Autor Zpráva
Mikifrosty
Profil *
Střechy-Kašpar ??? Zkuste mrknout a palbu kritiky samozřejmě očekávám...
Mistr
Profil
(1) U menu bych vyrazil ty uzoulinké proužky těsně nad ním a těsně pod ním. Myslím ty, co vypadají jako zmenšená další tlačítka menu.
(2) Pokud nechám ukazovátko myšky chvíli stát nad položkami menu "Činnosti", "Reference" a "Osvědčení", objeví se ve žlutém obdélníčku titulek (Button name). Zřejmě chybička při tvorbě menu. Mimochodem, není to menu, doufám, dělané pomocí Java Appletů?
(3) Použitá barva písma není příliš kontrastní ke zvolenému pozadí.
(4) Jako odkaz na titulní stránku bych udělal nejen horní logo: , ale zamyslel bych se i nad možností odkazovat na titulní stránku po klepnutí na obrázek domečku. Přeci jen jsou lidé zvyklí na klepnutí v levém horním rohu.
(5) Na firemních stránkách mi nepřipadá vhodné užití ankety od BlueBoardu. Nevypadá to příliš profesionálně. Pokud ji tam již chceš mít (nebo to tak zní ze zadání), naprogramoval bych anketu vlastní, případně bych zaplatil BlueBoardům nějakou tu korunu. Hlavně, aby tam nebyla ta hláška "BlueBoard.cz".
(6) Jako vadu bych vnímal i fakt, že některé obrázky je možné otevřít v novém okně a některé nikoliv, jak je tomu například na stránce Tesařské práce.

Oceňuji absenci překlepů a snad i z češtinářského hlediska jsou stránky v pořádku.
b_are
Profil
tak ja se obuju trochu do designu, celkove rozvrzeni je dobre, vsechna pozadi bych vynechal, pozadi zakladni budiž, odstranil bych veskere 3D objekty a levne photoshopove efekty, jako napr. pouzit jen css ramecek okolo ciste oriznuteho obrazku, rovněž logo by se hodilo modernejsi, je az preefektovane, jinak se ze stavajicich stranek muze jeste vyloupnout pekny web :)
Railbot
Profil
Na prvni i na druhy pohled pekne. Co se mi nelibi - uz zminena anketa od Blueboardu (neni velky problem nekde najit nejakou "vlastni") a pozadi. Ta textura se mi nelibi. Kdyby pozadi bylo jen ciste ta barva a strance by se pridal stin...vypadalo by to hned o dost lepe.

A jeste - pokud se nepletu tak menu je delane pomoci javascriptu, ze ano? To je dost nevhodny. Pokud si scripty vypnu, tak co pak?
Jeste jsem si vsiml nevhodnyho pouziti   - zbytecne
MVK
Profil *
Pěkné stránky.
S kolegy souhlasím, že anketka by mohla být vzhledově jiná, byť chápu její význam.
Rovněž menu od Xary není vhodné vzhledem k využívání javaskriptů, které mohou být vypnuté a brání indexovacím robotům v průchodu a tím omezují možnost vyhledání stránky. U komerčního webu problém.
Slušný tvůrce webu zvládne menu sám jen s minimem javaskriptů nebo bez nich. Třeba zde je hezký návod.

I s kolegou b_are musím souhlasit ohledně přeplácanosti a přemíry pozadí.

Já mohu poznamenat, že definice češtiny by měla být před title.
Použití všech možných variant načtení CSS je zbytečné - když už je definice externí, vynechat definice v elementech.
Sjednotit psaní tagů na malých písmenech.

Vynechat počítadlo - k čemu je? Když už, tak použít interní počítadlo jen pro majitele a ne pro návštěvníky.

Oceňuji linky, komplexnost, mapu webu (dovedně ukrytou) a dobrou orientaci.
Mikifrosty
Profil *
Vynechat počítadlo - k čemu je? Když už, tak použít interní počítadlo jen pro majitele a ne pro návštěvníky.

No pokud jde o počítadlo, já mu to vymlouval, ale tihle živnostníci si potrpí na předhánění se v počtu přístupů na web (ale většina z nich se tváří, že ti druzí neví jak to počítadlo překalibrovat...) - zkrátka to tam musel mít...

Co se té XARy týče, asi ji ani nebudu kupovat, původně jsem si ji chtěl vyzkoušet a koupit, ale není to až tak přístupný nástroj, jak jsem očekával... (i když pro tvorbu 3D nadpisů je to docela fajn,ale...) cena....

To ALL: díky za názory, beru to jako ponaučení pro další práci, díky!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0