Autor Zpráva
šárka
Profil
Dělám to fakt amatérksy a potřebuju jen vedet co tam nemám vůbec dávat a popřídaě co trochu vylepšit.
šárka
Profil
Jo ještě jsem zapomněla dám tu adresu :-) http://mujweb.cz/www/zko-jicin
roberta
Profil
no... vo worde na stránky nerobia, keď už, tak by si výsledné html mohla nechať prejsť cez nejaký softvér na odstraňovanie wordowských tagov (kód bude oveľa menší a prehľadnejší)
a v názve adresára nepoužívaj špeciálne znaky (zko-jicin máš tam pomlčku), ale iba písmená a čísla
Filips
Profil
Vylepšit...? Udělěj to přes css. Chce to nějaký hover. Jinak nějaké nové barvy http://colourlovers.com/index.cfm?section=colours&sortby=score

Filips
colbi
Profil
Ježííš neumíte číst "amatér", mě připadá že sem můžou jen profi :(
Jestli jim stačí tak dobrý
Chyba - Kontakt / je jich tam jak máku :) viz. Ø ( Ü
no tento znak "Ø " je ta mdost často -Zrušit vypadá to jak ochyba
ronan
Profil
1) <meta name=Generator content="Microsoft Word 9"> - to je asi tvá největší chyba. Pokud chceš dělat stránky ve WYSIWYG editoru, prosím, ale sežeň si alespoň Microsoft Frontpage.

2) S předchozím problémém samozřejmě souvisí kód.

3) Marquee (běžící text) se nepoužívá. Nechce se mi tu už poněkolikáté psát proč, je to dost důvodů.

4) Zvýrazňování důležitého textu by se mělo dělat jednotně. Ne že je to jednou žlutě, pak červeně, pak žlutě se šedým pozadím a podobně.

5) Rámy se nedělají (ale to opět souvisí s Wordem, toho se asi jen tak nezbavíš)

6) Styly (různá zvýraznění textu) by měly být odděleny od HTML kódu.

7) Zobrazuje se tam mnoho podivných znaků (to opět souvisí s Wordem). Např.: q, Ø, - a podobně.

8) Máš tam hezkou tabulku:)

9) Mnoho věcí rozhozených - podtržení nadpisů například. To zase souvisí s tím, že je to dělané ve Wordu.



Možná z těch několika bodů pochopíš, proč weby nedělat ve Wordu:)
Fred
Profil
Na word je to docela dobrý, protže se mi ve Firefoxu nejspíš zobrazuje vše co autor zamýšlel. Co bych viděl jak velmi rušivé je ten německý ovčák na pozadí, buď ho umísti někam mimo text, nebo ho ještě zesvětli blbě se to čte.
RPG
Profil
Nazdar... na začátečnický pokus (a na MS Word...) to je dobrý, obdivuji lidi, kteří dokáží udělat funkční stránky ve Wordu... :-)
-Když příjdu na stránku, nevím, čím se zabývá.
-Pod menu by to chtělo nějakou veselejší barvu, šedá na mě působí blbě.
-Pod text nedávat pozadí, ruší to při čtení.
-U názvů *.htm souborů nepoužívej českou diakritiku (háčky, čárky) a velká písmena, ulehčí později ti to práci, věř mi. :-)
-Barvy v menu bych taky vyměnil, tyto dvě se k sobě nehodí.
-Nepodtrhávej nic, co není odkazem, lidi to mate.
-U odkazů by to chtělo hover (to znamená, např, že když myšítkem najedeš na odkaz, změní ti barvu, podtrhne se, nebo udělá podobnou blbost)
To by mohlo být všechno, si myslím... hodně štěstí a vytrvalosti. :-)
colbi
Profil
Supéér konečně někdo kdo jenom neříká jak je to ....., díky(děkuju zašárku,protože mě ser.. jak tady někdo pořád blbě kecá a sám neumí poradit) za rady :)
Filips
Profil
colbi velký zastánce... nech toho. Chtějí kritiku mají ji. Já když sem sem poprvé dal web taky mě zdrbli. A nikdo se mě nezastával. Má to prostě chyby a ty se musí napsat sem a opravit je musí autor.

Filips
koudi
Profil
Souhlasím. Jestli nechceš slyšet kritiku, nedávej sem stránky.
Podlě mě je asi tak o 100% lepší když ti to někde pěkně 'zdrbe' a ty víš, že to děláš blbě, než když to máš blbě a lidi ti to chválej.
colbi
Profil
néé ja myslel že někdo napíše hrozný ale už nenapíše rady tak proto :)
šárka
Profil
Díky za kupřímnou kritiku, samo že jsem radši když i někdo dobře poradí, vím, že je to pro někoho jako trn v oku,ale prostě každý se to nekde musí naučit, o některých věcech vím jen spíš něvím jak na to, proto sem píšu. Myslíte teda že když mám doma FP 2000 tak bude lepší než ten Word. Já bych tam dala i trochu té grafiky,ale prostě mě se to pak celý rozhází takže volím to nejjednodušší řešení byt semi zrovna taky moc nelíbí.
šárka
Profil
No tak budu na tom pracovat, ty velká, malá písmena a háčky to už chci předělat, ty barvy taky chci něco jinýho a toho ovčáka na pozadí já vím jen sem právě chtěla něco aby lidi vědeli žejsou na stránkách kynologie a obrázky tam prostě nedávám ptorože mi to celý rozhodí všechno,ale vím že se to asi blbě čte zkusím vymslet něco jinýho. Potřebuju si trochu i sjednotit design aby všechno bylo stejné to co se má zvýraznit aby to bylo všude stejně,ale poradtě jak se dělá třeba to jak pospisoval RPG ten hover u odkazů co má kam zadat? No a ten marque to už jsem si po přečtení této diskuze našla, že všude radíte hlavně ne tohle, takže beru na vědomí a zkusím se i bez toho obejít. No ale hlavní problém je asi ten Word co? No budu študovat a študovat amožná časem z toho vyleze něco lepšího.zatím díkas
colbi
Profil
záleží na tobě, ve FP je to dost jednoduché , tam to máš z 90% udělaný za tebe, stačí jen dopsat co potřebuješ :)
šárka
Profil
No jasně o to mi jde částečně taky i když bych chtěla trochu vědet co co znamená, jen mi jde o to jestli je tzv. lepší zlo a jestli by se tam dali udělat rochu lepší stránky jak desogn tak i ten kód.
colbi
Profil
no jasně, mezi tím co máš ted a co se dá udělat ve FP je velký rozdíl :)
colbi
Profil
takto můžeš udělat web ve FP(nevím jestli jsou dělaný ve FP), samožřejmě i lepší, jso utam hotové základy(čáry,okna, a atd .... ),jde o to že ve FP nemusíš umět HTML :)
colbi
Profil
Omlouvám se jestl inejsou ve FP ale dávám je jen jak o příklad(je těžký něco najít)
http://www.volny.cz/daransky/
http://www.trida7a.wz.cz/trida.html
http://www.zsdacice.cz/zaci/tridy.php?trida=all
bitbit
Profil
colbi:

Ty jses z Dačicka? Jen se tak ptam, ze davas na ukazku stranky ZS z Dacic.
RPG
Profil
Šárko, určitě ti pomůžou alespoň základy HTML - http://www.jakpsatweb.cz/html/index.html ; Tohle si určo pročti. A na ten hover zatím kašli, o tom se dozvíš více později, teď by tě to jenom mátlo.
Tak hodně štěstí a vytrvalosti. :-)
colbi
Profil
ne nejsem
peta
Profil *
šárka "co trochu vylepšit"
Co jeste, jeste pod stromecek? :)
Jako neni to tak spatny, takze nasledujici radky ber s rezervou...

- existuje neco jako validator a ten mi hlasi miliony chyb v kodu. Sem se docetl, ze pouzivas word, mno, kdyz to jinak neumis, co uz... Ja pouzival prime psani HTML kodu, grafika se dela v CSS a muzu ti rici, ze je to fakt o 100% lepsi na vsechno. Jako bonus tam nevznika tolik chyb kodu.
- mam ted rekneme 200x200 a menu mi nejak preteka
- u menu, ja osobne bych nepodtrhaval odkazy a pridal :hover background-color
- Aktualinty, co treba pouzit tabulku (datum sloupec1, text sloupec2) a sjednotit vzhled? Kazdy tex na teto strance ma bud jinou barvu, velikost, tloustku, podtrzeni.
A vzhledem k tomu, ze se podtrhavaji odkazy, tak bych zrusil text-decoration, ale treba to zlute podtrzeni je fajn, takze nechal border
- proc to je vsechno tucnym pismem? Nebo aspon mi to tak prijde
- historie, ouvej, fotky se nacitaji strasne dlouho. Delaji se nahledy, zmenseniny do 4-8k, na ktere lze kliknout pro vetsi. Ty male se zobrazi hned. Asi mas bajecnou linku, ktera to zvladne...
- Agility - fotogalerie - otevrelo se v novem okne
- Fotogalerie - prvni - super, malicke foto, ale takovy detail, u obrazku se zadava width, height, pak to tolik neposkakuje pri nacitani

Inzerce a navstevni kniha (to je totiz vesmes podobny program), tady bych nevidel problem, kdyz by se mohlo pouzit PHP. Nemuseli by ti posilat mail.

Pokud by jsi chtela psat primo zdrojovy kod, doporucuji udelat si nejaky seznam pouzivanych HTML znacek, treba takovy nejaky...
http://peter-mlich.wz.cz/x/ww/html/tagy1.htm
(jinak na te strance nic dalsi nefunguje, aby te to neprekvapilo)
v podstate totez je na jakpsatweb - nejpouzivanejsi tagy
Dnes se html pouziva vyhradne jako takovy nacrtek tuzkou, ktery pak doupravujes a dobarvis pres CSS. Na to je taky dobre pouzit nejaky prehled
http://peter-mlich.wz.cz/x/ww/css/css.htm

Blizsi informace k popisu znacek HTML a parametru CSS viz jakpsatweb - HTML/CSS - sloupecek vpravo se seznamem znacek.

Nejlepsi najit nejakou podobnou stranku, jakou bys rada, o oktere se tvrdi, ze je dobra a kliknout na Soubor - ulozit jako ... a prostudovat HTML kod
šárka
Profil
Díky za opravdu prodrobný rozbor.Jenže já ted práv za chodu předělávám spoustu věcí ,takže něco co si napsal tam fakt takhle nemá být,ale chtěla bych asi aby to b¨vypadalo jako sekce Fotogalerie,ale postupně, pořád hledám to nej co se dá udělat y(v mých podmínkách) něco se snažím psát v čistě HTML a trochu CCS chtěla jsem toptiž použét klasický hover aby se mi po najetí na odkaz změnila barva (viz ta žlutá čára),ale nák mi to nejde je tam ta blbá žlutá čára ajá chci žlutý text. No u těch fotogalerií třeba Historie to vím právě to předělávám viz. Cvičák ajeho zázemí (už jsem zde byla poučena) to víš,ale všechno nejde hned. Ale tu šířku a výšku mám normálně zadat v html u těh fotogaleriíí? Třeba ted příklad na stránce KLUB s emi právě podrthávají ty nadpisy modrou čárou ale to vidím až pak na netu.Jak to zrušit, souvisí to třeba s tím že tam mám danou záložku?
Ty myslíš že bych to neměla mít tučně? Původně jsem chtěla písmo Verdana,ale špatně se mi to zobrazuje a nevím jak na to? A co znamenají třeba na té stránce KLUB vždycky ty čárky neboa jako pomlčky pod nadpisem třeba Provozní řád toje jako označení kde jsem udělala třeba Enter nebo co toje a jak to odstranit.
Jak mám udělat ten hover? Klidně mi to napiš v HTML trochu se v tom orientuju,ale napiš mi přesně kam to mám vepsat aspon příklad /(barvu si pak doplním)
Jo mám tam trochu rozhozené menu tak se nediv.
Takže zatím díky za každou radu budu na tom pracovat, já vím není to žádnej zázrak,ale chci aby to bylo spíše jednoduché, nepřeplácané a přehledné a spíše fakt obsahově kvalitní a aktuální.Ale pořád se mi na tom něco nebude líbit abudu se učit a on na to pak sám člověk přijde a jde to tzv. pokus-omyl ahurá!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0