Autor Zpráva
Karla Rybáčková
Profil *
Dobrý den, chci vás požádat o zhodnocení stránek, které jsem dala do kupy: r-antik.com.
Vím, že některé věci - např. běžící text a správné datum - fungují jen v exploreru, ne v mozille, ale to bohužel jen vím, ale opravit to neumím. Ještě bych tam chtěla dát vyhledávač dle třeba jména malíře apod., to také neumím, tak jsem to vyřešila rejstříkem. Co vy na to? Líbí se vám aspoň někomu? Díky za názory, K. Rybáčková
Dero
Profil
Klikatelně: http://r-antik.com/
Filips
Profil
do pr**** dávejte sem odkazy www.r-antik.com -to tak nesnáším!
tak celkový vzhled: je hrozný -
1. stránky přes rámy jsou dávno minulost
2. dej tam nějaký hover nevím v tom menu kde jsem
3. zarovnání doprava v menu - nevím jestli je dobré řešení
4. dole to tlačíto back je zbytečné (je to i v prohlížečích)
5. ta červená je hrozná
6. správné datum a běžící text - to je minulost ted se to nepoužívá

No začni dělat web(y) podle css

Filips
Filips
Profil
Dero chtěl sem to tam dát první :-)
Karla Rybáčková
Profil *
pro Filips: Fakt hrozný? Možná váš názor. Červená se mi líbí. Čemu vadí rámy? A co je hover? V menu je jasně napsáno, kam se dostanu, ne? K čemu je hover? Zarovnání doprava či doleva - komu na tom záleží. A jedno tlačítko že je zbytečné? Tím jste mi ale moc nepomohl...
simka00
Profil
Karla Rybáčková
cituji: Díky za názory, K. Rybáčková
tak proč oponuješ Filips (prý je to slovo nesklonné, ale stejně to zní divně)? je to přece jeho názor

jinak mně se ty stránky taky moc nelíbí
Filips
Profil
No mužete mi tykat. Jo je to hrozné protože když se podíváte jaké ted letí weby nebo které se dělají tak to je dost rozdíl. Stačí když si projdete diskusi názor na stránku a uvidíte jaké se teď dělají weby.
Pár odkazů pro barvy: http://colourlovers.com/index.cfm?section=colours&sortby=score - pár barev které letí
http://wellstyled.com/tools/colorscheme2/index.html - generátor barevných schémat
Hover je např tady toto - p5eje+dte si po tom menu

Na zarovnání záleží ten web musí vypadat.
Je to tlačítko zbytečné já sem si ho všiml jako úplně poslední věci.

Jinak kdyby jste měla zájem tak vám ten hover udělám
A klidně i celý web v css zadarmo
Filips
Bjarne
Profil *
No tak nejdriv nez se tady zacne takhle kritizovat, tak by bylo dobry se zminit o jakou tvorbu se jedna. Pokud je to amaterska tvorba tak nema cenu to tady nak schazovat. Rámce úplná minulost není a svoje uplatnění si najdou, některé weby se bez nich neobejdou, ale je pravda, že to je záležitost spíše webových aplikací než prezentací. Myslím, že autorka si s tím dala dost práce a pokud se o tvorbu webů bude zajímat více, tak at si prečte něco o CSS, webových standardech. Knih i článků na netu je moře :) Pokud se tím ale živí prof., tak by to bylo o něčem jiném :o)
Bjarne
Profil *
Pro zacatek bych doporucil vykaslat se na Frontpage :)
Miloš
Profil
Proč nepoužívat rámy
Karla Rybáčková
Profil *
Díky všem za názory. Je fakt, že ta kritika od Filips byla silný kafe, protože jsem amatér a jsem na své stránky pyšná. Proto ta přímá rychlá a nepromyšlená reakce. Doufám, že jsem tím nikoho (Filips :-)) neurazila. Kurs na Frontpage jsem si dělala u Gopas v Praze. Tam nás rámy učili, už jsem si přečetla, proč je nepoužívat, ale ty stránky mi daly docela dost práce, a neumím si představit, že bych je všechny předělávala, aby tam ty rámy nebyly! A vykašlat na Fronpage se nemůžu, protože každý den přidávám nové zboží a je to v něm jednoduché. A nic jiného neumím. Ono to není jen tak, něco si přečíst na netu a tím se to naučit. To už je to snazší, když vám to někdo poradí po ICQ, protože to je konkrétní!
Díky Bjarne :-D Vám se aspoň trošku líbí?
Starožitnosti díky těmhle stránkám letěly už i do N.Y.
Tedy ne že bych nic jiného neuměla, vystudovala jsem medicínu a teď dělám s manželem mimo jiné hlavně ty starožitnosti.
Fakt jsou úplně hrozný? Mně se tolik líbí.... Je to moje čtvrté dítě.... :-)
Filips, fakt bys měl čas mi s tím pomoci? A budu pak moci přidávat zboží ve Frontpagei? Asi ne, co? Jak by sis tu pomoc představoval? To je to pro tebe tak snadné? Můžeš mi poslat příklad nějakých fakt pěkných stránek? Díky, Karla
Filips
Profil
Karla Rybáčková no tak to se omlouvám, když jste začátečník. No lépe by se to řešilo přes icq ty věci kolem té tvorby a webdesignu. Moc času nemám, ale vždy si chvilku najdu. Moje icq je 348-415-015. Ono není jednoduché posalt ukázku ně nějakých stránek, protože záleží jak si to představujete. Kde bude menu a takové věci. To css je docela jednoduché, ale člověk se učí pořád. Vývoj de dopředu a s tím i css a (x)html. No takže pokud máte icq nebo mail tak bych vám poslal sablonu css a s ní bych vám poradil. Omlouvám se za tu červenou, ale naše obec má také červené stránky a je to hrozné.
Karla Rybáčková
Profil *
Filips: Čekám na tvou autorizaci ICQ, jsem sestra1, ale teď už musím běžet dát spát to třetí dítě... Ozvu se zítra. Je nějaký snadný způsob, jak se zbavit rámů?
Filips
Profil
nic jsem nedostal mé icq je 348 415 015.
Anonymní
Profil *
Mě se ty stránky líbí hodně.To je asi tím,že mám nízká kriteria.Minimálně jsou perfektně přehledné ,a každý v nich hned najde co hledá.
Divné mi připadá zbytečné prázdné místo vpravo.
Ten hover by se tam skutečně hodil,nebo alespoň ( v html ) změnění barvy odkazu při přejetí myši v menu.
ronan
Profil
I když mně to táhne k tomu, abych napsal "souhlasím s Filipsem", tak se pokusím o trochu konstruktivní kritiku:

1) Ta červená je opravdu hrozná, tmavé barvy dnes opravdu neletí, a pokud ano, tak se hodí možná tak na weby jiného zaměření (stránky o hrách, tak trochu futuristicky laděné weby, nějaké osobní prezentace a weblogy, kde se barevná kombinace řídí především vkusem autora)

2) Mně se to zdá naopak dost nepřehledné. Tím, že je to menu rozložené do dvou sloupců, se to dost znepřehledňuje - pravý sloupec je sice dobrá věc, ale jen pokud mně tak trochu intuitivně dojde, co v něm můžu čekat za věci (možná špatná formulace, je to jen můj pocit, ale prostě se na něj podívám, vidím v něm Novinky, ale když na ně budu chtít o minutu později kliknout, stejně je budu hledat v levém sloupci, kde obvykle jsou)

3) Údaje jako "Kdo má svátek" či "Datum" jsou naprosto k ničemu. Už tu bylo mnohokrát rozebíráno proč. Ono to začínajícího autora děsně nadchne, co všechno se dá udělat a dát na web, ale ve skutečnosti je to naprosto k ničemu a jen to zabírá místo (ve tvém případě dokonce zbytečně velké a naprosto nelogicky ve středu stránky). Já mám hodiny na videu, televizi, v rohu monitoru, na ruce a dokonce před oknem. Podobně je na tom většina lidí, a stejně tak má většina lidí na stole i kalendář. Navíc se to už vůbec nehodí na stránky, které mají něco prodávat.

4) Postupem času přijdeš na to, že dělat stránky ve Frontpage se nevyplácí, a je lepší investovat čas do toho se něco naučit.

5) Rámy opravdu ne:( Zkus se naučit něco o CSS, časem přijdeš na pozicování boxů v CSS. Začít lze tady: http://www.jakpsatweb.cz/css/css-design-position.html . Mimochodem, další varianta je tabulkový design, ten taky nedoporučuju.

6) Rozhodně odliš odkazy od ostatního textu a opravdu přidej ten hover, hlavně do menu (při najetí myší na odkaz se jeho styl změní)

7) Teď jsem si všiml, že nad levým menu je ještě jedno - tři (podle mě ne moc přehledná) menu???

8) Bylo by dobré, aby měl všechen text na stránce stejný font (styl písma). Prostě se nenosí, aby každá stránka vypadala jinak. A nenosí se to opět právě kvůli přehlednosti.

9) Zdrojový kód je na Frontpage až překvapivě dobrý (to ale neznamená, že se vyrovná ruční poctivé práci :) )

10) Abych to zaokrouhlil - očekával bych nějaké info na úvodní stránce, například "naše firma se zabývá .........", a ne informaci o tom, kdo má svátek:)

11) Snad poslední bod - to marquee (běžící text) je děs. Je to podobné, jako s tím svátkem a hodinami. Začínajícího autora nadchne, jak mu text umí krásně utíkat po stránce, ale je to rušivé a zbytečné. Navíc to funguje jen v Internet Exploreru, v Mozille se to nezobrazí vůbec a když jsem se na to podíval v Opeře, doslova jsem se lekl. Všechny důvody proč to nepoužívat byly už vyřčeny jinde.

Takhle to vypadá, že je toho opravdu moc, ještě na tom bude dost práce, ale řekl bych, že nebude nutné začínat úplně znova:). Já bych začal jinou barevnou kombinací a zpřehledněním, včetně toho stránky udělat tak, aby vypadaly všechny části webu (zejména text) stejně. Rámy bych vzhledem k tvým možnostem (Frontpage) zatím nechal být.

Dovolil jsem si Vám tykat, i když jsem očividně o dost mladší, tak doufám, že to nebude vadit:)

Kdyby ses chtěla k těm bodům kritiky na něco zeptat nebo podiskutovat, můžeme se taky domluvit po ICQ, i když rozhodně nejsem žádný expert:). Číslo: 209851663
Pepee
Profil
Mno pokud jsi začátečník, kterých je nás tu drtivá většina, nezbývá než na sobě zapracovat a dílko pomalu, ale jistě vylepšovat. Před "povinným" absorbováním temínů jako jsou frames a hover ajánevímco ještě bych se na problém těhto stránek podíval z jiného pohledu... Z pohledu uživatele. A tady bych viděl několik nedostatků.

1. Čitelnost textu. Starožitnosti budou asi zajímat lidi, který by mohli mít problém s přečtením týhle barevný kombinace a navíc takhle prťavýho písma, který navíc v Internet Exploreru nepůjde zvětšit.
2. Přehlednost navigace. Drobet by stálo za to promyslet co asi lidé na mojích stránkách hledají. Ano narážím na první odkaz v navigaci "ubytování a solární studio"??? Co ten tam zatr... dělá? Pokud hledám starožitnosti nehledám ubytování a naopak... No a o naprosto zbytečným sloupci v pravým rámci už tu někdo tuším psal. Ehm co si mám myslet o výrazech Back a Print na kompletně českých stránkách?
3. Tohle odkaz je a tohle je odkaz .....taky??? Některý odkazy podtržený jsou a některý ne a teď babo raď. Nic mě od libovolných stránek neodradí než oblíbená hra ...hledej šmudlo. Vsadím se že většina "normálních" návštěvníků si ani neuvědomila, že na to co není podtržený (nebo jinak odlišený) se dá kliknout.

Takže před zveřejněním doporučuji dát bez jediného slova nápovědy k otestování někomu tvým talentem neoslněnému (třeba milované tchýni) a sledovat, jak tápe, jak hledá, jak neví... :o)

Mno a hlavně se nenech znechutit, žádnej učenej z nebe nespadl. Přeju Ti dost sil do další práce.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0