« 1 2 3 »
Autor Zpráva
pokedex
Profil *
Daniel47:
A pokud si to budu dokola číst, tak si myslím že se zlepším.
LOL
Keeehi
Profil
Aha ty si země děláš jenom srandu.
Ne nedělám. Tedy ne že bych nedokázal nefungující DNS resolving obejít, je to práce tak na minutu, ale nějak se mi do toho dobrovolně nechce.
Daniel47
Profil
Keeehi:
Mě to normálně funguje.
Problém asi bude na tvoji straně.
A nebo zkus kliknout tyhle URL odkazy:
dettube.www3.cz
dettube.www3.cz
dettube.wz.cz

A možná to bude fungovat a nebo došlo k výpadku na severu.
Keeehi
Profil
Daniel47:
Mě to normálně funguje.
Já netvrdím že ne. Já jen říkám, že některým lidem to fungovat nemusí. samotnou doménu www3.cz mi to přeloží ale žádnou subdoménu.

A nebo zkus kliknout tyhle URL odkazy:
Když nefunguje překlad DNS tak nebude fungovat žádný odkaz co mi tu vytvoříš. Tedy jo, tan na webzdarma funguje, ale jelikož jen přesměrovává tak jsme tam kde jsme byli.
Daniel47
Profil
Jak se vám líbí nový dising?
www.dettube.www3.cz
Daniel47
Profil
Vylepšil jsem samozřejmě i barvy, aby nebyli tolik ostré.


Budu opět rád za zhodnocení webu www.dettube.www3.cz.
pokedex
Profil *
Upřímně nic lepšího sem ani nečekal, asi bych přidal padding k těm obloukům. Plus taky k tomu copyright. Na kód sem se ještě nedíval. Kontrast barev se zlepšil. To logo se k té oranžové nehodí.
Daniel47
Profil
pokedex:
Z jakou hodnotou mám přidat ten padding?
pokedex
Profil *
Daniel47:
Když se podíváš na ten online převodník tak to spodní tlačítko je v místě kde se to už kulatí. Ten copyright bych dal 1em aby to nebylo tak natěsno.


Co se týká toho úvodu - pravidla mi přijdou zbytečná a to jak přispět do diskuse mi přijde jako návod pro deb***. Jestli je něco povinné tak to otnač hvězdičkou. Nebo to neoznačuje vůbec. Každýmu je jasný že musí uvést jméno. Navíc to je krkolomně napsaný. Pokud nechcete uvést e-mail nebo web, tak nevyplňte to políčko!


čeho je zkrátka dettube?


Tlačítka přidat komentář a smazat je opět na sebe nalepený.
Taurus
Profil
Daniel47:
Dej sem prosímtě pár odkazů na weby, které jsou dle tebe esteticky na výši. Jinak je dle mě ztráta času jakkoli tvůj dising hodnotit.

Proč tam máš "Copyright © 2018"? Jako, že vlastníš práva na kolečko v céčku? Nebo že vlastníš práva na rok 2018? :-)
N71
Profil *
Taurus:
Proč tam máš "Copyright © 2018"? Jako, že vlastníš práva na kolečko v céčku? Nebo že vlastníš práva na rok 2018? :-)
Tohle má zrovna správně. Byť podle amerického práva. U nás to nic neznamená, respektive autorské práva vznikají automaticky a není nutné to nějak proklamovat.
Taurus
Profil
N71:
Český web, česká typografie. Americkou se netřeba zaobírat.
Zbytek jak píšeš, autorské právo je automatické.
Daniel47
Profil
pokedex:
Ahoj, to logo jsem smazal a dal jsem nové.
A také jsem začal používat: fonts.google.com.


A jak se vám všem líbí nové logo?
Tomášeek
Profil
Daniel47:
Záleží na tom, co tu kdo napíše? Nebo jen potřebuješ potvrdit, ze jdeš správnou cestou? Obavám se, ze to druhe.

Tomu skarde hranatemu textu bych neříkal logo, navíc se mi nelíbí. A popravdě, ani se mi moc nelíbí, ze pokaždé, když změníš dvě deklarace v css sem jdeš s tím, jak se nám líbí to a to.

K obsahu ještě dodám, ze se mi “líbí”, jak sis nenásilně do pravidel svého forma vypůjčil zdejší část pravidel. Myslím to “Pište česky nebo slovensky, anglické předkládejte”. Mas to zapotřebí?
Daniel47
Profil
Tomášeek:
Já jsem si tu nic nevýpučil.

Moje pravidla webu:
“Pravidla: diskuze jsou: nespamovat, nepsat nesmysli a psát česky nebo slovensky(anglické texty předkládejte do češtiny/slovenštiny).„

Pravidlo téhle diskuze:
“Pište česky nebo slovensky. Cizojazyčné citace pokud možno překládejte.„


Není to stejné, že?

“Mas to zapotřebí?„
Nechápu co mám zapotřebí.
pokemon
Profil *
Daniel47:
proč má ten obrázek schéma 99% šířky? raději nastav img { max-width: 100%; }


je to amatérský, ale musím uznat že daleko lepší než to co jsi udělal doposud. Ještě bych tam dal limit šířky. číst dlouhou nudli textu neni moc pěkný. Javascript co jsi přidal je otřesnej.


font se mi líbí


když najedu myší na tlačítka vypočítat tak se to ztmavý a text neni viditelný. Změnil bych to.


ten kalkulátor bych udělal v js. dyt je to to jenom blbej součet / násobek pár čísel a neni to důvod pro znovunačtení celé stránky.
Daniel47
Profil
pokemon:
“Ještě bych tam dal limit šířky.„
Jaký limit šířky?

“číst dlouhou nudli textu neni moc pěkný.„
Co je tam dlouhého? A jak to změnit?

“font se mi líbí„
Použil jsem font od: fonts.google.com

“když najedu myší na tlačítka vypočítat tak se to ztmavý a text neni viditelný. Změnil bych to.„
Změnil jsem to.
pokemon
Profil *
Daniel47:
Jaký limit šířky?
těch bloků co tam máš...
body > * { 
max-width: 75rem;
margin-left: auto; 
margin-right: auto; 
}

potom bych taky přidal rozdělení textu.
body {word-wrap: break-word;}



když se vrátám k tomu online převodníku tak ty písmenka "A", "V", "Ω", sou moc nalepený k tomu inputu.


obrázek captcha genrator nelze zobrazit protože obsahuje chyby.
Hůř si to asi vymyslet už nemohl. Gratuluju, udělat chybu v obrázku nedokáže jen tak někdo.


přidat komentář a smazat sou u sebe až to neni hezký


a nebo spíš takhle:
body > * { 
width: 75rem;
margin-left: auto; 
margin-right: auto; 
}
@media screen and (max-width: 75rem) { max-width: 75rem; }



@media screen and (max-width: 75rem) {
  body > * {
     max-width: 75rem; 
  }
}



ale ono je to tady jedno
Daniel47
Profil
pokemon:
“ten kalkulátor bych udělal v js. dyt je to to jenom blbej součet / násobek pár čísel a neni to důvod pro znovunačtení celé stránky.„
JavaScript je pro mě horor!
Daniel47
Profil
pokemon:
Už jsem to udělal v JavaScriptu.
Mlocik97
Profil
Daniel47:
JavaScript je pro mě horor!

popravde PHP mi prijde ako omnoho omnoho vätší horor. JavaScript je relatívne v pohode jazyk.
Daniel47
Profil
Mlocik97:
Máš pravdu.
JavaScript až tolik není horor to jsem se jenom zvytečně bál.
Daniel47
Profil
pokemon:
K čemu jsou týhle kódy:

body > * { 
max-width: 75rem;
margin-left: auto; 
margin-right: auto; 
}

a tohle:

body > * { 
width: 75rem;
margin-left: auto; 
margin-right: auto; 
}
@media screen and (max-width: 75rem) { max-width: 75rem; }

a toto:

@media screen and (max-width: 75rem) {
  body > * {
     max-width: 75rem; 
  }
}

Budu rád za vysvětlení.


A jak se ti to teď líbí? Po úpravě.
dettube.www3.cz
A co bys ještě dál změnil?
Mlocik97
Profil
Daniel47:
prvý je jasný, centrovanie a nastavenie maximálnej šírky.
druhý je nezmysel (a nevalídny kód), i když môže fungovať, pretože prehliadače veľa chýb spracujú, v tomto význame bych to asi chápal tak že ak je veľkosť okna maximálne 75 rem, tak sa nastaví veľkosť koreňového elementu na maximálne 75rem.
tretí je z logického pohľadu nezmysel, avšak čo to robí, je to media query ktorá když zistí že šírka okna je maximálne 75 rem, tak nastavý šírku body maximálne na 75rem.
Daniel47
Profil
Mlocik97:
Díky za vysvětlení.

A co znamená tohle:
body > * { }
Mám na mysli toto > *
Nikdy jsem to neviděl.

A navstavení velikosti pomoci rem jak se moc používá na webech a jaká je podpora mezi prohlížeči?
Bubák
Profil
Nové téma webu Dettube
pokemon
Profil *
Daniel47:
A co znamená tohle:
body > * { }
Mám na mysli toto > *
Nikdy jsem to neviděl.

znaménko > znamená že to jsou přímé děti (tj, neplatít to pro vnořené) a hvězdička znamená všechny bez ohledu co to je za tag.

M

Mlocik97:
druhý je nezmysel (a nevalídny kód), i když môže fungovať, pretože prehliadače veľa chýb spracujú, v tomto význame bych to asi chápal tak že ak je veľkosť okna maximálne 75 rem, tak sa nastaví veľkosť koreňového elementu na maximálne 75rem.
a taky sem to hnedka opravil. Jestl iteda myslíš tohle @media screen and (max-width: 75rem) { max-width: 75rem; }, hned podto sem to napsal správně.
A to třetí je nesmysl ... proč?

tak správně sem to chtěl napsat takhle.
body > * { 
width: 75rem;
margin-left: auto; 
margin-right: auto; 
}
@media screen and (max-width: 75rem) {
  body > * {
     max-width: 75rem; 
  }
}

Daniel47:
ta podoba co jsi udělal teď se mi nelíbí. Je to moc malý mě se to líbylo tak jak jsi měl akorát bych tam dal max 75rem. Navíc ten formulář máš přez stránku. Jednou je ten text velkej jednou zase malej. Fuj.


Daniel47:
A navstavení velikosti pomoci rem jak se moc používá na webech a jaká je podpora mezi prohlížeči?
a co na tom záleží jestli to někdo používá nebo ne??? podporu máš tady caniuse.com/#search=rem
Daniel47
Profil
pokemon:
Když to dám na 75rem tak to vypadá hnusně na mobilu.
N71
Profil *
Bez urážky, ale tvůj web vypadá hnusně na jakémkoliv zařízení.

Myslím, že by bývalo bylo lepší, kdyby sis přestal toto fórum plést s chatem, sedl si pěkně na zadek, otevřel si všechny knížky a příručky o webdesignu co znáš a nejmíň tak čtvrt roku se sem nevracel.
Daniel47
Profil
N71:
Tak jak to mám udělat chytráku!!!
« 1 2 3 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0