« 1 2 »
Autor Zpráva
stribny
Profil
Prosím ohodnoďte můj zápisník. Po grafické stránce není ani moc co hodnotit, ale mohli by jste mi třeba poradit jak více odlišit (oddělit) komentáře od sebe, aby se v tom dalo víc vyznat.
jozob
Profil
Neviem ako ostatným, ale mne sa to páči aj po grafickej stránke. Dúfam, že nie som jediný :-)

"mohli by jste mi třeba poradit jak více odlišit (oddělit) komentáře od sebe, aby se v tom dalo víc vyznat."
V spodnej časti príspevku, kde sa nachádza "Permalink" a "Komentáře" by som dal bledo-šedé pozadie (napr. #E0E0E0).
Timy
Profil
stribny
Já to například řeším borderem, IMHO nejjednodušší a nejefektivnější řešení. Možná by nebylo od věci přidat barvičky :-)
stribny
Profil
Díky, zkusím něco vymyslet..
Jakub
Profil
Ještě na okraj - skloňování slova dogma je trochu jiné. Dodržuji dogma W4 (ne dogmu), přejít na stránku dogmatu W4 (ne dogmy).
stribny
Profil
Ach ta čeština, s ní mám stále problémy..
Jakub
Profil
V pohodě, hlavně že jsi pro Operu ;o)
stribny
Profil
:) jakmile budu u svého stroje, opravím..
stribny
Profil
Právě jsem dodělal "novou" verzi, tak bych byl rád za nějaký názor. Někteří nejmenovaní lidé říkají, že je to nepřehledné, co myslíte?
kohout
Profil
Vážně se mi to líbí, moc pěkný. Přehledný to myslím je, v pravo výběr kategorie, v levo výběr článků a pod tím typy odjinud. Klasika. Moc se mi líbí kombinace šedé a žluté, fakt pěkný! Nemám co říct :)
Jay Jay
Profil
stribny : Já si nemůžu pomoct, ale mně to příjde nepřehledný.
stribny
Profil
A v čem konkrétně? Co by se mělo změnit, aby to pro tebe přehledné bylo?
Jay Jay
Profil
stribny :

ten žlutý blog s články podle zaměření - mně to připadne jako kdyby to tam někde pořád lítalo, já bych to někam pevně zabudoval

když už jsem u té žluté, pořád mi tam automaticky lítají oči, vyskytují se tam ve dvou formách, myslím ten hodně široký levý border a ty lítající kategorie... třetí oko na čtení nemám :)

mezi různé odkazy ( myslím tím v "Nejnovější zápisky", "Typy odjinud" ) bych dal nějaký větší mezery mezi řádky, přijde mi to jako takový celistvý kus roští

edit: to mám pokaždé kontrolovat jestli se náhodou někdo nerozhodne po půl roku pokračovat v diskusi :D
p.s. : je to můj osobní názor a pokud říkají opravdový znalci oboru jozob, Timy, Jakub, kohout pravý opak, tak je to zřejmě čistě mnou a mojí neznalostí
AlešD
Profil
Jako zápisník to vyhovuje, je to hezké, trošku netradiční.

Co bych asi doplnil:
- nějak bych graficky více oddělil vlastní články od odkazů jinam (velikost písma, podklad, nebo i něco jiného ;-))
- u jednotlivých článků na hlavní straně bych nechal i nějakou anotaci, takhle to působí dost chudě

A obligátní dotaz (skutečně si dělám průzkum):
<noflame>Proč používáte XHTML a verzi Strict, co vám to přináší za výhody? </noflame>
stribny
Profil
Žádné výhody mi to pravděpodobně nepřináší. Ale validátor mi pak dobře poslouží, abych měl well-formed kód. A nakonec mám XHTML 1.0 strict prostě rád :D

K té anotaci - ano na tom zapracuju. Hlavní stránka se ještě bude dodělávat.
Timy
Profil
Jay Jay
je to můj osobní názor a pokud říkají opravdový znalci oboru jozob, Timy, Jakub, kohout pravý opak, tak je to zřejmě čistě mnou a mojí neznalostí
Co? Já? Kde? Proč? Jestli jde o ten minulý příspěvek tak ten je půl roku starý a hodnotil starou verzi blogu...
Timy
Profil
Jinak co mi vadí - všechny nadpisy jsou formátovány prakticky úplně stejně. Odlišil bych "Zápisník programátorů", pak nadpis článku a nadpisy ve článcích. Pokud možno nějak výrazně.
Jay Jay
Profil
Timy :
Co? - ale nic... jak jsem psal, moje neznalost
Já? - mno asi jo :-)
Kde? - Tady ?
Proč? - Já ti ani nevím.
stribny
Profil
Jo jay-jay to trochu přepískl :D

Odlišit nadpisy? No ale jak? Barvou? Font a velikosti se mi moc měnit nechcou.

A když už jsem tady.. proč nemůžu v JS napsat tagy rovnou do řetězce (var = "<tag>text</tag")? A jak to teda udělat?
Jay Jay
Profil
stribny : se stává, k tomu js, ono taky ten řetězec musíš vložit do proměnný : var a = "<tag>text</tag>" :)
Timy
Profil
stribny
No ale jak? Barvou?
No třeba. Ten hlavní můžeš například podtrhnout, je to odkaz. Můžeš zkusit dát border, taky to nevypadá špatně, když je ten nadpis podtržený po celé šíři stránky. Můžeš třeba zkusit 3px double black okraj nebo tak něco, když nechceš měnit velikost. Můžeš před ně dát nějaký obrázek jako třeba tady plaváček http://www.plavacek.net/formulare/
stribny
Profil
Jay jay Jo moje chyba, ale to nemění situaci:

Validátor říká, že tento zápis není validní (zvalidujte si kdyžtak nějakou stránku s článkem):

var text = "<strong>N??hled</strong>:<br />"+vstup;
Jay Jay
Profil
stribny : on existuje nějaký js validátor ?

var text = "<strong>N??hled</strong>:<br />"+vstup;
- tohle funguje
stribny
Profil
http://relaxed.vse.cz/relaxed/validate?uri=http%3A%2F%2Fstribny.name%2 Fzapisnik%2F%3Fclanky%2Fne-vzdy-je-louceni-na-skodu&option=xhtml&filte rForcedDoctype=auto&process=Validate

Timy: je to lepší?
Jay Jay
Profil
stribny : a to je validátor čeho.. nějak jsem nikde neviděl, že si volíš js na validaci
stribny
Profil
No to je validátor HTML. Já teda jako předpokládám, že validátor ví, co je komentář, co CSS, co je JS - když je to v příslušném tagu.
Jay Jay
Profil
stribny : pokud je to validator HTML , tak jak od nej muzes ocekavat ze ti zvaliduje JS ? Na
http://validator.w3.org je taky validátor html a nevidím důvod proč by mi měl validovat JS :-)
stribny
Profil
Když se téma validace (JS) netýká daného validátoru, proč ten JS kód neignoruje? To jsou validátory W3 a Relaxed tak špatné, že to neumí?
Jay Jay
Profil
stribny : dej ten JS do externího souboru a je to :)
Acci
Profil
http://www.kosek.cz/clanky/swn-xml/ar03s43.html
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0