Autor Zpráva
Petr
Profil
Nedávno jsem s kamarádem ze školy sestavily novější internetové stránky kina Jas v Pardubicích . A zajímal by nás Váš náš navrch. Prozativní adresa zní www.webas.wz.cz/weby/kinojas/index.php Předem Vám moc děkujeme za Vaše názory.
Mistr
Profil
Nevím, zda se jedná o stránky řekněme "fanouškovské" nebo o stránky, které by se měly stát stránkami oficiálními tohoto kina. Každopádně tu jsou mé poznámky k předloženému návrhu:
(1) Podtrhávání textů, které nejsou odkazem. Již několikrát se zde na diskusi řešilo, že by se toto používat nemělo, protože pak dochází k matení čtenářů, zda se jedná o odkaz.
(2) Poslední položka menu by měla znít Deštník do kina
(3) Na stránce Vize a mise máte druhý a třetí odstavec textu naprosto totožný.
(4) Stránky bych neumisťoval do prvku IFRAME!
(5) Na stránce Časté otázky bych zapracoval na barevné podobě otázek a odpovědí. Určitě bych vše nedělal v červené barvě.
(6) Na téže stránce jako v bodě (5) má jedna z odpovědí tuto podobu: Mimo jiné proto, že mají návštěvnost kolem deseti důchodců, dožadujících se slevy. Je z češtinářského pohledu namístě čárka za slovem "důchodců"?
(7) A ještě jednou ke stránce zmíněné v bodě (5): Text v zeleném poli (Odkaz na formulář, umožňující odeslat další dotaz od vás:) bych upravil například na Další dotazy apod. I o té zelené barvě by se dalo diskutovat (vzhledem k ostatním použitým barvám).
(8) Na stránce Odkazy jsou poslední slova odkazem směrovaným na již v bodě (5) zmíněnou stránku. Zde musí návštěvník znovu klepnout, aby se dostal na formulář pro zadávání dotazů. Proč to neudělat najednou?
(9) Musí být na stránce Kontakt běžící text? Nešlo by jej "zastavit"? Myslím, že by to pak bylo daleko čitelnější.
(10) Obrázek mapy by se Ti také mohl otevírat do stejného okna jako celé stránky a nemusel bys kvůli němu otevírat nové okno.
(11) Vyrazil bych stránku Vyhledávače.
(12) Stejně tak bych vyrazil i již jednou zmíněnou stranu Deštník do kina.
(13) V menu klepnu na položku Program a zobrazí se mi stránka s lednovým programem. Proč, když je již dneska únor? Nešlo by i na tomto zapracovat?
(14) V programu kina je odkaz "více o filmu" naprosto neviditelný!
(15) Proč je na stránce lednového programu v záhlaví napsáno Program na leden 2006 a v ostatních strákách programu je měsíc psán s počátečním velkým písmenem?
(16) Pokud si zobrazím program kina na kterýkoliv jiný měsíc než je leden, nemůžu se již žádným způsobem na lednový program dostat. Vím, lze namítnout, že přeci existuje v prohlížeči tlačítko "Zpět" nebo lze znovu klepnout na odkaz "Program" v menu, avšak není to praktické a běžného uživatele to možná ani nenapadne. Je to práce navíc. Chybí tomu taková pohodlnost.
(17) Postrádám klikací logo či něco podobného, co mě přenese na vstupní stránku webu. Uživatelé jsou na to zvyklí.
(18) Na stránce Aktuality se zmiňuješ o Mc Donald. Zmíněná firma se ovšem jmenuje McDonald's.
(19) Na téže stránce jako v bodu (18) máš mít v textu "...v týdnu od 19. do 25.1. před filmem..." mezeru mezi tečkou za číslovkou 25 a číslicí 1. Podobná věc se na této stránce vyskytuje ještě jednou. Krom toho, že zvát v únoru na akci, která se uskutečnila v lednu, nevypadá, myslím, příliš aktuálně, jak alespoň zní název odkazu směřující na tuto stránku.
(20) A opět ještě jedna poznámka ke stránce zmíněné v bodě (18): Ve větě "Pro další podrobnosti sledujte naše www. stránky" bych osobně vyhodil tečku za www.
(21) K téže stránce přesto ještě jedna poznámka: Nepsal bych ve výrazu "Mc Donaldu" jinou barvou poslední písmeno. Vím, je to proto, že se firma podle Tebe jmenuje Mc Donald, ovšem přesto bych to nepoužíval. Řešením by například mohlo být přeformulování věty.
(22) Na stránkách kina bych nepopisoval své osobní dojmy jako " Např. 19.1. dostala dcera zdarma jujce, balónek a byly jí nakresleny berušky na obličej." nebo "Již dnes obdržíte v Mc Donaldu k Menu pěknou knihu Letopisy Narnie (pokud jim ovšem ještě necháte své dvě stovky)."

To je snad všechno, co mě k Tvému návrhu napadlo. Je toho možná hodně, ovšem nemyslím to nijak zle. Snad jsem tím neuhasil Tvůj zápal do další webové tvorby.
Mistr
Profil
A že by na ty stránky přišlo tolik lidí...?
Railbot
Profil
Mistr: nechces si zalozit nejakou posudkovou komisi? Tohle bylo naprosto vycerpavajici. Mohl bys to delat za penize. Nebo uz delas? :))
Mistr
Profil
Railbot
Fakt? Díky.

Za peníze to nedělám, ale není to špatný nápad. Jen si říkám, existuje taková funkce posuzovatele webových stránek?
Plaváček
Profil
Ano, existuje taková funkce. Ale vyžaduje velmi hluboké znalosti z oblasti webdesignu. Kukni třeba semo: http://sluzby.webdesign-reklama.cz/audit-analyza-webovych-stranek.phtm l
Petr
Profil
Vzkaz pro mistra,
děkujeme z kámošrm za slohové cvičení, chyby napravíme během pár dní. Ohledně počitadla máš pravdu že by přišlo tolik lidí. Počitadlo bylo převedeno z původního webu: http://www.jas.svatos.net/. Už chápeš.
Mistr
Profil
Petr
Už chápeš.
Nechápu, ale rozumím. Přidejte si tam vlastní počítadlo, ne?
Mistr
Profil
Plaváček
Díky za osvětu.
Railbot
Profil
No jinak abych tady nebyl az moc OT, ale taky to trochu zhodnoti lsvym amaterskym okem - chtelo by to proadne predelat. Cele. Mizerna je i obsahova stranka a to hlavne "diky" cetnym pravopisnym chybam a preklepum.
"Jujce" - to je co? Znam jen česky džus nebo anglicky juice. Pak tam vidim naprklad "dešník", ale to ma byt preci "deštník"...atd.
Na tohle snad Mistr neupozornil, ale mohlo se stat, ze jsem to v jeho posudku prehledl :)
Petr
Profil
Vzkaz pro Mistra, k té zprávě o hledně jsem za poměl dodat, že tyhle stránky co jsme vytvořily s kámošem, tak v bliží době nahradí původníma stránkám. A oni si výslovně přáli původní počet na šťvených lidí. Další nedostatky. Velmi rád zodpovím.
Mistr
Profil
Petr
To je pak jasné.
Mistr
Profil
Railbot
Na "deštník" jsem upozornil, ovšem "Jujce" jsem si nevšiml.
Railbot
Profil
Na "deštník" jsem upozornil, ovšem "Jujce" jsem si nevšiml.


Mistr
Ha, aspon neco. Takze kdyby jsi nekdy rozjizdel nejakou tu posudkovou komisi, tak mi dej vedet. Asistenet se vzdycky hodi, ne? :)))) ;)
Mistr
Profil
Railbot
Máš to mít, železničáři! :o))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0