Autor Zpráva
Hudy
Profil
Ahoj všichni. Udělal jsem redesign stránky, ale nevím, zda je to ono. Proto prosím o Vaše názory a postřehy. Každý uvítám.
Zde je odkaz Hudyho WEB.

Moc děkuju.

Hudy
jozob
Profil
Opäť web, ktorý je pekný len pre Windows :-(
Daj so štýlov aj iný font ako Trebuchet MS (napr. Lucida) a na koniec zoznamu fontov pridaj sans-serif, aby systém vybral predvolený sans-serif, pokiaľ sa zadané fonty na danom systéme nenájdu...

Inak veľmi sa mi páči celkové spracovanie, design je super, v kóde som tiež nenašiel nejaké chyby (ten som ani nejak zvlášť nepozeral)...

Ešte nejaké malé záležitosti (napr. v odkazoch používaj namiest & entitu & atď...)
viac tu
jozob
Profil
Čo sa týka tých fontov, v tomto štýle je to dobre spravené. To sa mi aj na Linuxe zobrazí pekne.
Inak ide o stránku klokyn webdesign zadarmo
Hudy
Profil
jozob

Ahoj, děkuju za názor a za postřeh. Už je to opraveno, tak že nyní by se Ti to v Lynuxu mělo zobrazovat dobře :-)
Anonymní
Profil *
Pěkné...akorát to pozadí by se možná víc hodila jednolitá barva v tónu stávajícího pozadí - nevím jak by to vypadalo - zkus...
jozob
Profil
Hudy
Ďakujem. Už je to pekné :-)
Hudy
Profil
Anonymní

... zkusit samozřejmě mohu, to nic nestojí :-)
Hudy
Profil
jozob

Tak to je dobře. Nechceš mi poslat screen jak to vypadá v Linuxu ? Jo a jakou verzi Linuxu máš ? Chtěl bych ho zkusit. Četl jsem o Mandriva edici.
jozob
Profil
Ja osobne používam a doporučujem Gentoo. Lenže to je čo sa týka inštalácie asi najťažšia distribúcia. Sám som ten systém inštaloval cca týždeň / cca 10 hodín denne. Dĺžka inštalácie je spôsobená tým, že v inštalácii ide o sťahovanie zdrojových kódov a následnú kompiláciu. Uvediem napríklad celé grafické prostredie (+ základné aplikácie) sa kompilovalo skoro 12 hodín. Jadro systému (kernel) sa kompilovalo cca 1 hodinu. A podobne... Proste táto inštalácia je určená pre ľudí, ktorí majú veľa času a chuť do toho ísť, poprípade vysokú prioritu mať tento systém.

Pokiaľ by si chcel len skúsiť Linux, k dispozícii sú mnohé tzv. Live distribúcie, ktoré sa spúšťajú bez inštalácie priamo z CD.
A z "klikacích" inštalácii doporučujem Fedora Core Linux.

To bolo k tomu Linuxu, teraz k webu. Na Linuxe to vyzerá už lepšie ako predtým. Tu je menší screenshot (dúfam, že mi prepáčite veľkosť cca 200kB, nemal som čas to optimalizovať)
jozob
Profil
A ceklom schopne to vyzerá aj v konzolovom prehliadači. Opäť screenshot:
Hudy
Profil
jozob

Jééé děkuju že jsi si dal práci s tím mi to uložit jako obrázek a taky díky za vysvětlení ohledně Linuxu. No tolik času nemám, abych u toho trávil dny. Stačí když dělám web a přítelkyně točí do vrtule :-)) A co Ty ? Máš nějaký web ?
jozob
Profil
<OT>
Hudy
Webov som mal kopec keď som bol malý :-). Prvý web som mal v 12tich. Ale to už zaniklo, teraz spravujem zopár projektov a robím nejaké príležitostnú výpomoc pre webdesignérov. Na osobný web + blog sa už dlhšie chystám, no času je málo. Posledný týždeň som chorý tak som 12 hodín denne na tejto diskusii :-)... No a tak... Keď bude čas, dám dokopy web aj blog. Potom ho dám určite na zhodnotenie sem.

A koniec koncov, chystám sa na založenie živnosti (webdesign), len si musím ešte rok počkať :-) ... Potom všetky moje plánované projekty rozbehnem naplno.

A čo sa týka toho Linuxu, nechel som Ťa odradiť. Distribúcie ako Madriva alebo Fedora Core majú dokonca jednoduchšiu inštaláciu ako Windows...
</OT>
Hudy
Profil
jozob

Já to beru, že to má jednodušší instalaci, ale jde mi o to, zda je to dobrá distribuce ta Mandriva.
jozob
Profil
Hudy
O tom sú nekonečné diskusie... Ja Ti môžem jedine doporučiť podľa svojho názoru. Ja všetkým doporučujem najskôr Gentoo, a ak na to nemajú čas, potom Fedora Core.
jozob
Profil
Hudy
Nevieš kam zmizli tie screenshoty? :-)
jozob
Profil
Aha... asi mi opäť vypadol server... :-)
simka00
Profil
mně se to moc líbí a soudě podle tvých jiných stránek máš cit pro barvu a grafiku, který já bohužel postrádám :(
Hudy
Profil
jozob

OK a ta Fedora Core je srozumitelná, je v CZ, je volně šiřitelná atd. ? Screenshoty asi zakázali :-(

simka00

Děkuju a co se týče barev, snažím se, ale někdy se to prostě nepovede :-)
jozob
Profil
Hudy
1.)
Linux (presnejšie GNU/Linux) je šírený pod licenciou GPL (presnejšie GPL verzia 2). Táto licencia je dosť dlhá, nejdem ju viac "rozpitvávať", ale podstatou je "voľnosť šírenia", čiže ide o "slobodný" software.

V podstate ide o to, že predajca musí zákazníkovi poskytnúť rovnaké práva aké má on sám. Neznamená to, že tento software musí byť zadarmo, znamená to, že zákazník má rovnaké práva ako predajca. Zákazník môže tento software ďalej voľne šíriť bez obmedzení.

Predajca aj zákazník ho môže kľudne šíriť za peniaze, no musí poskytnúť rovnaké práva aj kúpcovi. Je to dosť rozsiahla tématika, o licencii GPL a projekte GNU nájdeš mnoho na wikipedii.

Jednoducho pre obyčajných smrteľníkov z toho vyplýva, že GNU/Linux a väčšinu software, ktorý sa preň vyvíja, vlastníš vždy legálne.

(Ak je tu nejaký znalec GPL a pochybil som sa, prosím opravte ma)

ad Lokalizácia do CZ: Dnes už nie je žiaden problém s lokalizáciou do CZ / SK jazyku. V dnešnej dobe je už mnoho Linuxových nadšencov aj v naších krajinách, ktorí vytvárajú preklady pre aplikácie / distribúcie. A otvorenosť kódu určite prispieva k pohotovému prekladaniu.

2.)
Screenshoty nezakázali, jednoducho vypovedal môj server, kde som tie screenshoty uložil. :-)
Hudy
Profil
jozob

A jde to stáhnout z webu ta Fedora Core ? Za chvíli nás smáznou, že tu nehodnotíme design, tak něco napiš ještě na moji stránku, ať hodnotíš :-))
jozob
Profil
Ten web je naozaj dokonalý. A to pozadie je určite super. To vôbec nemeň.

((((((Len tak medzi rečou pošepky: fedora.redhat.com))))))
Hudy
Profil
jozob
Napiš mi na ICQ najdeš ho na osobní stránce :-) Budem kecat tam :-)
Pepee
Profil
Ahoj Hudy. Logo vyhovuje ... :o) ohledně grafiky bych asi zjednodušil asi to pozadí. Použitej vzorek působí rušivě. Jinak klobouk dolů líbí se mi Tvoje "ukázněnost" a postup jakým se Tvoje práce zlepšuje. No a abych jen nechválil tak se pokus nastylovat stánku abys nemusel používat třídu u každýho nadpisu a pak mi jako kritikovi sklapne...
Fred
Profil
postup jakým se Tvoje práce zlepšuje Přesně tak, nejrychlejší a největší pokroky co jsem v téhle diskusi viděl. Gratuluji, pěkná práce.
habendorf
Profil
Jj, pěkná práce. Jen pár věcí:

1) Pod logo bych dal skrytý text.
2) Na body bych dal modrý background, aby při vypnutých obrázcích stránka zůstala v modrém okolí.
3) V IE - nejde měnit velikost písma.
4) V patičce máš entitu &copy - chybí ti středník. Kupodivu se ovšem zobrazuje správně.
bitbit
Profil
habendorf:

1) souhlasím
3) souhlasím - zmena velikosti pisma v tvem layoutu nezpusobi zadne problemy, takze bych se toho nebal.
4) entita nesmi obsahovat jiny znak nez pismena a-z, & a ; V tomto pripade je za entitou mezera, proto se zobrazuje spravne, takze chybejci strednik neni chyba. (IMHO je lepsi ho psat)

Jeste dodam ze je to moc pekna prace
habendorf
Profil
bitbit:

ad 4) Děkuji za vysvětlení, netušil jsem, myslel jsem že středník je vždy povinný. Nicméně budu i ho psát i nadále (ostatně - všiml jsem si toho jen díky tomu, že PSPad to zvýraznil jako chybu).
bitbit
Profil
habendorf:

ad 4) Ja ho taky vzdycky pisu. Ona to IMHO asi chyba je, ale z definice vypliva, ze prohlizece chybejci strednik nevyzaduji, kdyz je za poslednim znekem entity jakykoli znak mimo povolenych. Ale osobne jsem to zatim vydel jen s mezerou a s jinymi znaky jsem to nezkousel.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0