Autor Zpráva
tpikalek
Profil *
Co říkáte na moji první zakázku: http://sweb.cz/ing.pikalek?
Chtěl jsem to udělat trošku jinak (řek bych líp), ale zákazník chtěl jinak. Další problém byl, že zákazník byl můj otec... Ale dostal jsem za to 500kč, tak si nemůžu moc stěžovat.
tpikalek
Profil *
Tak co? Prosím kritizujte!
ppooler
Profil
Je to hodně dobrý,ale osobně se mi zdá,že takhle zmenšený font Times New Roman není pěkný !
Zkus třeba bezpatkové písmo Tahoma,- je to jeden ze základních pěti fontů, ( mě se poslední dobou hodně líbí ,a často ho používám...)
tpikalek
Profil *
Když je to základní, musím dávat alternativy?
tpikalek
Profil *
Ach bože, zapoměl jsem na server nahrát obrázkový odžážky... Tak někdy jindy, už jsem si svoje pc, na kterým to mám vypnul...
PerToon
Profil
Odsadil bych to celý trochu větší kus odzhora. Ale to je asi subjektivní blbost. Trochu ošklivě vypadalo, když se mi pomalu načítala ta obrázková konstrukce stránky, ale to taky nebude běžný problém. Jinak chválím přehledně a dobře zapsaný kód bez zbytečností... dobrá práce!
ppooler
Profil
No právě že nemusíš...
Takhle to mám napsaný v příručce :

1.Times New Roman
2.Arial
3.Verdana
4.Courier New
5.Tahoma

" Jiná písma by se raději na stránkách objevit neměli,tato bohatě stačí,protože reprezentují základní typy patkových i bezpatkových písem,proporcionálních i neproporcionálních ..."


já se tím řídím- ještě jsem si ktomu přidal Comic Sans,s tím také nebudou problémy,ale ten by se např. na tvé stránky vůbec nehodil...( na moje se hodí,protože se týká trickshotů a Comic Sans k tomu tak nějak "ladí"...) :o)
Anonymní
Profil *
Jak jsi udělal titulní stranu.Prosím tě napiš mi odpověď na junyor@seznam.cz.
PerToon
Profil
Anonymní - Pravděpodobně se ti zalíbila a chtěl bys něco takového ale neumíš aniťuuk v html. Doporučuju ti navštívit www.jakpsatweb.cz a študovat.
Mistr
Profil
Zvýraznil bych složku Kontakty (třeba mail či telefonní číslo bych dal tak, aby byl vidět na každé stránce). Připouštím, že Ti to možná zkazí celkový design stránky. Je to však jen otázka vkusu. Zda ji zrealizuješ, záleží čistě na Tobě.
Filips
Profil
Já bych tam na to menu udělal nějaký jiný hover než jen že se trochu zvírazní písmo...
Trochu bych tam přidal jinou barvu než modrou.

Filips
tpikalek
Profil *
Jak jsi udělal titulní stranu.Prosím tě napiš mi odpověď na junyor@seznam.cz.
Grafiku v photoshopu 7.01. Zbytek v PSPadu 4.3.3.
Tesotváno v FF 1.0.6, 1.5 (Win+Lin), IE5, 5.5, 6, Opera (verzi se nevzpomínám), Konqueror. Celý testováno na novým XAMPPu (Apache, PHP, MySQL, FTP) - jen tak, i když tam není php...
Jan Tinka
Profil
*a já si bláhově myslel, že tpikalek je nějaká mysteriózní přezdívka a ono to je jméno :)

*jinak web fajn, akorát ten hover u menu zvýraznit, nevadí to moc, ale kdyby tam teď nebyl, nevšimnu si toho...je málo výrazný...
*v jednoduchosti je krása, ty to víš...
Dizzy
Profil
No, viděl jsem už horší weby ale tohle se k Ing. opravdu nehodí. Při prvním pohledu by mě napadlo, že to jsou stránky fanklubu angličáků, nebo tak něco. Samo o sobě to není špatné (až na ten Times), ale opravdu se to pro tento účel nehodí.
Sephiroth
Profil
Přehledný, luxusní zdroják a designově jednoduchý (ale jak řikal Jan Tinka: v jednoduchosti je krása, ty to víš...)
To už tady taky bylo.. ten hover v menu bys fakt moh trošku zvýraznit.

No, možná bych tatíka obral o víc než pětikilko ;)
tpikalek
Profil *
Já su rád, že mě dal aspoň to pětikylo...
Teď budu dělat stránky pro jednu notářku (taky za pětikylo, jenom náhodou taky moje příbuzná :o) ). Jakej byste udělali design? Já mám namyšlený celý černý stránky, bílej text, tmavě šedý menu, šířka 700px, zdroják asi stejnej jak na ing.pikalek...
Dizzy
Profil
Ještě k těm fontům:
ppooler: k tý pětce, cos napsal, patří ještě myslím Trebuchet MS, Georgia a Lucida Console. Ještě myslím že Palatino linotype, ale ruku do ohně za to nedám.

"Jiná písma by se raději na stránkách objevit neměli, tato bohatě stačí,protože reprezentují základní typy patkových i bezpatkových písem,proporcionálních i neproporcionálních" - zřejmě máš nějakou starší příručku. Nevím, proč by se na webu objevit neměly, když se zobrazí správně všem uživatelům.
Tomik
Profil
Ad písma: http://www.dgx.cz/tools/fonts/

Jinak je to velmi povedené, možná bych udělal nápaditější logo stránky, třeba písmem georgia, to je poměrně reprezentativní a (IMHO) vkusné.
Odrážky mi připadají příliš jednoduché, málo "profesionální" a neodpovídají např. tomu stínování, prostě vypadají jako z malování.
Zdrový kód: jednička, bez debat.
Trochu mi tam v logo vadí ten obrázek budovy, který působí trochu (IMHO) dětinsky, a možná právě proto měl Dizzy takový pocit z těch stránek, ale chápu, že ty kresby jsou prací, kterou mají stránky prezentovat.
Jo teď na to koukám: chtělo by to klikací logo.

Jinak hodnotím velmi pozitivně.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0