Autor Zpráva
verca.dolinska
Profil
Dobrý den,

s kamarádkou jsme si založily takový volnočasový magazín pro moderní ženy s názvem ladyweb.cz. No a teď se trochu snažíme si pohrát s šablonou. Běží to na Wordpressu. Jaký je váš názor na současnou podobu? Co byste nám doporučili vylepšit/opravit/změnit?

Každá zpětná vazba je vítána.

Moc děkujeme!
Taurus
Profil
Jaké máte ambice? Jen pro pár kamarádek a postupně se propracovat dál? Ptám se proto, že stávající podoba mi moc nedává smysl. Ve dvou lidech se věnujete velkému množství témat a kvantita převyšuje kvalitu*. Podobných lajfstajlových magazínů je plný internet, proč by lidé měli číst zrovna váš? Nevysmívám se, takovou otázku bych si dal ještě před tím, než bych se do čehokoliv pouštěl. Přidaná hodnota je základ. Další věcí je, že na tak široký záběr je potřeba desítky novinářů a zajímavých a unikátních článků. Jinak to bude nudná šeď, která zapadne do průměru nebo na okraj... Proto bych se spíš zaměřil na jeden zajímavý užší okruh témat (ještě lépe jedno téma). Lidé rádi navštěvují specializované blogy, protože z toho dýchá větší profesionalita a zapálení autorů.

Obecně k webu: hlavička zabírá zbytečně moc místa, na podstránkách bych ji zmenšoval. Hledání opět zbytečně zabírá místo. Navíc je tam dvakrát, proč? Při odrolování menu zmizí, mohlo by zůstat zafixované - stále viditelné. Pravé podmenu po odrolování spadne dolů, ale čekal bych ho nahoře. Nejnovější příspěvky v boxu vpravo jsou tam jen tak prdlé. Co tam přidat štítky kategorií, datum, ...? Stránka s kontakty je zbytečná, když je tam jen e-mail. Článkům bych přidal autora, aby to bylo víc polidštěné. Ideálně s fotkou a možností zobrazit články autora. Víc to trochu propracoval...

Po typografické stránce je to nuda. Hlavní nadpis webu je špatně čitelný.

K responzivitě: nezkoumal jsem, jen jsem si v rychlosti všiml, že hamburger menu máte zbytečně brzo - ještě při slušně velkém rozlišení, přitom by se tam vešlo v klidu textové. Lidé tak musí zbytečně klikat.

Odkud berete fotografie? Ptám se kvůli právům.

*Ad kvalita článků: přečetl jsem namátkou "Objevujte s námi jedinečná kouzla podzimu". Hmm... čtu tam o dece, seriálech, barevném listí a teplých nápojích. Aha, Amerika! Pak tam čtu najednou o sexuální pomůcce. WTF? Ok, no. Jo, zrovna podzim je na to ideální - opravdu? Stejně tak můžu napsat, že je ideální zima, protože "dlouhé zimní večery". Nebo to okecat pro jaro, jako že "všechno kvete a množí se...". Nebo na léto - letní romantika a teplé večery... Ach jo. A pak ze sexu zase zpět článek, který píše o hradech. Hmm. Pěkný myšmaš. Nebo to stejné je v úvodu, kde se prý na podzim zapomíná (vytváří se umělý dojem problému) a málokdo ho umí docenit. Každý má přitom rád své období a doceňuje jinak... Celý článek je prostě umělé téma. Nic mi nedal. Barevné listí mám rád. Fajn. Kakao taky. Fajn. Když je zima a nálada, lehnem na gauč a čučíme. Fajn. A? Nezávisle na severských pojmenováních nebo roční době...
andynewcastleth
Profil
Taurus:
Odbočka na erotické pomůcky je očividně z důvodu, aby mohly do článku dát zpětný odkaz, který si tam někdo koupil. (což je účel webu)
Rovněž toto téma bylo založeno jen z důvodu získání zpětného odkazu z této diskuse.... . (a tazatelku naše odpovědi nezajímají...)
Juandev
Profil
Já myslím, že je to dobrý, až na:
a) ten hroznej font pro nadpisy, který je těžko čitelný
b) utopený podnadpis Magazín pro ženy 21. století

Obecně přijdu na stránku, shlédnu nadpis, který mě ale moc nezaujme, protože mírně píchá do očí (to je ten font) a jdu na články. Pak se můžu podívat do menu co tam je.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0