Autor Zpráva
vtpf
Profil *
Ahoj, co říkáte na můj miniweb vladce-tyran.cz
Kcko
Profil
vtpf:
Pokud jste úspěšným podnikatelem, jak uvádíte v sekci o omě (česky o mně), tak bych webovou tvorbu nechal povolaným.
Retro web 20 let zpátky :-)
vtpf
Profil *
Co je na tom špatně?
lionel messi
Profil
vtpf:

• Nie sme na hodine češtiny, ale osobne ma pravopisne či štylistické chyby pri čítaní dosť obťažujú, najmä ak je obsahu málo a nezaujme ma.

• Nedodržiavaš niektoré formátovacie konvencie, ktoré na internete platia už nejaký ten piatok a návštevníci webu očakávajú, že platia aj na tvojej stránke. Odkazy by mali byť jasne odlíšené od zvyšku textu (napr. sekcia Kontakt). Naopak, text, ktorý nie je odkazom (ale mohol by byť) a má inú farbu písma, klikací nie je (Tvorba).

• V menu nezvýrazňuješ tzv. „aktívnu“, resp. aktuálnu položku. Na hlavnej stránke by sa Domů v menu mohlo zobrazovať s inou farbou pozadia a podobne pre všetky stránky (možno dorobiť staticky, ale aj dynamicky v PHP).

• Ak stránka nepotrebuje posuvník, netreba ho zobrazovať.

• Máme rok 2020 a značné percento ľudí surfuje z tabletov či mobilov. Fajn, o nejakú ponášku na responzivitu si sa pokúsil, ale nevzal si to z najlepšieho konca. Z mobilného zariadenia totiž ako prvé uvidím šialene vysokú hlavičku (resp. to, čo na desktope plní úlohu ľavého stĺpca). Naozaj si myslíš, že tieto informácie sú natoľko dôležité, aby zabrali toto miesto v takej miere na úkor samotného obsahu stránky.

• V mobilnej verzii (prejavilo by sa to aj na desktope, keby na to bolo miesto) stránka po kliknutí na ktorúkoľvek položku menu okrem Domů nepekne poskočí a odroluje nižšie, lebo odkazuješ na element s daným id pomocou #id-elementu. Pôsobí to mätúco. Zníž hlavičku, daj priestor obsahu a nebude treba odskakovať.

• Web má hranaté rohy, ale kontaktný formulár zaguľatené, nevyzerá to dobre.

• Presmerovanie pomocou meta tagu je naozaj absolútne retro, matne si spomínam, že podobne fungovalo pár webov v časoch, keď som začínal surfovať po internete a už vtedy mi to liezlo na nervy. Ako to spraviť správne? Napríklad spracovať formulár v rámci totožnej stránky, ktorá sa stará o jeho vykresľovanie bez viditeľného presmerovania. Po odoslaní formulára by sa akýkoľvek text mal zobraziť na stránke, ktorá bude mať jednotný dizajn so zvyškom webu (menu, hlavička, logo…), nie nejaká improvizácia.

• Išiel som ti na skúšku poslať správu s textom „<a>“. Po odoslaní sa zobrazilo „Nenanpsali jste žádnou zprávu.“. Nesúhlasím. Ak to má byť obrana proti XSS útoku, naštuduj si funkciu htmlspecialchars. Je podľa môjho názoru nekorektné orezať z užívateľského vstupu niečo iné než biele znaky na začiatku, resp. konci. Vstup od užívateľa sa do bezpečnej formy pretvára tzv. escapovaním, nie orezaním. Ak netušíš, čo je XSS útok, naštuduj si ho.

• Aký je dôvod anglického SUBSCRIBE ME (písaného verzálkami) na inak českom webe?

• Logo (ak sa to dá tak nazvať) by mohlo byť klikacie.

• Dizajnovo veľa rád neponúknem, sám som na grafiku totálne ľavý.
vtpf
Profil *
lionel messi:
Ak stránka nepotrebuje posuvník, netreba ho zobrazovať.
scrollbar je tam do počtu takže sem ho tam nechal i když by tam být nemusel, je to upravený neni to žádný defaultní scrollbar.

Odkazy by mali byť jasne odlíšené od zvyšku textu
už sem to předělal

Naozaj si myslíš, že tieto informácie sú natoľko dôležité, aby zabrali toto miesto v takej miere na úkor samotného obsahu stránky.
ano, myslím že jo, protože jde o vizitku tam jsem tu hlavičku nechal na prvním místě, ale možná máš pravdu, předělal jsem to. Menu je ted jako první obsah na druhém místě a hlavička na posledním (kromě úvodní stránky, tam je hlavička na druhým místě.)

Web má hranaté rohy, ale kontaktný formulár zaguľatené, nevyzerá to dobre.
tak ted už je má kulatý

Išiel som ti na skúšku poslať správu s textom ‚<a>‘. Po odoslaní sa zobrazilo ‚Nenanpsali jste žádnou zprávu.‘. Nesúhlasím.
OK, tak ted už jsem použil specialchars

Aký je dôvod anglického SUBSCRIBE ME (písaného verzálkami) na inak českom webe?
je to něco jako BAN, zaužíváné slovo

Logo (ak sa to dá tak nazvať) by mohlo byť klikacie.
žádný tam nevidím


přidal jsme tam písmo Roboto light, ono je to podobný akorát slabší verze jako arial


uff, když přejdu na https tak se tam snad ani nepropočítavají stly. Čím to je?


aha, nahrál jsem tam jinou verzi
lionel messi
Profil
vtpf:
„Logo (ak sa to dá tak nazvať) by mohlo byť klikacie.“
žádný tam nevidím

Fotka Pedobeara.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0