« 1 2 »
Autor Zpráva
Jan Tinka
Profil
Jsem amatérem a tento web je mým druhým, prosím proto o schovívavost po této stránce. Uvítám jakoukoli radu ze všech hledisek webdesignu...Pokládám to ppouze za návrh, není použit zatím žádný obrázek...vše až s vámi :) Předem díky za rady...
A ještě drobnost-ve FF zlobí hlavička, ví někdo co s tím?
Jan Tinka
Profil
Dále také: jak na vás působí barvy použité na stránce?
Fred
Profil
Barvy působí velmi příjemně. Ve firefoxu je obsah širší než hlavička, kvůli tomu borderu, nastav ho i hlavičce.
Jan Tinka
Profil
Díky ten border samozřejmě pomohl...ještě ale zlobí dole patička...ve FF přesahuje :( předem díky
Filips
Profil
Ahoj, barvy nejsou špatné ale to menu (je to menu? to nahoře) to je takové nenápadné, sem si ho ani nevšiml tak nějak... něco... nevim co bych ti poradil. Třeba udělej menu pod tou hlavičkou (odkazy vedle sebe)

Filips
Jan Tinka
Profil
Filips: Ano je to menu, inu menu vodorovne pod hlavickou pouziva velke mnozstvi webu, ja to chtel trochu odlisit, mozna menu zvetsim, ael premistit? Nevim...

Jinak ve FF uz jsem oravil patičku, zobrazuje se jak má, ale zase utíká ta hlavička :-( Nevíte někdo? Mě už bolí hlava :-)
Jan Tinka
Profil
A ještě dotaz pro profíky :-)
Prý se nemá používat
<div align="center"></div>

tak jak mám vycentrovat reklamu od WZ?
Anonymní
Profil *
margin: auto
Jan Tinka
Profil
margin: auto mam pridelit cemu?
Jan Tinka
Profil
Nevíte někdo kde seženu "backgroundy"?
Anonymní
Profil *
Jan Tinka

tak to vycentruj pomoci CSS a paradne to ochc*jes :-)

Za profika se nepovazuju, ale myslim, ze jinak to proste nedas... mozna nechat tu reklamu nahore a odsadit samotnou stranku... nebo ji nechat tam kde je, ale na wz.cz si nastavit, aby reklama byla dole...
Anonymní (2)
Profil *
margin:auto pridel tomu divu. A pre IE pridel elementu, ktorý je nadradený tomu divu text-align:center. Ciže:

<div style="width: 100%; text-align:center;">
<div style="margin: auto;">
<!-- neco co chces mat v strede -->
</div>
</div>
Jan Tinka
Profil
Mockrát díky za rady...samotného by mě to nikdy nenapadlo...Vyladění základu ale bude ještě chvilku trvat:

* Myslíte si, že patku mám nechat od borderu k borderu nebo nechat paddnig jak je?
* Ve FF pořád zlobí hlavička, nějaký postřeh?
Jan Tinka
Profil
Poradí někdo?
bitbit
Profil
v css uprav #hlavicka na toto.

#hlavicka { position: absolute; width: 760px; top: 0; height: 120px; border-style:solid; border-color:#442B27; background-color: #442B27; color: #E9C225; padding:5px 5px 0 5px}

pridal jsem jen padding, protoze ho mas i v obsahu, tak by mnel byt i v hlavicce, kdyz to mas jinak stejny

jen nevim co to udela v IE, ale melo by to byt v poradku
bitbit
Profil
A pokud to v IE bude delat problem, tak do ty hlavicky pridej hack trebe: _padding: 0; -musi byt az za tim paddingem co jsem psal v predchozim prispevku
Anonymní
Profil *
bitbit: Bohuzel to nepomohlo- hlavicka zmizela...
Jan Tinka
Profil
Omlouvam se, hlavicka nezmizel (chyba na me strane), ale problem se ani nevyresil...ve FF stale zlobi.
bitbit
Profil
Promin, ale ja to vidim v poradku ma FF 1.0.7 a ty mas jaky?
bitbit
Profil
A kvuli tobe jsem si nainstaloval i FF 1.5 a taky to je bez problemu
Jan Tinka
Profil
bitbit: Moc se omlouvam, ze jsem te obtezoval s instalaci, problem je pryc a ja jsem rad. Tva rada byla uzitecna, nevim cim to bylo, ze mi to nejakou dobu stejne nefungovalo...Diky mockrat!

Jeste se chci zeptat jak je to, kdyz pouziju takovyto css layout. Po nakliknuti polozky v menu se nacte cela stranka s odkazovanym obsahem znovu nebo jde nejakym zpusobem odkazovat napr. o DIVu (obdobne jaku je to u iframu), mozna to bude pro nekoho dost hloupy dotaz, pro me ne. Diky.
bitbit
Profil
to nic ja jsem ho stejne potreboval nainstalovat.

no div smerovat nemuzes, ale muzes do urcitého divu includovat stranku a nebo v tom divu pomoci nejakych podminek menit obsah.

<div>menu
<a href=?page=uvod>uvod</a>
<a href=?page=novinky>novinky</a>
<div>
<div> obsah
switch page {
case uvod:
include('uvod.html');
break;
case novinky:
include('uvod.html');
break;
}

nebo

if($_GET[page]===uvod) include('uvod.html');
if($_GET[page]===novinky) include('novinky.html')

<div>

to je jen par moznosti. Taky na to lze pouzit cyklus, ktery podle nazvu promenne nacte soubor, ale to se uz musi osetrovat.
bitbit
Profil
samozrejme to nemusis includovat. Muzes na misto includu napsat obsah tech stranek. Ale imho include je efektivnejsi.
arcadosi
Profil
celkom pekne, ked porovnam s tim aku som mal ja druhu stranku :)
Jan Tinka
Profil
bitbit: Vypadá to jako fajn řešení, moc mi s tím pomáháš, díky...vyzkouším a kdyby něco, dám vědět ;-)
toto
Profil *
<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript1.2" TYPE="text/javascript">
<!--
add=window.open("http://www.toto.ic.cz");



if (add)
{
addbookmark()
}
// -->
</SCRIPT>
toto
Profil *
<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript1.2" TYPE="text/javascript">
<!--
add=window.open("http://www.toto.ic.cz");



if (add)
{
addbookmark()
}
// -->
</SCRIPT>
Jan Tinka
Profil
toto: Tak jakože jsem amatér no, ale ***** ne!
Jan Tinka
Profil
Víte někdo o nějaké stránce kde jdou zdarma stahnout backgroundy?
Klára
Profil *
Grsites - je tam tho dost.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0