« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »
Autor Zpráva
Mistr
Profil
Mila
Měnící se barvy odkazů. Yuhů již o tom psal na stránce http://www.jakpsatweb.cz/odkazy.html#css

Ten kód bude vypadat například takto:
část definující kaskádové styly (tedy CSS):
<style>

a:link {color: blue}
a:visited {color: purple}
a:active {color: red}
</style>

a část HTML kódu
<a href="stranka1.htm" title="První stránka">Stránka číslo 1</a>

<a href="stranka2.htm" title="První stránka">Stránka číslo 2</a>
<a href="stranka3.htm" title="První stránka">Stránka číslo 3</a>


Celá ukázka kódu by se dala i dál okomentovat, ovšem to již vytvořil Yuhů na svém webu. Prostuduj si to. Kdybys něčemu nerozuměl, ozvi se.

Pomocí kaskádových stylů se dá odkazu dodefinovat cokoliv - pozadí, barva písma, font, podtržení a mnoho dalšího. Viz http://www.jakpsatweb.cz/css/css-vlastnosti-hodnoty-prehled.html
Mistr
Profil
Mila
Fotogalerii netvoř sám. Ne, že by to nešlo, ale není to zrovna jednoduché. Na internetu existují programy, které to udělají za Tebe.
Mistr
Profil
Mila
K tovrbě fotogalerií lze využít například toto: http://www.stahuj.cz/?g[s]=html%20fotogalerie

S programy ovšem nemám žádnou zkušenost.
Mila
Profil *
Mistr
Moc děkuji, začínám se v tom snad orientovat!?
Ale jak dám příkaz aby to chodilo, tam kam chci, teď to chodí do mého počitače do temp.
Jak tomu dám rámeček ?
Jak to dám pod sebe?
Mám psát další příkazy do HTML nebo CSS?
Mila
Mila
Profil *
Mistr
Už je tam galerie(zkušební) podívej na Web --- Srazy--- Lučina 2005--- Galerie,
a do ní jsem dostal své první tlačítko - Zpět
Co tam napsat kvůli velikosti a druhu písma?
Díkkkkkkkkk
Mila
Profil *
Mistr
Do třetice jaky dát příkaz, aby se tlačítko po najetí myší přebarvilo, to jsem teda nenašel??
Dík
Mistr
Profil
Mila
Už je tam galerie(zkušební) podívej na Web --- Srazy--- Lučina 2005--- Galerie
Díval jsem se na ní. Moc se mi nezdá ten automatický přechod na další fotografii, ale zase je to jeniom o osobním vkusu. Každopádně, když jsi již začal se stylování, nic Ti nebrání stylovat i další prvky stránky.

Tvůj původní kód (tučně jsou označené chyby):
<HTML>

<HEAD> <body><style>
a:link {color: blue}
a:visited {color: green}
a:active {color: red}
</style><a href="3.htm" title="Zpět"><FONT size=5 >**Zpět**</FONT/a>
</HEAD>
<BODY background="icons/bg.gif" bgcolor="Black" leftmargin=0 rightmargin=0>
<P align="center">
<TABLE border=0 width=100% height=100%>
<TR><TD height=50>
<P align="center"><FONT size=7 color="Green">***Lučina*** 2005</FONT></P>
</TD></TR>
<TR><TD align="center">
<IFRAME Name="slide" width=100% height=100% src="html/s_img1.htm" frameborder=0></IFRAME>
</TD></TR></TABLE>
</P>
</BODY>
</HTML>


lze pozměnit například takto:
<html>

<head>
<style>
a:link {color: blue;}
a:visited {color: green;}
a:active {color: red;}
body {background-color: black;
background-image: url('icons/bg.gif');
margin-left: 0;
margin-right: 0;}
.zpatecka {font-size: large;}
table {width: 100%;
height: 100%;
border-style: none;
text-align: center;}
.nadpis {text-align: center;
font-size: xx-large;
color: green;}

</style>
</head>
<body>
<a href="3.htm" title="Zpět" class="zpatecka">**Zpět**</a>
<table>
<tr><td height=50>
<p class="nadpis">***Lučina*** 2005</p>
</td></tr>
<tr><td align="center">
<iframe name="slide" width="100%" height="100%" src="html/s_img1.htm" frameborder="0"></iframe>
</td></tr></table>
</body>
</html>


Není to ostylováno úplně. Šlo by například stylovat ještě i IFRAME.

Výklad jednotlivých položek Ti popisovat nebudu, protože by to bylo jen nošení dříví do lesa. Yuhů je totiž již velmi přesně popsal na stránce www.jakpsatweb.cz/css/css-vlastnosti-hodnoty-prehled.html

Co tam napsat kvůli velikosti a druhu písma?
Opět odkáži na Yuhůovu stránku: www.jakpsatweb.cz/css/font.html
Mistr
Profil
Mila
Moc děkuji, začínám se v tom snad orientovat!?
Ale jak dám příkaz aby to chodilo, tam kam chci, teď to chodí do mého počitače do temp.
Jak tomu dám rámeček ?
Jak to dám pod sebe?
Mám psát další příkazy do HTML nebo CSS?

Nerozumím, k čemu se vztahují Tvé otázky. Co Ti chodí do TEMPu počítače?
Mistr
Profil
Do třetice jaky dát příkaz, aby se tlačítko po najetí myší přebarvilo, to jsem teda nenašel??
Přebarvování tlačítka už není taková sranda. Využívá se k tomu JavaScriptu nebo CSS.

Více o tom najdeš samozřejmě opět na Jak psát web. Každopádně musíš mít oba obrázky - jak ten, co bude před přejetím, tak ten, co se zobrazí při přejetí.

Nebo jsi měl na mysli toto?
Mila
Profil *
Mistr
Všechny otravné otázky ruším. Použil jsem to Tvé (Nebo jsi měl na mysli toto?)
a:hover { color: orange} ale ono to reaguje na celé obrazovce a né na odkaz ? Proč?
Za veškerou pomoc průběžný díík
Mistr
Profil
Mila
a:hover { color: orange} ale ono to reaguje na celé obrazovce a né na odkaz ? Proč?
Jak to, že to nereaguje na odkaz? Má to reagovat na všechny odkazy na stránce. Pokud bys chtěl jen na některé, muselo by se to ještě mírně poupravit. Byla to ta nesrovnalost nebo Tě trápí něco jiného? Zkus jsem, prosím, poslat odkaz na stránku, na níž to dle Tebe dělá neplechu.
Mila
Profil *
Mistr
To jsem použil na galerii Lučina, zase ale ode mne špatně napsáno, ono to reaguje na odkaz, ale i na celou obrazovku(přebarvení)
Mistr
Profil
Mila
Na stránkách bych použil menší písmo nápisu "Náš rodinný web".
Mistr
Profil
Mila
ale i na celou obrazovku(přebarvení)
Mně se obrazovka nepřebarvuje. Jaký používáš prohlížeč?
Mila
Profil *
Mistr
Ne obrazovka, ale při najetí myší kamkoli na obrazovku se odkaz "Zpět" barví orange a já myslel, že to bude až při najetí na odkaz?!
A ta dřívější otázka?? Jak to dám pod sebe? Ty přebarvující se tlačítka od Tebe jsou vedle sebe. Jak a nebo co mám udělat, aby byly pod sebou (jenom udělej příklad)
Díky za trpělivost
Mistr
Profil
Mila
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=82 90
Mistr
Profil
Mila
Jak to dám pod sebe? Ty přebarvující se tlačítka od Tebe jsou vedle sebe. Jak a nebo co mám udělat, aby byly pod sebou
Fakt nevím, co máš na mysli. Promiň. Čtu si to znova a znova a nic...
Mila
Profil *
Mistr
<style>
a:link {color: blue}
a:visited {color: purple}
a:active {color: red}
</style>
a část HTML kódu

<a href="stranka1.htm" title="První stránka">Stránka číslo 1</a>
<a href="stranka2.htm" title="První stránka">Stránka číslo 2</a>
<a href="stranka3.htm" title="První stránka">Stránka číslo 3</a>
Tohle, ale jak to udělat, aby to bylo pod sebou(jako odkazy)
1
2
3
atd. ne 1 2 3
Mila
Profil *
Mila
Tady jsem něco našel, co ty na to
http://css.interval.cz/
Mistr
Profil
Mila
Aha. Tak to je jednoduché. U HTML kódu připiš na konec <br />, takže to potom bude vypadat:
<a href="stranka1.htm" title="První stránka">Stránka číslo 1</a><br />

<a href="stranka2.htm" title="Druhá stránka">Stránka číslo 2</a><br />
<a href="stranka3.htm" title="Třetí stránka">Stránka číslo 3</a>
Mistr
Profil
Mila
Mila
Tady jsem něco našel, co ty na to
http://css.interval.cz

To už si píšeš sám sobě? :-)
Mila
Profil *
Mistr
už jsem z toho paf. To nebylo Milovi. Tady jsem něco našel, co ty na to.Dá se to odzkoušet?
http://css.interval.cz
Mila
Profil *
Mistr
už jsem z toho paf. To nebylo Milovi. Tady jsem něco našel, co ty na to.Dá se to odzkoušet?
http://css.interval.cz
Mistr
Profil
Mila
Ano, z toho se dá ledaccos použít. Záleží na tom, co konkrétně máš na mysli.
ronan
Profil
OT; pokud je to až příliš nevhodné, smažte to. Omlouvám se.

Nechci být nepřející, ale jak si tak prohlížím tu diskusi, která zasahuje na tři stránky, nic jiného mě ani nemůže napadnout. Jak určitě většina lidí uzná, jsou to dost amatérské stránky a jako takové postrádají úroveň. Dobře. Beru, že se tu lidi snaží začátečníkům pomáhat a je to jedině dobře, ale proč se tolik doporučení a kritiky neobjeví i u topiců s mnohem lepšími, až profesionálními, díly? Pokud by ty ostatní weby byly dokonalé, beru to. Jenže oni nejsou, a jediné, na co se většina lidí zmůže, je kliknout na odkaz a pak dvakrát v prohlížeči na zpět - není to škoda? Tady ta diskuse na tři stránky je možná tak přínos jednotlivci, který dělá (rodinné) stránky v nějakém "Bluevoda".

Já osobně doporučuju autorovi nabrat zkušenosti, něco si přečíst a začít znova. Já taky zatím nezvládám nic moc a rozhodně neudělám web na profesionální úrovni, ale o to nejde - tohle je až moc amatérské a je zbytečné to předhazovat ke kritice. Takhle může vypadat první web, první krůček nebo odrazový můstek k lepším a "kritizovatelným" výtvorům.

Podle mě je zbytečné vytahovat konkrétní věci a radit, jak je vylepšit, ale spíš dát delší obecné doporučení, jak začít. To znamená rozvést, proč psát rovnou kód a nepoužívat WYSIWYG a podobně. A pokud ho používat, tak jak a čemu se vyvarovat.

Tohle totiž těžko vylepšovat. Jinak ale gratuluju autorovi k odvážnému rozhodnutí začít se učit tvořit internetové stránky, jen tak dál a za pár měsíců tu třeba najdeme i něco mnohem lepšího:)
Mila
Profil *
ronan
Takhle může vypadat první web, první krůček nebo odrazový můstek.
Však to je můj první web a Mistr moc přispěl a myslím nejenom mě, ale určitě mnoha dalším, kteří určitě sledovali tuto debatu. Mistrovi jen a jen dík za všechny a za všechno. Moc děkuji M............
Já jsem člověk slušný, tak nebudu nikomu bránit....
Mistr
Profil
ronan
proč se tolik doporučení a kritiky neobjeví i u topiců s mnohem lepšími, až profesionálními, díly
Protože se třeba ne všichni snaží věnovat hodnocení cizích prací takovou pečlivost a tolik času. Jak se můžeš na diskuzi přesvědčit, já osobně se snažím snad u všech mnou hodnocených webů sepsat několik poznámek k uvedenému výtvoru - něco takového, co jsem udělal jako můj první příspěvek k tomuto tématu (je na první stránce).

je možná tak přínos jednotlivci
Budeš-li tvořit stránky, tak chceš znát odpověď jen na Tvůj problém. A proč studovat stohy textů, když se můžeš zeptat? Samozřejmě, kdo má o tvorbu webu větší zájem, ten se studiu věnovat bude (jako třeba Mila). Ovšem takových je tady po hříchu málu.

A navíc je i pro mě, jakožto odpovídatele, daleko jednodušší odpovědět na konkrétní dotaz třeba jedním tagem či v několika málo větách, než popisovat sáhodlouhé texty, které by třeba byly použitelné pro více lidí, ovšem zkušenost mi říká, ať nepředpokládám, že by tady mnoho lidí prohlíželo cizí příspěvky. Raděj se sám zeptá. Vždyť, kolikrát se tady již řešila hudba na stránkách a nebo takové top-téma poslední doby: zaheslování stránek?

Podle mě je zbytečné vytahovat konkrétní věci a radit, jak je vylepšit, ale spíš dát delší obecné doporučení, jak začít.
Již jsem na to odpověděl výše. Vypisování dlouhých textů je strašně časově náročné. Musíš si také uvědomit, že všichni, co tu radíme, to děláme ve svém volné čase a zadarmo. Nic z toho nemáme. Takže buď, prosím, i k nám trošku shovívavý.

Jak jsem již napsal výše, ten kdo to s tvorbou webu myslí opravdu vážně, ten si sám iniciativně prostuduje dle mého názoru vynikající výtvor Jak psát web.
Mistr
Profil
Mila
To je chvály, to je chvály. Začínám se červenat... Každopádně díky a jsem moc rád, že jsem Ti mohl alespoň troškou pomoci v Tvém úsilí tvorby webových stránek.

Ještě jednou děkuji za pochvalná slova.
ronan
Profil
Nechtěl jsem, aby to vyznělo nějak útočně. Pokud ano, omlouvám se.

Taky si teprve teď všímám, že šlo vlastně ke konci pouze o diskusi vás dvou, což taky celou věc docela mění:).

Musíš si také uvědomit, že všichni, co tu radíme, to děláme ve svém volné čase a zadarmo. Nic z toho nemáme. Takže buď, prosím, i k nám trošku shovívavý.
Neříkám, že někomu radím tak často jako třeba ty, ale ty děláš, jako kdybych nevěděl, o co jde.. Jsme na tom stejně nebo alespoň podobně.

Přes to všechno si myslím, že pár obecných doporučení (a nemusí to být žádné stohy textu) by bylo možná užitečnějších než pomoc s konkrétními příklady (tohoto typu). Opravdu by bylo asi nejlepší začít se učit HTML a popřípadě v pokročilejší fázi CSS na www.jakpsatweb.cz úplně od základů. Kdyby to tak totiž udělal každý, bylo by to lepší pro všechny - bylo by více konkrétních dotazů a hlavně více hezkých stránek hned napoprvé:).

Uznávám, že můj první příspěvek byl trochu zcestný, ale snad jste pochopili tu první myšlenku, co tím chtěl básník říct;).
Mistr
Profil
ronan
Máš na mysli něco takového http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=19702&foru m=18&page=-1
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0