« 1 2 »
Autor Zpráva
phantom
Profil
Čekám kritiku/nebo chválu ;) na MOJI STRÁNKU.
Hanz
Profil
phantom
Tyhle stránky jesou daleko lepší než ty předtím. :))
phantom
Profil
Hanz
Tak to jsem rád :))
A žádná kritika? (ne že by mi to vadilo)
Hanz
Profil
phantom
Kritiku ne, ale udělal bych tam tlačítka místo textových odkazů. (myslím že by to vypadalo líp :O)))
phantom
Profil
Hanz
Myslíš jako grafické tlačítka nebo buttony?
Kráťa
Profil
"Vstuptestránka"...
Vzhledem k tomu, že nemám uvedené rozlišení, tak nemohu hodnotit. Snad jen bych vyndal ten posuvník.
Hanz
Profil
phantom
Asy ty buttony.
phantom
Profil
Kráťa
Uvedení rozlišení? Myslíš jako že se na té ,,Vstuptestránce" napíše : Stránka je optimalizovaná pro rozlišení 1024x768. Vaše rozlišení je něcoxněco. ? Je to tam teď je udělané, tak se podívej.
Kráťa
Profil
phantom ne, udělat stránku pro rozlišení 800x600 a nepsat nic.
saive
Profil *
Hrozny, navrhuju kompltene predelat , vymyslet lepsi design a naucit se CSS
phantom
Profil
saive
hmmm
phantom
Profil
Kráťa
Nevím, kdo dneska používá tak old monitor, když tam nemůže mít 1024x768.
phantom
Profil
Mi jde hlavně o to, aby ty stránky byly přehledné, datově malé a aby se každý návštěvník snadno dostal k tomu, co chce.
Kráťa
Profil
phantom někdo ho ještě používá, každý nemá bohatého taťku, aby mu koupil jiný. Chceš tady hodnotit stránky, nebo se hádat o tom, jaký má kdo monitor? Navíc někdo třeba má 17, ale má nastavené rozlišení 800x600, aby na to viděl.
phantom
Profil
Kráťa
A co říkáš na html kód?
Petra
Profil
phantom
To nemusí být nutně záležitost ani starého monitoru ani toho že nemůže. Je to volba uživatele, jaké si nastaví rozlišení. Když blbě vidim nebo se mi jen nechce kazit si oči nad těma dnes velmi moderníma zdrobnělinama připomínajícíma písmo tak si prostě klidně nastavim 800x600 i na 19" monitoru.

Přesto ale nutnost koukat na rozlišení 800x600 je na hafo počítačích základních a středních škol, na spoustě úřadů a věř tomu nebo ne, i v domácnostech je to pořád ještě dost běžná záležitost.

Nicméně tu poznámku s "optimalizováno pro..." jsem stejně moc nepochopila. Na šířku se to do 800x600 vejde i s docela slušnou rezervou, ale na výšku se mi to nevejde ani do 1024x768, což na mně působí dost zvláště. Když už to tam musí být napsané, tak by to měla být aspoň pravda.
phantom
Profil
Jak nevejde??!! To máš nějaké divné 1024x768. Mi se to zobrazuje NORMÁLNĚ.
saive
Profil *
Aha ja myslel ze chces hodnotit tvuj web. Tak to bylo moje hodnoceni. Ale hodnoceni je kritika i chval. Z me strany to byla kritika, jestli se ti to nelibi tak je chyba v tobe. To byl muj nazor takze si to srovnej v hlave.
Petra
Profil
phantom
Polož si základní otázku --> Děláš web pro sebe nebo pro ostatní? Pokud pro sebe, pak je vše v pořádku, pokud budeš vždy používat svůj počítač s tímto nastavením, bude to vždycky dobře fungovat. Pokud pro ostatní, tak ale nesmíš předpokládat, že mají všechno jako ty. A nesmíš si o nich myslet, že jsou to zaostalci se starym monitorem nebo mají něco divně. Pravděpodobně jsou to úplně normální lidi, kteří mají jen něco prostě jinak, než jsi čekal.

Já mám třeba nainstalovaný nějaký ten toolbar, což je zřejmě ten důvod, proč se mi to nevejde. Ale mít nainstalovaný toolbar není vůbec divné, má ho kdekdo. Někdo jiný může mít zase ještě nějaký jiný panel, co má puštěný vedle, resp. pod nebo nad prohlížečem. A to jsou pořád věci, které nejsou divné, jsou spíš běžné, odehrávají se třeba na 1024x768 a přesto se tam ten tvůj web nevejde. Proto není dobré psát optimalizováno pro něco, protože když to něco mám, budu očekávat, že mi to v tom poběží perfektně a když ne, budu tě mít (nic ve zlym) za podvodníka :-)

Takhle bychom za chvíli mohli dojít taky k tomu, že by úvodní stránka sestávala vždy z přesného a detailního popisu, co všechno musíte a nesmíte na počítači mít, aby to běželo správně :-))

No ale abych tě neotravovala něčím, cos vlastně vědět vůbec nechtěl, tak se vyjádřím i k těm tvým otázkám.
Přehledné a rychlé to relativně vzato je. Kód ale opravdu moc dobrý není, doporučuju příště o zhodnocení kódu požádat nejdříve validátor a vyvarovat se alespoň syntaktických chyb. Sémantika veškerá žádná. Míň CSS už skoro ani nešlo, takže tam by bylo dobré teď obrátit svojí pozornost.
phantom
Profil
Petra
Tak to bohužel nevím, jak udělat, aby se to tam vlezlo všem.
Kráťa
Profil
Já bych vyndal ty hlášky o tom optimalizováno pro, dal bych tam třeba otázku:
"Chcete se podívat na mé stránky?"
a) ano
b) ano
c) ano

Pak bych ještě odstranil ten svislý posuvník. Kód nehodnotím, sám ho pořádně neumím.
phantom
Profil
Myslíš odstranit svislý posuvník z toho rámu? A jak by si to chtěl posouvat?! Obsah rámu je totiž skoro vždy větší.
Kráťa
Profil
Neposouval by se vnitřek, ale celá stránka.
phantom
Profil
Kráťa
Ale to by mi značně stížilo práci a to logo a menu by muselo být na každé stránce znovu a muselo by se pokaždé znovu načítat.
Kráťa
Profil
No já mám nějaký jiný pohled, než ty. Každopádně chtěl jsi znát názory, vyber si z nich co chceš a napiš na úvodní stránku co a proč, abys to nemusel každému vysvětlovat zvlášť.
phantom
Profil
Právě jsem si pohrál s designem stránek (použil jsem CSS) tak se podívejte.
Kráťa
Profil
Oprav si to pozadí.
phantom
Profil
Kráťa
A co je s pozadím???!!!
Kráťa
Profil
phantom zmáčkni F5. Nenačítá se, pouze jedna "kostička.
Petra
Profil
phantom
Jo, CSS se trochu rozrostlo, to je pěkné, ale taky by bylo dobrý to cos nadefinoval v CSS smazat z toho HTML ;-)
Ta poznámka u optimalizovaného rozlišení je taky fajn, ale stejně bych být tebou celou tu věc s rozlišením smazala. Vždyť nakonec uživatelé nejsou blbci a poznají, jestli se jim to tam vešlo nebo ne :-)

Taky koukám, jsi asi změnil trochu vzhled. No já nevim, teď to sice vypadá trochu líp, ale předtím to bylo takový přehlednější, čitelnější.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0