« 1 2
Autor Zpráva
stribny
Profil
Acci díky!
Chamurappi
Profil
Reaguji na stribneho:
Ale validátor mi pak dobře poslouží, abych měl well-formed kód
Zjevně ti moc neposloužil. I přesto, že ti oznámil chybu, nevíš, jak ji opravit.

No to je validátor HTML.
To je validátor XML užívající RELAX schéma.

Já teda jako předpokládám, že validátor ví, co je komentář, co CSS, co je JS - když je to v příslušném tagu.
Neví (až na ten komentář). Proč by měl?
Aby mohl <script> či <style> obsahovat menšítka, musel by jeho obsah být typu CDATA, nikoliv #PCDATA. V XML je na rozdíl od SGML obsah elemetu typu CDATA zakázaný.

Když se téma validace (JS) netýká daného validátoru, proč ten JS kód neignoruje?
Protože není well-formed. Musel bys zapsat menšítka entitami, což ti ovšem nebude fungovat v prohlížečích při MIME typu „text/html“. Nebo použít <![CDATA[ ]]> sekci (kterou rovněž HTML prohlížeče nepochopí).

A nakonec mám XHTML 1.0 strict prostě rád :D
Proč máš XHTML rád, když ho neumíš? Při MIME typu „text/html“ stejně bude tvůj kód rozebírán jako HTML a pozitivní výsledek validace ti nemusí zaručovat funkčnost.


Reaguji na Jay Jaye:
Na validator.w3.org je taky validátor html a nevidím důvod proč by mi měl validovat JS :-)
Ne, to je validátor SGML/XML užívající DTD. K HTML žádný speciální vztah nemá.
Jay Jay
Profil
Chamurappi : Tak proč to nazvali HTML Validator, když to HTML Validator není

btw : Mně je to zatím úplně jedno jestli to je validátor SGML/XML užívající DTD nebo pes, který běží do zatáčky, nerozumím tomu a vůbec mi v tom nebrání psát stránky ;o)
Timy
Profil
Jay Jay
"The W3C Markup Validation Service" => já tam nevidím HTML validator :-)
Jay Jay
Profil
Timy mno když jdeš na úvodní stránku, tak tam je odkaz HTML Validator :)
stribny
Profil
Chamurappi: většinu toho cos napsal vím a jsem si toho vědom. Co se týká toho JS - moje chyba, nejsem v tom ještě zběhlý a u CSS kódu jsem to nepotřeboval.

Konkrétně:
No validátor mi neposloužil, protože by možná potřeboval dopsat některé užitečné věci, aby mi dal příště rovnou i řešení :D
(de facto ale posloužil - zjistil jsem, že někde je chyba)

Validátor HTML/XML - myslím, že to je lidem okolo jasné. Puntičkáři.

Co se týká MIME typu - ano, zvažoval jsem, nechávám projít hlavou, třeba jednou přijde. Však ty sám říkáš, že to nemá cenu. Respektive, že XHTML nemá cenu. Ale v tomhle vlákně bych takovouto diskusi rád vynechal.
Mac
Profil *
Pridaj k odkazom a:hover {text-decoration: none}

Nejnovější zápisky by som vertikálne vzdialil, je to blbý zhluk odkazov.
Chamurappi
Profil
Reaguji na stribneho:
Co se týká toho JS - moje chyba, nejsem v tom ještě zběhlý
Když jsem ten puntičkář: To nebyl problém v JS, ale v XML.

de facto ale posloužil - zjistil jsem, že někde je chyba
Která ale nikoho kromě validátoru netrápí.

Validátor HTML/XML - myslím, že to je lidem okolo jasné.
Lidé okolo by tedy měli vědět, že se validátor nezajímá o to, co je CSS a co JS, třebaže to je v příslušném (X)HTML elementu.

Respektive, že XHTML nemá cenu.
Ano. Ale nyní máš HTML stránky s XHTML <!doctype>m.

Abych se vyjádřil i k hodnocenému webu: Úvod je trochu nepřehledný, ale nevím, jak mu pomoci.
stribny
Profil
Problém sice nebyl v JS, ale když se problém týkal JS (kdyby tam JS nebyl, problem by nebyl) tak předpokládám, že to normální diskutující pochopí, že.

Chyba sice nikoho netrápí, ale když už tam mám uveden DOCTYPE, tak bych asi měl definici dodržet, ne?

Ano. Ale nyní máš HTML stránky s XHTML <!doctype>m.
Já vím. Nic proti zásadám w3 to s tímto konkrétním doctype ale není - pokud vím.
jozob
Profil
Pekné, zaujímavé, netradičné. Ale neprehľadné. Taktiež neviem, ako tomu pomôcť.

stribny
"Chyba sice nikoho netrápí, ale když už tam mám uveden DOCTYPE, tak bych asi měl definici dodržet, ne?"
Prečo?

"Nic proti zásadám w3 to s tímto konkrétním doctype ale není - pokud vím."
Môj názor: Je mi ukradnuté slepé črevo C, "zvolenie používať text/html s XHTML 1.0 od W3C" a všetky ostatné texty, ktoré by podporovali používanie text/html s XHTML 1.0. XHTML 1.0 s text/html používam len v dvoch prípadoch: 1) Chce to tak zamestnávateľ / klient, 2) na dokument budem používať nejaký XML parser mimo webu (v rámci nejakého skriptu, programu). Druhý bod sa u mňa zatiaľ nikdy nekonal. To znamená, že XHTML používam len ak musím aj keď mi W3C dovoľuje používať XHTML vždy a všade.
stribny
Profil
Takže jsme to změnili, doufám, že k lepšímu. Napište teda kdyžtak znova, jestli změna přinesla trochu té přehlednosti.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0