Autor Zpráva
Gas
Profil *
Prosím o kritiku kódu, přístupnosti, přehlednosti nových stránek

http://www.gascontrolplast.cz/index2.htm

(Klientem zadána pevná výška stránky + barevnost stránek jednotlivých produktů)

Předem díky!
Marty
Profil
Hezká stránka. Trochu bych ubral toho textu na úvodní stránce.
Hanz
Profil
Gas
Řekl bych že k těm stránkám není co dodat ---> jsou výborné (nevím proč by mnělo vadit to množství textu na úvodní stránce jak říkal Marty)
Marty
Profil
Řekl bych, že většinu uživatelů příliš nezajímá historie firmy. Pokud já jdu na podobné stránky, chci se dozvědět spíše informace týkající se produktů.
Spikee
Profil
Na prvý pohľad je to dobré.
llook
Profil
Historie firmy může dost lidí zajímat, ale na titulce bych ponechal informace akorát o současnosti firmy, bohatě by stačil poslední odstavec. Prostě aby se člověk na první stránce rychle dověděl čím se firma zabývá. Zmínku o těch certifikátech bych tam ale nechal.
Historii firmy bych přesunul na samostatnou stránku.
Jako nadpis první úrovně (<h1>) bych dal název firmy, případně s nějakými klíčovými slovy, něco na způsob "GASCONTROL PLAST a. s. - plynovodní a vodovodní potrubí", nadpisy jednotlivých sekcí webu (třeba "O firmě"), bych dal jako odkazy druhé úrovně (<h2>).
Jinak se mi to zdá slušně provedený, kdyby takhle byli vystavěný veškerý firemní stránky, to by bylo super.
Gas
Profil *
Díky za hodnocení a Váš čas.

Pozitivní ohlasy na kód a provedení mě těší. A klienta zřejmě více i dobré pozice ve vyhledávačích (Google, Jyxo - 1.-6. místa ve výrazech na produkty).

Marty:
Text. obsah zadával klient, měnit jej nelze. Ale i na zmiňované str. se mi zdá logický, o historii firmy je tam 1 malý odstavec (s důrazem na zkušenosti a praxi), další 2 jsou o ekologii a certifikátech.

Ilook:
Je to dobrý nápad od Tebe. Myslím si také, že nadpisy 1. a 2. úrovně jde lépe rozlišit, pokusím se na tom při přípravě angl.verze ještě zapracovat (neb náklonnost vyhledavačů může být nestálá).
Anonymní
Profil *
Nechtěl bych to moc krizitizovat. Ale celý web na mě působí zvláštním dojmem. Na můj vkus je až moc přeplácaný. Jako příklad uvádím stránku s kontakty.

Taktéž nechápu význam odkazu "Přidat k oblíbeným". Začátačník stejně neví o co se jedná a normální gramotný uživatel přece může využít možnosti internetového klienta. Také doporučuji změnit text odkazu "e-mail" na pravý název e-mailu. Člověk, který nepoužívá poštovního klienta je ztracen. Nemůže jednoduše zkopírovat poštovní adresu do svého freemailu. Logicky by odkaz měl být v dolní liště, kde je uveden kontakt.
Pitness
Profil
Ja by som chcel len toľko, že stránky sú dosť zaujímavé, len mi trochu vadí, ak mi nefunguje kolečko.
Scrolluje sa ti celá stránka, ale pri texte musím zájsť myškou na lištu (firefox).
Možno je to len pohodlnosť, ale ja to mám tak rád :-)
Polaroid
Profil
Nehrabal jsem se moc v kódu, ale zdálo se mi, že v levém menu se při najetí na odkaz změní rovnou ten obrázek, aniž by byl předem preloadován => stalo se mi, že se mi načetli nejprve pouze obrázky v normálním stavu, a jelikož obrázky v onmouseover stavu nebyly ještě načtené, při najetí na odkaz obrázek zmizel!

Proto doporučuji použít preloader, nebo Pixyho Trik!
MVK
Profil *
sjakotyc@technologist.com: (Mozilla 1.6)

Musel jsem dlouho a do hloubky pátrat, ale několik chyb jsem našel:
1. Nedoporučuji používat XHTML 1.1 kvůli problémům s MSIE. Správně totiž musí předcházet definice XML (pokud není kódová stránka UTF) a není to text/html nýbrž application/xhtml+xml (http://www.w3.org/TR/xhtml-media-types/). S tím bude mít ovšem MSIE vážné problémy, proto je lepší zůstat u XHTML 1.0.

2. Nelíbí se mi nutnost posuvníku hlavního okna. Nešla by stránka udělat "gumová"? Jeden posuvník na tradičním místě bohatě stačí.
A proč se mi vlastně nevejde na výšku do 768 px? Trošku "scuknout" by se to dalo a je to běžné rozlišení.

3. Je trošku matoucí využití červené pro nadpisy a maroon pro odkazy. Je to jen o několik odstínů vedle a mate to. Občas je dokonce celý text maroon a to už vysloveně plete.

4. V CSS nejsou důsledně použity font family.

5. Ještě rýpnutí: Je to GASCONTROL PLAST a.s. nebo GASCONTROL PLAST, a.s.? Je použito oboje a platí výhradně zápis do obchodního rejstříku. Finanční úřad se zblázní radostí, až bude vyhazovat doklady s "chybným jménem firmy". Mám zkušenosti :-(

Ale výborná práce!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0