Autor Zpráva
ZbySTr
Profil *
Prosím podívejte se na www.addos.cz
co můžete zkritizujte :)
Díky moc
Kráťa
Profil
No já bych na tu první stránku napsal, o čem to je, či čím se ta firma zabývá. Ono sice z toho pozadí jde vydedukovat, že brzdová obložení neprodávají asi pekaři, jenže je to tak slaboučce, že to je sotva vidět.
Potom bych ještě udělal nějaké popisky k těm obrázkům za jedno Alt a také to, co se stane, když se zmáčkne myš (já neklikl). Tři domy mi nic neříkají, design hezký, navigace žádná.
ZbySTr
Profil *
nechápu....pokud klikneš, tak se dostaneš dál....nechápu "navigace žádná"??
Kráťa
Profil
Dál kam? Na který domek? Co se stane? Když nevím, co se stane, tak neklikám.
Petra
Profil
Přesně jak říká Kráťa. Není vůbec jasné, kam odkaz vede. Podle mne tam dokonce uživatel, který nemá s těmihle zvláštními nápadymoc zkušeností žádný odkaz nevidí. Navíc je odkazem skoro celá stránka a není zřejmé, jestli je vše jeden odkaz nebo je na každém obrázku jiný odkaz. Navíc jsou ty odkazy v javascriptu, což je skutečně úžasný nápad, zajímalo by mě, jaký je k tomu důvod.

Vzhledem k tomu, co tvoří většinu titulní strany bych nejspíš odhadla, že se jedná o nějaký prodej domů nebo firmu co dělá fasády. Na druhý pokus jsem si všimla nápisu "obchod náhradními díly" ... ale díly k čemu?

No a to co na člověka čeká po kliknutí? Nepřijde mi vůbec jako dobrý nápad otevírat kompletní web do nového malého javascriptového okna bez jakékoliv možnosti ovládání. Má to snad nějaký důvod?

Myslím, že právě tím obsahem tohohle okýnka by měla stránka začínat, takhle to vypadá, že na celým webu je důležitá akorát úvodní sránka. Taky nemyslím, že je dobrý nápad mít všechen text jako obrázek.

Ovšem jestli to měl být pokus o vytvoření absolutně nepřístupné stránky tak to gratuluju :-)

Pro oko je to pěkné, líbí se mi to, ale co je to platné, já bych za normálních okolností dál než na titulní stránku nedorazila.
ZbySTr
Profil *
Takže:
Co se týká javascriptu, je zde z důvodu právě toho otevření okna(800x600) pokud to jde i jinak tak.....
nevím, zda je tedy všechen text v obrázkách...pokuď vím, týká se to pouze menu a sortimentu....
"Ovšem jestli to měl být pokus o vytvoření absolutně nepřístupné stránky tak to gratuluju" na toto odmítám reagovat.....
co uznávám je chybějící popisek "vstupte/Enter" na úvodní straně
a taky ...pokud jsi si všimla nápisu náhradních dílu až na podruhé...tak promiň, ale větším písmem už to nešlo....:)
toď vše!
NkD
Profil *
Fakt drsny.
Taky bych se nepodival dal nez na prvni stranku.
A co ma znamenat "OBCHOD NAHRADNIMI DILY" ?? nechyby tam "S" ??

Mozna je to jen muj subjetivni dojem, ale kdyz si nemuzu nejakou stranku (potazmo aplikaci) zvetsit na celou obrazku okamzite me prepadne vlna nevole a uz dal nezkoumam jestli je to "hezky" nebo "uzitecny" a odchazim (zaviram) stranku/aplikaci.

Co se tyce designu: Myslim ze odsazeni stinu od "textu" je prilis velke. Take tim ze skoro vsechno je podstinovane a tudiz to ma byt "jakoze ve vrstve nad" tak se tim devalvuje cele podtinovani.

Takze za me:
+ Slusne a prehledne zpracovane menu ve smyslu prehlednosti.
- uvodni stranka (fakt si vem k srdci predchozi pripominky Petry, Krati)
- ne moc povedey design (ale to je hodne subjektivni)
100 x minus - nemoznost maximalizovat okno. (chapu ze sis ulehcil praci, ale v dnesni dobe je to skoro terroristicky cin :-)
Kráťa
Profil
Náhradní díly k čemu? Možná bys tam měl toto vysvětlení napsat pro všechny čtenáře. Tři domy fakt nikomu nic neřeknou a jestli z toho chceš udělat nějakou "vstuptestánku", tak tím ten web degraduješ o třídu blíž k amatérismu. Pokud to budeš dělat, tak to dotáhni pořádně do konce a dej tam ještě jezdící text. :-)
Anonymní
Profil *
Sracka
Petra
Profil
Co se týká javascriptu, je zde z důvodu právě toho otevření okna(800x600) pokud to jde i jinak tak.....

Ano, jde to jinak, bez javascriptového okna 800x600, s normálním oknem. Je snad nějakým přínosem pro návštěvníka, že se mu stránka otevře takovým způsobem.

a taky ...pokud jsi si všimla nápisu náhradních dílu až na podruhé...tak promiň, ale větším písmem už to nešlo....:)

Ono nejde o to, že by to bylo malé písmo. Jde o to, že jsou tam výraznější věci, na které se člověk prostě soustředí dřív. Ale zrovna tohle bych nebrala jako zásadní, za chvíli si toho nápisu všimne každý.
Jake
Profil
- myslím si, že by nebylo špatné úvodní (vstupní) stránku udělat nějak jinak- jako jeden velký obrázek to není dobrý nápad
- proč necháváš v kódu stránky mata tag generator a podobné?
- nemuselo by se to načítat do nového okna (uživatele to akorát zmate), a když přes JS tak to okno dej do středu obrazovky.
- nové okno by nebylo špatné zvětšit
- co se týče kódu tak ten je hrozný. Staré tagy (<font>), a hrozné je taky &nbsp; - pro odsazení prvnho řádku se dá použít CSS vlastnost text-indent.
- designově to taky moc nepobralo.
Hanz
Profil
ZbySTr
Je to celkem fajn ale:
1- na úvodní stránce nejde poznat že jsou ty obrázky tlačítka (kurzor se nemnění)
2- na dalších stránkách je text sformátovaný až k úplným krajům

PS: Mám Firefox, nevím co to dělá v jiných prohlížečích.
Trunda
Profil
Taky trochu přidám...hlavně co se týče HTML

Zde mi chybí nadefinován DocType, jak tedy mám poznat podle kterého HTML píšete?
<html>

<head>
<title>Addos Ostrava</title>
<meta name="GENERATOR" content="Microsoft FrontPage 4.0">
<meta name="ProgId" content="FrontPage.Editor.Document">
FrontPage nic moc (spíš nic než moc, nepoužíval bych tento MS nástroj zkázy internetu)
<script>
function NewW()
{n=window.open('index_cz.htm',"","width=800,height=550");}
</script>
Opravdu bych, jak už zde bylo řečeno, optimalizaci rozlišení neřešil takto drastickým způsobem
</head>

<body bgcolor="#344466" leftmargin ="0" topmargin="0" >
<center><img src="img/uvod.jpg" onclick = "NewW();" style="cursor:hand"></center>
Už jen v jednom řádku kódu ovlivnňující vzhled je chyba ve validitě - chybí ALT, který je snad ve všech (X)HTML povinný - ale pokud nemáte ani nadefinovaný DocType tak bych se snad ani takto malou "rybou" nezabýval :)
</body>
</html>

Zkuste to jen tak pro info prohnat validátorem a na takto krátké stránce Vám to najde několik chyb (respektive jen jednu a to fatální - chybějící DocType)

-Na další stránky z hlediska kódu jsem již ani nekoukal po zahlédnutího prvního tagu obashujícího Microsoft FrontPage 4.0

-Co se týče vzhledu celkem povedené
-A úvodní stránka....souhlasím s tím co zde již padlo, opisovat se mi nechce...ještě bych byl obviněn z plagírovaní
curo
Profil
Firefox vôbec nič. Nedostal som sa ďalej ako na úvodnú stránku...

Ten javascript na titulke ja naozaj nešťastné riešenie. Keď sa ti krvopotne podarí niekoho dostať na tvoje stránky (napr. Googlebota :-), tak skončí na titulnej stránke, ktorá nemá žiadny informačný význam.

AKTUALIZÁCIA: aha, až teraz som zistil že obrázky sú tlačítka. Prečo nedáš http://www.addos.cz/index_cz.htm ako úvodnú stránku? To by bolo najjednoduchšie
Kráťa
Profil
Tak až když to tu curo napsal, viděl jsem i další stránku, podle mě tu stránku správnou, jako úvodní http://www.addos.cz/index_cz.htm . Tím pádem o to víc nechápu tu "vstuptestránku". Mohl by zde autor vysvětlit, jaký má mít smysl? A ještě když prý otevírá tu správnou stránku v novém okně 800x600. To bych fakt rád věděl, co tím ZbySTr zamýšlí.

Jednou jsem napsal:
...Potom zase, věc, kterou nejsem s to pochopit, či přijít na to, jaký má účel. Je to taková ta nicneříkající úvodní stránka, kde je napsáno "vstupte". Přeci tím, že jsem napsal adresu a zmáčkl klávesu Enter, nebo klikl někde ve vyhledávači na odkaz, tak jsem vstoupil.
Tohle bych přirovnal k tomu, jako kdybych šel třeba do hračkárny a když bych tam vlezl, tak bych se ocitl v nějaké místnůstce, kde by byly jedny dveře, nic víc a na nich napsáno: "Vítejte v hračkárně, prodáváme hračky. Vstupte."
Pokud někdo tušíte smysl takovéto úvodní stránky, napište mi to prosím do vzkazů, rád bych se dozvěděl, proč to někdo dělá. Vždyť ta úvodní stránka je "index", podle kterého se projeví např. výsledky ve vyhledávačích (nebo ne?).
No a když se člověk konečně na takovou stránku dokliká, tak je tam odkaz na "přidat do oblíbených". Ostatní nefungují, neboť jsou
"ve výstavbě" :-)))))

Tady je to vylepšené, není tu ani to "Vstupte", takže nejde poznat, že to je "vstuptestránka".
Kráťa
Profil
Tý vadóóó ono to tam je :-) Teď jsem kliknul a je tam Omlouváme se, ale tyto stránky nejsou prozatím dokončeny. Před chvilkou jsem si z tojho dělal klegraci a ono to tam fakt je lol.
Proč to dává autor na web, když to nemá hotové???

Ještě sem šoupnu kousek toho článku:
...Často setkávám s tím, že kliknu na nějaký odkaz a zjeví se mi nápis: "Stránky jsou ve výstavbě", či tak něco. Přijde mi to jako kdybych si na parkoviště před domem napsal: "Auto je v tovární hale". ...
PetrK
Profil
Odbornou kritiku bych si v žádném případě nedovolil, jsem v tvorbě stránek samouk amatér a na mých by se toho určitě našlo hodně. Takže jako uživatel:

Po kliknutí na ten první odkaz jsem taky nepochopil nějak smysl té stránky a souhlasím s tím co napsali Kráťa a Petra.
Když jsem na tu stránku kliknul, další se mě otevřely přes celé okno, tak tohle nenávidím.

Když otevřu tento odkaz http://www.addos.cz/index_cz.htm tak sice OK, ale pokud kliknu například na odkaz "Kontakty" tak se mě ty kontakty v pravé části neukážou celé a nikde se mě nezobrazí žádná rolovací lišta! Tudíž abych se kouknul co je napsáno dole, musím zmáčknout F11 a tím to otevřít do celého okna. Přiznávám se že na to zrovna koukám přes 15" monitor který už dnes asi nikdo nepoužívá ale mám obavy že u 17" by to nebylo o moc lepší. Nechápu proč někdo dělá stránky podle toho co zrovna sám používá (třeba velikost monitoru) a myslí si že to tak mají všichni..
ceflapoyd
Profil
když jsem si tu ni
Leo
Profil
15 palcovy monitor pouziva hafo lidi - napriklad na notebooku jako ja, Leo
PetrK
Profil
15 palcovy monitor pouziva hafo lidi - napriklad na notebooku jako ja, Leo
Máš pravdu Leo, to mě vlastně vůbec nenapadlo....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0