Autor Zpráva
Bubller
Profil
Tak co na to rikate ...?
Moje Cesta
Trunda
Profil
Zdravím,
jsem hlavním kodérem projektu MojeCesta.cz

-add minulá diskuze která byla neodemknuteln zamcena

Mylslím ze hlavne melo nejprve byt uvedeno ze projekt jeste stale neni dokoncen a hlavne prvni strana (main page) je jen graficky navrh grafika,ktery ja teprve musim prepsat do CSS, jestli jste pokrocili dal na dokocene ci rozdelane sekce zde je jiz layout table free a je psan pomoci CSS - samozrejme tabulky obsahuje ale to pouze pro jejich ucel a to je tabelarni vypis velkeho mnozstvi udaju.
-Tot ke stylingu

Co se tyce flash navigace, s tim souhlasim a resit to budu tak ze se bude moci prepinat mezi HTML a FLASH (2 ruzne CSS) - musite uznat ze flash je opravdu povedeny (i kdyz ten na main page dost neefektivne na mem Athlon XP 2500+, 1024 DDR Dual Chanel) zabira 96% vykonum, na dalsich strankach je jiz FLASH upraven mnou a zabira neco kolem 1-2% (zalezi na stroji ktery ho zpracovava)
Samozrejme jeste k navigaci bude pridanan prehledna mapa serveru...

-Validita a koreknost
Projekt pisi v HTML 4.01 Transitional a vim o tom ze vse neni korektni ale jsou to pouze drodne chybky pri generovani HTML skriptovacim jazykem PHP coz ve finalove fazi projektu nebude problem doladit....
Vim i o chybach koreknosti - co se tyce vsech prohlizecu na IE bazy vse chodi bez sebemensich problemu a ja jako koder to uprednostnuji pred bazemi typu NetScape ci Opera - tim nechci rici ze jimi opovrhuji (jsem koder, a tak vim ze je to IE ktery zobrazuje nekorektne) ale uprednostnuji to proto ze projekt musi co nejdrive vstoupit do Testovaciho provozu a vetsina beznych uzivatelu e-netu pouziva prohlizece na IE bazy...Tedy urcite potesim i NetScapovce a Operaky ci palmysty a kaskadovy styling prepisi tak aby byl korektni, slibuji ;)
- To tedy popisuje validitu a korektnost

Jinak samozrejme narozdil od meho kolegy (btw: je to opravdu fajn chlap) prijmam jakoukoliv kritiku a hlavne pravdive podnety mi pomohou k naprostemu odladeni webu po koderske strance.

Predem dekuji za Vase nazory

S pozdravem, Jakub Trunecek hl.koder projektu MojeCesta.cz
Trunda
Profil
Kolibrik
Co jest toto?
curo
Profil
Sa mi zdá že som to už niekde videl. http://www.templatemonster.com/website-templates/5353.html :-)

Inak momentálne sa na tom webe nedá toho moc hodnotiť, kedže ešte nie je dokončený.
Na môj vkus je na vyhľadávanie informácií o ubytovaní dosť pomalý (veľa obrázkov, muzika, atď.)
habendorf
Profil
Asi to bude hezký, ale jestli chceš aby to používali lidi, je třeba něco udělat s tímhle: po čtyřminutovém načítání mainpage jsem neměl odvahu kliknout někam dál (GPRS), zdařilá grafika ještě neznamená zdařilý web
habendorf
Profil
curo: Dobrá trefa!
Trunda
Profil
habendorf

Jak jsem již řekl, já dostanu grafiku v přijatelné formě a přepíši ji do CSS, ano trefil jste to správně já jsem hlavní kodér a né grafik a pokud si to dáte dohramady co vám vyjde? Píši kód ne grafiku.Btw když já jsem začal psát kód pro MojeCesta.cz grafika již byla hotová... takže než někoho nařkente y plagírovaní rozmyslete si koho, uráží mě to....
Trunda
Profil
habendorf

Btw. Jestli jste si vsiml tak ten design ja prodejny, a jak vy muzete vedet ze mi jsme ho nekoupili.
- Ted jsem se na to datozoval, a ten design je zaplacen.
Docela jste mi zkazil naladu jinak pekneho dne.... :(
curo
Profil
Plagiátorstvo to asi nie je, keďže tie šablony ste si pravdepodobne legálne kúpili.
Ale na druhej strane, má zmysel takéto stránky vôbec zaraďovať do "Názor na stránku" ?
Trunda
Profil
curo

Me jako programátorovy zde jde spíše o názor na kód.....což některé příspěvky z první diskuze zjevně naznačovaly...
Druhá věc, veškeré formátování se děje pomocí dnes už zastaralých tagů a atributů. v http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=2&topic=17 63
curo
Profil
Hm, veď práve o to mi išlo. Ten kód je "ľahko" upravený kód ktorý ste dostali ku šablone. Takže vlastne nehodnotíme Váš kód, ale kód niekoho úplne iného. Navyše má veľa nedostatkov (napr. chýbajúce doctype, kombinácia veľkých a malých písmen v elementoch atď.)

jestli jste pokrocili dal na dokocene ci rozdelane sekce zde je jiz layout table free a je psan pomoci CSS

Toto sa mi bohužiaľ nepodarilo nájsť.

Veľmi rád si to pozriem, keď to budete mať celé urobené via CSS.

OT: toto ma zaujíma len čisto osobne. Predpokladám že ste neodkúpili komplenté práva na šablonu. Čo ak si napr. Vaša konkurencia kúpi tú istú šablonu? 50$ nie je až tak veľa ...
Petra
Profil
K tomu webu se toho dá říci opravdu dost, ale nějak jsem nepochopila, k čemu že se máme vyjadřovat. Ke grafice ne, ta je koupená, k podstránkám webu ne, ty nejsou hotové a jsou nedostupné. Ke kódu ano, ale ne ke kódu na titulní stránce, protože tam je jen grafický návrh, kód tam ještě není dodělaný, tak jak má být. K obsahu se vyjádřit nemůžeme, protože tam žádný není. Tak teď nevím :-)
Trunda
Profil
curo
- add OT: Bohužel s tím odpkoupením konkurencí máte pravdu :( já jsem do dneška opravdu nevěděl, že je to template
- Toto sa mi bohužiaľ nepodarilo nájsť. napr. http://www.mojecesta.cz/pages/travels nebo http://www.mojecesta.cz/pages/guides - to je již naprosto přepracované jak si ostatně můžete sám prohlédnout v kódu...o tento kód mi jde ;) můžete se i podívat na http://www.mojecesta.cz/pages/index zde je rozpracovaná mainpage... na vsech odkazech je jiz vse tykajici se DocType v pořádku, ale věřím tomu že naprosto validní to ještě není, koneckonců to ještě není dodělané...

Jinak odkazy do daných sekcí fungují ve flashové navigaci...(pouze některé)
Leo
Profil
Flashova navigace? A to proboha co? Leo
DoubleThink
Profil *
Uzavřel bych to asi takto:

Pokud byla šablona zakoupena, tak je vše v pořádku a o plagiátorství se nejedná. Pokud byla nelegálně stažena (ať už jakýmkoliv způsobem), tak je to porušení autorského zákonu.

Jak již nadnesl curo, v tuto chvíli hodnocení postrádá smysl. Až bude mít Trunda hotov přechod na moderní kódovou strukturu, rádi mu jeho práci ohodnotíme.

P.S. Osobně považují zakládání tématu s názvem Nejlepší cestovatelsky web ... za nanejvýš nešťastné - obzvláště pokud se jedná jen o staženou šablonu - pak se autor nemůže divit předchozím reakcím.

Téma zamykám...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0