Autor Zpráva
Martin_V
Profil
Narazil jsem dneska na stránku www.budtevidet.cz. Co si o tom myslite, chytí se? Udelany to maj podle me slusne, ale myslite ze to tady bude mit stejnej uspech jako v US a GB www.milliondollarhomepage.com? mejte se Martin
djlj
Profil
Myslím, že ne. Někdo se jen snaží vykrást cizí nápad v domění, že se to chytne...
Dero
Profil
Omlouvám se za příspěvek hrubšího zrna, ale nejenže zcela bezostyšně kradou úspěšný nápad, navíc se z toho snaží vytřískat co nejvíc - přečtěte si pravidla. Mně je z toho fyzicky špatně a potkat autora/autory takového webu, nevím, jestli by zůstalo u škaredých pohledů. Krást vynikající myšlenky a profitovat z nich - to je jedna z věcí, které se mi příčí ze všeho nejvíc. Popravdě ještě mnohem víc než krádeže hmotných věcí. Lidi, kteří takto sprostě zneužívají cizí invence k vlastnímu obohacení, považuji za parazity.

Takový projekt mohl žít jen jednou - to mi nikdo nevymluví. O žádný nový druh reklamy nejde.
Tomik
Profil
The Million Dollar Homepage © 2005 Alex Tew. All rights reserved. I am not responsible for the content of external sites. Images featured on homepage are © of their respective owners.
&
Site design © 2005 Buďte vidět!! Provozovatel serveru není zodpovědný za obsah externích stránek. Všechny umístěné obrázky jsou © jejich majitelů.

Promiňte, jdu se vyzvracet, a asi to bude docela na dlouho...
thingwath
Profil
No, už jenom ta přemíra vykřičníků o něčem svědčí. Já osobně si třeba použití více jak jednoho ponechávám na opravdu vážné situace :-) A i ten jeden se snažím použít jen je-li to nutné.
Tomik
Profil
Tak jo, napsal jsem na adresu, co je uvedená v kontaktu, že se za ně stydím a zároveň jsem je informoval, že jsem byl nucen napsat email původnímu autorovi myšlenky, kterému tu myšlenku ukradli, tedy Alexi Tewovi...

Nic si od toho neslibuji, ale budu alespoň moct klidně spát, že jsem proto, aby ti čeští (a teď si něco vypůjčím od RH) "vyžírkové" dopadli co možná nejtvrději...
ronan
Profil
Tomik
Už dříve jsem přemýšlel o tom samém, ale nějak na to nebyl čas.

Normální parazitování na cizích nápadech.


UPDATE: tenhle příspěvek jsem napsal před tím, než jsem se na to podíval - po kliknutí na odkaz jsem jistil, že jsem v minulosti viděl zase nějakého jiného českého parazita, který ten nápad taky zkopíroval.. Jak vidím, je jich víc.

UPDATE2: tohle jsem vygůglil - http://milliondollarhomepage.cz/www.html , http://www.freecoolin.cz/ Možná jich je ještě víc. Ti poslední alespoň přiznávají, že idea není jejich:o.
Railbot
Profil
Njn, se zase nekdo musi chytnout ciziho napadu jak ***** kosile...trapne.
Martin_V
Profil
Tomik
Tak jo, napsal jsem na adresu, co je uvedená v kontaktu, že se za ně stydím a zároveň jsem je informoval, že jsem byl nucen napsat email původnímu autorovi myšlenky, kterému tu myšlenku ukradli, tedy Alexi Tewovi...

No každopádně sázlužnej čin :-) jen se obávam, že k ničemu... Myslim že typ lidí co tohle provozujou asi nebudou odpovídat :-) A druhá věc, obávam se že Tew si ten mail nepřečte, díval jsem se na jeho stránky a píše tam něco o 4000 nepřečtených mailech, tak nevim :-) no jo, prostě to zkopírovali, na to se nedá nic jinýho říct... mějte se
llook
Profil
Bez šance. Alexova stránka byla úspěšná jen proto, že šlo o mediálně zajímavou šílenost a že to bylo anglicky. Američani mají rádi originální šílence a jsou ochotní je podpořit.

V minulosti už byly i jiné případy, kdy někdo vyrobil úspěšnou stránku na téma "pošlete mi peníze za nic, protože...", ale úspěch vždy zaznamenal jen ten první.

To už bych větší šance přisuzoval i http://www.milionovastranka.cz/ , protože to je sice taky bez nápadu, ale zato jdou ty prachy na charitu. Charitativní akce nemusí být originální, jak dokazují všechny ty otravné děti s kasičkama.
Anonymní
Profil *
Moc nechápu vaše až nenávistné přízpěvky - Alex Tew určitě vymyslel skvělou věc, o tom není pochyb, ale přesto, nebo spíš právě proto se dá očekávat že nápad bude hojně kopírován a rozšířen. Sám Alex Tew jistě s tímto vývojem počítal. Vždyť je to stejné jako třeba s vyhledávačema - také byl jeden první a dnes jsou jich tisíce a není to nic špatného. Podle mě podobné projekty určitě šanci mají a to velkou a někde jsem našel seznam podobných stránek z celého světa, bylo jich tam již několik desítek.
Šejn
Profil
http://www.milionpixelspage.com
Michalek
Profil
Nevím jestli "Catchovo projekt" stojí za obnovení více jak půl roku starého tématu.
DoubleThink
Profil *
Jediné aktivum, které projekt milliondollarhomepage.com (tedy ten původní) může nabídnout, je originalita nápadu a s ní spojená publicita. Proto je taky všech milion pixelů vyprodaných.
Touto jednoduchou úvahou dospějeme k faktu, že všechny napodobeniny jsou odsouzeny k neúspěchu - těm tahle vlastnost chybí a nic jiného k nabízení nemají.
doubek
Profil *
Probůh, proč tolik divení a odsudků? Vždyť se podívejte na naše reprezentanty. Fakt je, že se s tím nechlubí. Cíl - prachy. Pecunia non olet.
Retal
Profil
Je na penězích jako cíli něco špatného? :)
RaDeoon
Profil *
Podlě mě už se nic takového nechytne. Původní stránka toho kluka byla vyjimečná tím že byla první. Byl to super nápad a mnoho blogů a webů s bulvárem a vším psali o tom a tím odkazovali a lidi se na to koukali. Na stránku kterou někdo za jeden den najede se podle mě nic inzerovat nevyplatí.

Jen mě zajímá jak až se to těm stránkám zaplatí tak jak dlouho budou to na hostingu mít ty češi :)
Anonymní
Profil *
Ti poslední alespoň přiznávají, že idea není jejich

I tento se priznava,je to tam napsane,ze to neni jeho napad
Dealer DK
Profil
To je velice chytré :D černý text na černém pozadí :D
Nedivil bych se kdyby to udělal nějaký smrad který si přečet první knižku o web stránkach typu nějaký junior :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0