Autor Zpráva
Kuryrem.cz
Profil
Po dvou letech jsem upgradoval můj xml katalog/srovnávač Kurýrem.cz a přidal několik nových funkcí a subdoménu s batohy, batohy.kuryrem.cz

Info o stránkách:

- katalog a srovnávač cen batohů a tašek s více než 16 000 produkty, které lze v kategoriích filtrovat přes checkboxy
- na detailu přehled podobných produktů, srovnání cen prodejců a parametry
- barvy produktů pro filtr určovány přes vlastní rozpoznávač s 22 000 barev
- design/styl vychází z $14 psd z Themeforestu
- vlastní engine PHP + MySQL + jQuery (+ Git)
- běží na VPS s Centos Stream 8 s Nginx + Apache a vlastním ovládacím panelem


Stojí za zmínku:

Produkty jsou naštítkovány podle vlastností a mají srovnané názvy pro seskupení barevných variant. To umožňuje na stránce s detailem podle priority štítku vybrat podobné produkty. Myslím, že jak z pohledu použitelnosti i seo to je hezký řešení, viz. batohy.kuryrem.cz/cabinzero-classic-ultra-light-44l-navy

Velké množství výrobců umožnilo je kategorizovat podle zaměření, např. travel, outdoor, urban, fashion atd. Zatím jen v podobě boxů s krátkým textem a odkazy, v budoucnu by k tomu měly přibýt podstránky s rozcestníkem, informacemi atp.

Na seskupení barevných variant jsem si dal záležet, aby to z pohledu seo/použitelnosti obsahu bylo lépe provázané a přehlednější. Kvůli postupnému přísunu dat se to dělalo manuálně. Xml chodily postupně a obchodů s kompletní nabídkou je v ČR málo, takže by asi byl s automatickým seskupením variant problém.

Web jsem dělal sám a hodně jsem se na něm učil. PHP baví, takže to včetně štítkování produktů a rozpoznávače barev byla zábava. Více méně se nikde nic neodkoukávalo (administraci eshopu jsem viděl naposled před 10 lety Virtuemart) a tvořil vše jak mě napadlo, nebo jak mám zažito z nakupování. Trochu chyběly zkušenosti s administrací a to s ux a jquery a s async spouštěním úkolů, který bylo třeba až s rostoucím počtem produktů. Design a css se dolaďovali za běhu a zpočátku bez XD, což brzdí v administraci a na frontendu to zanechává spoustu bugů, na tom budu muset ještě hodně zapracovat.

Tomáš
Kcko
Profil
Na první pohled vcelku dobré (minimálně na samouka).
Na odkázané stránce je trošku "přeboxováno", skutečně je pravý sloupec stejně důležitý jako levý kdej sou filtry a navigace?
Pokud ne , tak zredukovat, pokud ano, tak levou nějak zvýraznit. (Když koukám a vidím box s parametry, měla by být pod produktem a ne takhle vpravo ..., edit koukám, že to tam je i je, tak proč je to tam 2x?)
Panel s vyhledáváním v hlavičce určitě doprostřed a širší.

HP je díky nesourodosti šíři jednotlivých boxů (2 a 3 a střídání) pro mě hůře čitelná. Všechno stejným stylem, bylo by fajn si pohrát s vizuální důležitosti jednotlivých informací a trošku určité věci odlišovat, věci co k sobě patří dát k sobě (kategorie např)

Jinak docela v pohodě.


Chybí mi tam nějaká uživatelská interakce.
- Hodnocení
- Diskuse
- Recenze uživatelů
.
.
.

Takhle to na mě působí jen jako jákasi přehlednější forma externích dat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0