerne relevantné, ale uvádzal by som to takisto bokom alebo pod textom s melódiou). Momentálne vidím najprv popis autora, až potom text, čo znamená ďalšie rolovanie.

3. Zoznam všetkých piesní podľa názvu sa tvári ako abecedne zoradený, lenže písmená s diakritikou (napr. č) nie sú správne zoradené. Tým istým neduhom trpí aj radenie podľa interpretov.

4. Vyhľadávanie piesní má takisto rezervy. Ak hľadám bez diakritiky Zelva, Želvu nájdem. Ak zadám Sverak, príslušná pesnička sa neukáže. Je pravda, že pri zadaní Sv naskočí, ale na to sa nemožno spoliehať. Ak návštevník píše rýchlo (napríklad ovláda strojopis), napíše bleskovo celé meno, takže počas toho okamihu (rádovo milisekundy), keď sa pesnička ukáže vo výsledkoch, si ju nemá šancu všimnúť.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0