Autor Zpráva
Pospa
Profil *
Zdravim, zkuste mi prosím říct váš názor na stránky www.ksidlisti.cz
Railbot
Profil
Je to az moc jednoduche, na prezentaci skol(y) nedostacujici.
- tabulkovy layout
- chybi doctype
- validator hlasi 65 chyb, bravo
- obrazkove menu (kdyz si je vypnu, tak mam smulu, ze?)
- <meta NAME="GENERATOR" CONTENT="Microsoft FrontPage 4.0">

Spatne.
DoubleThink
Profil *
- tabulkovy layout
Bezpředmětné

- chybi doctype
Není nezbytný

- validator hlasi 65 chyb, bravo
Bezpředmětné

- obrazkove menu (kdyz si je vypnu, tak mam smulu, ze?)
Zatím první chyba - řešením je dodat obrázkům alty

- <meta NAME="GENERATOR" CONTENT="Microsoft FrontPage 4.0">
Bezpředmětné

Stránky se mi zdají dobře strukturované, celkem vkusné, stručné a věcné.
Šlaha
Profil
Osobně se mi nelíbí Comic Sans MS.
Na úvodní stránku bych přidal nějaký text.
Do dlouhých textů bych přidal obrázky.
Horizontální menu je nevýrazné (malé).
smajli
Profil *
Já bych doplnil do menu odkaz na úvodní stránku, i když je skrytý ve sluníčku, ale tak nějak ho hledám nejdřív v menu a pak až v logu.
caledon
Profil
Pospa

Závada na topení byla odstraněna dnes 31. 1. 2006 v 15 hod.. Ve škole se topí.

tohle je co? je to v radku kde je napsano aktualne pak je tam odkaz na stranku materska skola a nakonec toto, mno jestli je to ta aktualita tak by asi mela byt vic videt, je to malym a nevyraznym pismem... teda jestli je to aktualita, jestli ne tak to ignoruj ;)
Mistr
Profil
Pospa
Zajímavé stránky. Přesto bych k nim měl několik poznámek:
(1) Klikací logo. Myslím, že klikat by se mělo dát i na sluníčko na stránce http://www.ksidlisti.cz/index.htm. Lze oponovat, že je to věcí názoru. Já osobně bych to tedy udělal.
(2) Velikost písmen v menu. Na již zmíněné stránce máš některé položky ve svislém menu psané s počátečním velkým písmenem. Jedna položka (konkrétně ke stažení abych zůstal věren předloze) je psaná s počátečním písmenem malým. Proč? Podobné je to však i na dalších stránkách: rubriky Mateřská škola, Základní škola a Střední škola mají svislé menu s malým počátečním písmenem, Informace s velkým. Sjednoť to všechno na jeden způsob.
(3) V horním menu se v drtivé většině stránek zobrazují pouze 4 položky menu, na stránce http://www.ksidlisti.cz/html/download/kestazeni.htm i páté. Opět bych doporučoval sjednocení tohoto - dle mého - nešvaru.
(4) V rubrice Informace Ti chybí některé stránky (Vedení školy, Rekonstrukce).
(5) V hlavičce bych v nápise Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb osobně volil větší (resp. širší) mezery.
(6) Výhradu bych měl i k použitým fontům a velikostem písma. Myslím, že užíváš příliš mnoho druhů, například na stránce s pozvánkoou na maturitní ples jsou užité hned tři a to je opravdu mnoho. Znalci doporučují maximálně dva. Opět je to však věcí osobního vkusu.
(7) E-mailové adresy (například na stránce http://www.ksidlisti.cz/html/ms/materskaskola.htm) bych udělal klikací.
(8) Myslím, že existují i jiné (a vhodnější) způsoby označení v menu položky, na které stránce se právě nacházím. Tebou zvolený způsob, a sice nemožnost klepnutí na odkaz v menu směřující na právě prohlíženou stránku, je možný obejít. Jak? Například podbarvením položky v menu jinou barvou, než jsou barvy ostatních položek. K tomu se dá s úspěchem využít kaskádových stylů (neboli CSS).
(9) Na stránce http://www.ksidlisti.cz/html/ms/materskaskola.htm bych text rozsekal na menší oddíly zařazením podnadpisů apod. Dlouhý text odradí návštěvníky již jen svojí délkou.
(10) První řádek zhruba čtvrtého odstavce obsahuje v jednom ze svých posledních slov překlep, ne? Místo slova vzužívána by mělo být využívána, co?
(11) Hlavní nadpisy na stránkách dělej pomocí tagu <h1>. Ve FrontPage se to dělá například zvolením určitého stylu pro danou část textu. A proč bys to měl dělat tak, jak jsem napsal? Je to z toho důvodu, že pro vyhledávače má text napsaný právě mezi tagy <h1> a </h1> enormní význam. A pokud ho neuvádíš, zbytečně se tím připravuješ o návštěvníky svých stránek.
(12) Nemáš na stránce http://www.ksidlisti.cz/html/zs/krouzky.htm chybku? Oba pěvecké sbory se jmenují Prážata? Je to možné, já nevím. Reaguji jen při vědomí, že se na stránce http://www.ksidlisti.cz/html/zs/o_skole.htm zmiňuješ i o sboru Resonance.
(13) Chybička ve stránce Učitelé.
(14) Chybí patička (může tam například být adresa školy, telefon, e-mailová adresa apod.).

Kapitolou samu pro sebe je zdrojový kód stránky. Na něm by se dalo vyřádit do sytosti. Zatím to nemá význam, stránky fungují a to je hlavní. Do budoucna by na tom ovšem bylo určitě potřeba zapracovat! Stávající kód je velmi macatý a nepřehledný.

Na úplný závěr bych doporučil si ještě jednou přečíst texty uveřejněné na webových stránkách. Mám totiž dojem, že se jedná jen o jejich prosté zkopírování z jakýchsi propagačních materiálů, ne? Zasloužily by si, dle mého názoru, ještě si s nimi trošku pohrát a odstranit překlepy či (zřejmě) odkazy (viz stránka http://www.ksidlisti.cz/html/ss/prijeti.htm - odstavec b)).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0