Autor Zpráva
Immanuel
Profil
Glagoli.net (httpw://glagoli.net) je web, který má dávat dohromady lidi, kteří by si mohli rozumět – na chat nebo setkání. Je navržen tak, aby pokud možno předcházel různým asociálním jevům, které na takových webech většinou vybublají. Podrobnosti na webu.

Za vaše komentáře budu vděčný.
Kcko
Profil
Immanuel:
Jaký to má smysl v dnešní době Facebooku a X jeho dalších povedených či nepovedených kopií?
lionel messi
Profil
Immanuel:

Na hlavnej stránke toho veľa na hodnotenie nie je. Prosím o prihlasovacie údaje.

Pravidla kategorie Názor na stránku » 3. Chcete-li hodnocení stránky přístupné jen po registraci, poskytněte testovací přihlašovací údaje, pod nimiž se lze na stránky přihlásit.
Immanuel
Profil
Kcko:

Oproti Facebooku je to víc o poznávání nových lidí. Oproti běžným seznamovacím webům je Glagoli svým designem zaměřené na to, aby se tam komunikace víc podobala reálné komunikaci – je tam v pozadí faktor "reputace" – takže jednak Glagoli umí párovat lidi podle vzájemných dojmů, které jsou objektivnější, než sebehodnocení v profilu, jednak by to mělo vést k tomu, že se lidi budou mírnit v trolení a vzájemném nevhodném chování. Očekávám, že by tenhle mechanismus měl zamezit tomu, aby to upadlo do platformy nabídek nazávazného sexu jako třeba XChat kam už nikdo jinej než magoři nechce chodit. Je v tom taky dost moderní psychologie, takže je určitý důvod se domnívat, že zvolená kritéria "dojmů" skutečně budou uživatele relevantně třídit.

Zatím je to v začátku. Je tam teď něco přes sto lidí, které to asi baví, protože se tam vracejí.


lionel messi:
Můžeš se tam přihlásit pomocí účtu Googlu/Facebooku nebo mailem. Z FB to žádné údaje nesbírá a profil jde případně smazat.
lionel messi
Profil
Immanuel:
Můžeš se tam přihlásit pomocí účtu Googlu/Facebooku nebo mailem. Z FB to žádné údaje nesbírá a profil jde případně smazat.

Pomocou FB účtu som sa v živote nikam okrem samotného FB neprihlásil, pomocou Googlu len tam, kde to bolo absolútne nevyhnutné (Google služby) a nehodlám na tom nič meniť.

Dovolím si podotknúť, že ak niekto niečo od komunity očakáva, mal by jej členom vyjsť v ústrety a nie naopak.
Immanuel
Profil
lionel messi:

Říkám, přihlašování přes FB/Google nepřebírá žádné údaje, čestný slovo :D
Autorizace je standardní přes Google Cloud, takže tam prostě tak nebo onak musíš zadat svůj mail. Jinak to objektivně nefunguje. Nijak tě nenutím. Jen garantuju, že se s tvým mailem nic zlého nestane ani žádnej spam ti na něj chodit nebude. ;-)
Keeehi
Profil
Vytvořit nějaký dummy účet a sem dát přihlašovací údaje není zas až tak těžké. Ale když to nezvládáš, tak jsem to udělal za tebe.
Username: kavono8020@sc2hub.com
Password: djpw1234

Poznámky k registračnímu procesu.
- Když už vyžaduješ nějaké povinné tvary hesla, měl bys ty podmínky někam viditelně napsat. Samozřejmě mnohem lepší varianta je absolutně žádné podmínky na heslo neklást, nechat uživatele zadat úplně co chce a maximálně mu informativně zobrazovat, jak si ty myslíš, že je heslo bezpečné.
- Když se klikne na tlačítko přihlásit se, jen se objeví další další input. Problém který jsem měl bylo, že na prvním místě stále zůstává tlačítko přihlásit se, na které se mi samozřejmě podařilo automaticky kliknout. Což samozřejmě nefunguje.
- Po kliknutí na registrační odkaz v emailu musím kliknout na nějaký button na další stránce a nakonec mě to přesměruje na téměř prázdnou stránku s OK. To je příšerný uživatelský zážitek. Začněme tím co nejspíše změnit moc nemůžeš. Tu první stránku s buttonem. Nevím, proč bych jako uživatel musel zbytečně klikat ještě na nějaký button, když jsem právě kliknul na odkaz. To by mělo být naprosto dostatečné. Proč píšu že to možná změnit nepůjde je pro to, že jsem si všiml že používáš firebase a je možné, že tam není jiná možnost. Ale pokud by byla, změň to.
Tu druhou část (přesměrování na ok stránku) určitě změnit můžeš. Jako uživatel nechci vidět prázdnou stránku s ok. Chci abys mě přesměroval na úvodní stránku jako už přihlášeného uživatele. Pokud máš potřebu mi sdělit, že jsem se úspěšně zaregistroval (já to přece vidím - jsem přihlášený na tvé stránce, ale pokud přesto máš tu potřebu) tak mi to na té stránce můžeš napsat v nějaké notifikaci.

Na nějaké další zkoumání teď bohužel nemám čas tak alespoň pár poznámek k registračnímu procesu tu máš.
N71
Profil *
Keeehi:
Nevím, proč bych jako uživatel musel zbytečně klikat ještě na nějaký button, když jsem právě kliknul na odkaz. To by mělo být naprosto dostatečné.

Button (nebo link, obecně nějaký další krok) je v tomto případě vhodný, protože linky z mailů dost často proklikávají různé antiviry nebo roboti mailových služeb.
Keeehi
Profil
N71:
Vím, to mě napadlo. Pokud je účelem ale ověřit existenci emailu, tak je v důsledku asi jedno, jestli na to klikl uživatel, nebo nějaký robot. Případně spousta robotů by se dala vyřadit i nějakým obyčejným přesměrováním v javascriptu. Pokud by šlo o to 100 % ověřit že člověk co se registruje má fyzický přístup k mailu, pak ta další akce by potřeba byla.
Immanuel
Profil
Keeehi:

Dík za poznámky.
- podmínky na tvar hesla klade Google (po pravdě, nenapadlo mě, že to dělá). Píšu si, doplním
- ty šarády s tlačítkama asi nejsou úplně optimální, ale zase je to UI takový kompaktní a asi to je snesitelné. Možná to někdy redesignuju, ale asi se s tím dá žit.
- S tím potvrzením hesla máš asi pravdu. Alternativa k té stránce s "OK" je, že to skončí s dvěma záložkami browseru se stejnou stránkou. Javascript nemůže udělat něco jako "zavřít tab a aktivovat jiný". Možná by ty dvě stejné stránky byly lepší, než jedna prázdná s "OK".

(K tomu dummy účtu: původně jsem nechtěl, aby existoval veřejný bianco účet, skrz který může kdokoli komunikovat s reálnými uživateli toho webu. Když už jsi ho založil, ok. Až to tu probereme zase ho smažu)

Ještě jednou dík za poznámky.
J.
Immanuel
Profil
N71:
..nechal jsem resetovat heslo u toho testovacího účtu. Nepřijde mi vůči existujícím uživatelům slušné, aby s nimi mohl kdokoli komunikovat skrze jeden účet. Pokud chceš, změň si u toho účtu heslo, ale nezveřejňuj ho. Jestli se chce přihlásit někdo další, ať si vytvoří vlastní účet.
blaaablaaa
Profil
Immanuel:
Chceš tady komentáře, ale dáváš překážku v podobě registrace. Lidi tady radí zdarma, nejde o žádné placené testery, takže by mělo být tvým cílem to co nejvíce zjednodušit, pokud chceš zpětnou vazbu.
Keeehi
Profil
Immanuel:
Nepřijde mi vůči existujícím uživatelům slušné, aby s nimi mohl kdokoli komunikovat skrze jeden účet.
Chápu tvé obavy. Ovšem takových nereálných účtů si může založit kdokoli kolik jen chce. A tvá služba zatím není tak populární aby někdo vyhledával na internetu přihlašovací údaje jiných lidí. Takže pár dní jsi to tu klidně mohl nechat.
Když to tak nechceš, budu samozřejmě respektovat tvé přání. Jen to bude znamenat, že pravděpodobně dostaneš méně reakcí. Protože i když je jednoduché si vytvořit takovýto virtuální testovací účet, ne každému se to chce dělat.
N71
Profil *
Keeehi:
tak je v důsledku asi jedno, jestli na to klikl uživatel, nebo nějaký robot
Problém je, že ty linky bývají většinou jednorázové a při další návštěvě nefungují a lidi jsou pak vyplašení, že se jim nedaří aktivace. Roboty je třeba vzít v potaz a nepustit je v tom procesu až do konce.
Keeehi
Profil
N71:
To že bývají jednorázové ještě neznamená, že jednorázové být musí. Stačí aby poprvé provedli aktivaci a pak přesměrovali na homepage a při příštích návštěvách jen přesměrovali. Nebo prohlížím nějaké bezpečnostní riziko proč jednorázové být musí?
N71
Profil *
Je to jednorázová operace, držet někde trvale referenci není nutné ani praktické. Na každý pád, smyslem toho odkazu je ověření existence mailu a taky úmyslu jeho majitele se někam registrovat. Pokud nechám roboty tohle běžně prolamovat, tak popírám smysl celého flow.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0