Autor Zpráva
andynewcastleth
Profil
Pokusil jsem se vytvořit můj první web v Bootstrapu. Vlastním psaním, než kopírováním bloků. Takže jsem na to strávil celý den... .

www.nebankovky.cz/honey

Samozřejmě např. obrázky nejsou optimalizované atd., o to nešlo... .
RastyAmateur
Profil
Mně se to i docela líbí :) Nezkoumal jsem to tedy nijak do hloubky, ale když bych přišel na tento web, neměl bych tendenci co nejrychleji zmizet, což je (dle mého názoru) to nejdůležitější a to, co chceš u klienta přinejmenším vyvolat. Pár návrhů na změny:

- když je někde nějaký boxík (med každé velikosti, novinky, ...), osobně se snažím jej udělat vždy celý klikatelný. Jednak mě to vždy nabádá na to myší najet, (je to ohraničené, malé, tak to asi něco bude dělat) a klient pak nemusí trefovat malinkaté tlačítko někde dole v tom boxu
- Ke konzumaci i vaření - to meníčko tam se mi nelíbí. Ten hover efekt je takový divný, moc se mi k tomu nehodí.
- Objednávka medu - Košík, fomrulář, hotovo - Nelíbí se mi to. Na to, jak je to výrazné, tak je to moc malé, ta šedá na bílé není moc vidět. Zvětšil bych to a trochu zesvětlil (šedou ztmavil)
- Obsah košíku - rozhodně tam nevypisuj položky, které jsi si nekoupil (viz 325ml x 0)
- U visa karty máš label na master kartu :D Celkově bych ty buttony a checkbox trošku zvětšil. Oproti okolí tam skoro nejsou vidět. Odsazení checkboxu mi tam také vůbec nesedí.
- Na posledním místě ty články, nechápu. TO bych tam už necpal. Jestli to někoho zajímá, tak to nebude hledat úplně dole.
- V patičce email - existuje <a href="mailto:...">, telefonní číslo doplň o mezery. Devět číslic vcelku se špatně čte.
andynewcastleth
Profil
- když je někde nějaký boxík (med každé velikosti, novinky, ...), osobně se snažím jej udělat vždy celý klikatelný. Jednak mě to vždy nabádá na to myší najet, (je to ohraničené, malé, tak to asi něco bude dělat) a klient pak nemusí trefovat malinkaté tlačítko někde dole v tom boxu opraveno
- Ke konzumaci i vaření - to meníčko tam se mi nelíbí. Ten hover efekt je takový divný, moc se mi k tomu nehodí. přidal jsem tam ikonky :), jinak jsem momentálně bez inspirace
- Objednávka medu - Košík, fomrulář, hotovo - Nelíbí se mi to. Na to, jak je to výrazné, tak je to moc malé, ta šedá na bílé není moc vidět. Zvětšil bych to a trochu zesvětlil (šedou ztmavil) upraveno, i když ještě pořád s tím nejsem spokojený...
- Obsah košíku - rozhodně tam nevypisuj položky, které jsi si nekoupil (viz 325ml x 0) opraveno
- U visa karty máš label na master kartu :D Celkově bych ty buttony a checkbox trošku zvětšil. Oproti okolí tam skoro nejsou vidět. Odsazení checkboxu mi tam také vůbec nesedí. změnil jsem to na select
- Na posledním místě ty články, nechápu. TO bych tam už necpal. Jestli to někoho zajímá, tak to nebude hledat úplně dole. jedná se jen o ukázku "jak by vypadala podstránka s článkem"
- V patičce email - existuje <a href="mailto:...">, telefonní číslo doplň o mezery. Devět číslic vcelku se špatně čte. opraveno




Děkuji!!!
davidfronek
Profil
Co se plateb týče, určitě bych zvážil integraci platební brány, do obyč. formu bych žádné čísloa další údaje o platbě určitě nezadával... :-)
Jinak se mi to celkem líbí.
blaaablaaa
Profil
andynewcastleth:
K patičce - existuje i <a href="tel:XXX"></a> pro klikací telefonní číslo, na mobilech je otrava označovat a kopírovat číslo.
Sice to asi bylo jen na zkoušku, ale i tak - typ karty poznáš z čísla, je nadbytečné to chtít ještě po uživateli.
Na některých prvcích máš slabý kontrast - lidé s poruchou vidění nebo třeba na mobilu na slunci můžou mít problém to přečíst.
andynewcastleth
Profil
Jak říkám. Jedná se jen o šablonu, kterou jsem vytvořil, abych si procvičil, co jsem se naučil v Bootstrapu a SCSS (SASS). Tento web nikdy neuvidí světlo světa. Takže není třeba nasazovat platební brány ani rozpoznávat kreditní karty. :)

Že lze udělat odkaz i na telefonní číslo si budu pamatovat a už jsem to i implementoval do nové šablony.

Ohledně kontrastu máš pravdu. Hodně jsem bojoval s tím, aby hlavička byla vůbec čitelná oproti fotce toho úlu. To se mi nepodařilo.

Dneska jsem dělal další šablonu jen tak na učení:

www.nebankovky.cz/health

a tady jsem si po předchozí zkušenosti dal záležet na tom, aby úvodní hlavička byla velmi kontrastní. Pro jistotu jsem šel na extrém černá/bílá, abych si tu lekci zapamatoval!
Anonymouz
Profil
andynewcastleth:
Čitelnost toho bílého textu na obrázku s plástvemi lze mírně zlepšit (aniž by to byl dramatický zásah do vzhledu), pokud dáš na pozadí divu ve kterém je ten text barvu s alfa kanálem.

To znamená něco takového:

.jumbotron.p-4 .col-lg-6.text-center.text-lg-left.py-5 {
    background: rgba(0, 0, 0, 0.4);
    border-radius: .25rem;
}
Český domácí med!

Míru průhlednosti té černé barvy nastavíš změnou toho posledního čísla "0.4". Ten radius jsem tam dal z toho co používáš ty. Případně si vzít barvu nějakou dominantní barvu z toho pozadí a té nastavit tu průhlednost.


.jumbotron.p-4 .col-lg-6.text-center.text-lg-left.py-5 {
    background: rgba(185, 124, 34, 0.6);
    border-radius: .25rem;
}
Český domácí med!
andynewcastleth
Profil
Nastavit pruhledne pozadi celemu bloku vypada dobre, to me nenapadlo.

Ja jsem si hral s nastavovanin pozadi H1 a P, ale jak se to pozadi aplikovalo jen na radky, tak to vypadalo divne.
Anonymouz
Profil
andynewcastleth:
Jednotlivé řádky se moc nepoužívají - to opravdu vypadá divně. Ještě je možnost zkusit pozadí přes celou plochu. Pouze si tam budeš muset lépe pohrát s mobilním zobrazením.
Český domácí med!

@media (min-width: 1000px) {
  .jumbotron.p-4:before {
    background: linear-gradient(120deg, rgba(0, 0, 0, 0) 0%, rgba(185, 124, 34, .8) 10%, rgba(185, 124, 34, .8) 30%, rgba(0, 0, 0, 0) 100%);
    position: absolute;
    top: 0;
    right: 0;
    left: 0;
    bottom: 0;
    content: "";
    height: 375px;
  }
}

@media (max-width: 1000px) {
  .jumbotron.p-4:before {
    background: linear-gradient(180deg, rgba(0, 0, 0, 0) 0%, rgba(185, 124, 34, .8) 20%, rgba(185, 124, 34, .8) 40%, rgba(0, 0, 0, 0) 100%);
    position: absolute;
    top: 0;
    right: 0;
    left: 0;
    bottom: 0;
    content: "";

  }
}

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0