Autor Zpráva
maty78
Profil
ahoj, jelikož jsem chtěl dělat hru(mám na to i knihu) a nešlo mi to, tak jsem se rozhodl že budu psát web v HTML. Web bude o přírodě a zvířatech. Zatím je tam jenom jeden článek ale můžete se podívat --> prirodniweb.webzdarma.cz a ještě bych potřebocal poradit jak když píšu text v html tak jak tam upravit text, barvu atd. textu. diky za rady

maty
Tomášeek
Profil
maty78:
Obávám se, že k hodnocení není moc co.

Každopádně...
potřebocal poradit jak když píšu text v html tak jak tam upravit text, barvu atd. textu.
Ne, poradit nepotřebuješ. Potřebuješ se naučit základy CSS. S tím ti diskuse nepomůže, projdi si JPW. Odpovědí na tvůj dotaz je font-size, color, background, ale fakt si ten web projdi.

Zkoušej si na příkladech, co jak funguje, atd., ale upozorňuji tě, že to je běh na delší trať. Po pár týdnech (možná měsících) učení budeš schopný napsat svůj první webík, který bude možné dát ke zhodnocení. Na tomto fakt není co hodnotit. Není tam ani žádný design, ani obsah (ta věta fakt není článek).

Držím palce, ať se ti v budoucnu něco povede napsat. Ale fakt tomu dej čas a uč se.
maty78
Profil
Tomášeek:
díky jenom se chci zeptat: udělal jsem tlačítko a když na něj kliknu tak mě to přesměruje, ALE nevím jak mám ten text který chci zobrazit po zmáčknutí zobrazit. když do serveru přidám nový soubor ten pojmenuji např. formular_neco.html (tam napíšu pomocí html co chci zobrazit) a potom to napíšu do toho textu (v editoru na serveru) a potom to uložím ale když na to kliknu tak to napíše že stránka neexistuje. můžeš mi poradit.

díky moc
Maty
Tomášeek
Profil
maty78:
díky jenom se chci zeptat
Fakt se neptej, ale uč se. Zdroje máš k dispozici (nechápej mě špatně, takhle se to ale fakt učit a naučit nedá).

když na to kliknu tak to napíše že stránka neexistuje.
Pravděpodobně máš špatně odkaz, odkazuješ na neexistující soubor/adresu.

Na JPW je mj. i článek, jak se tvoří odkazy, relativní vs. absolutní, atd. Vrať se prosím, až budeš mít něco (alespoň JPW) nastudovaného a nebudeš si vědět s něčím pokročilejším, než je tvorba odkazu.
maty78
Profil
Tomášeek:
ok, nemůžu ho najít můžeš mi poslat odkaz, popřípadně to vysvětlit?

.Diky

Maty
T-fon
Profil
maty78:
nemůžu ho najít můžeš mi poslat odkaz
Když do Googlu zadáš např. "odkazy jakpsatweb" nebo "odkazy JPW", nic ti to nenajde?
Tomášeek
Profil
maty78:
nemůžu ho najít
Buď kecáš, nebo jsi lempl.

www.jakpsatweb.cz, hned na homepage odskroluj dolů, je tam černě nadepsaná sekce "Odkazy". Mám pocit, že jsi JPW ani neotevřel, natož, abys v něm něco hledal.

Zároveň věz, že tímhle přetekl můj pohár trpělivosti s tebou. A mám pocit, že nejsem jediný (což ve výsledku uškodí spíše tobě, že ti nebude mít/chtít kdo poradit). Snažil jsem se tě varovat mockrát, třeba to pochopíš později.

Každopádně, mnoho zdaru ve tvorbě www.
qwqwqw
Profil *
Já používal k učeni tento web: w3schools.com/css, hodně mi pomohl, ale nemusí každému vyhovovat.


klikneš pak na zelené tlačítko: "Try it yourself" a ukáže ti to výslednou stránku, kterou si pak můžeš upravovat a po kliku na zelené tkačítko "RUN" ti to načte stránku s tvýma upravama.
mckay
Profil
Tomášeek:
Buď kecáš, nebo jsi lempl.
Mám malého bráchu, který se momentálně snaží prokousat přes HTML/CSS a při pohledu na způsob, kterým se dotazující vyptává odhaduji nižší věk (je to dost na podobné brdo, jako když se ptá brácha na něco). Tak jen, že by to mohlo ledascos vysvětlit, ohledně jeho Googlerských dovedností a tak. Jsem rád, že jsi po té citované části pak popsal jak to najít. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0