Autor Zpráva
loleklel
Profil *
Jak se vam libi me nove pripravovane stranky ?

Odkaz tady

snad se to nekomu bude aspon trochu libit

diky
Timy
Profil
loleklel
- neklikací logo
- ta adresa vlevo nahoře nad logem je IMHO zbytečná
- definici kódování bych dal ještě před <title>
- v kódu spousta prezentačních atributů a elementů a formátování pomocí &nbsp; (s tím už se ale asi nic neudělá...)
- <font size="2" face="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif">&nbsp;</font> mezeru verdanou? :o)
loleklel
Profil *
a jak to vypada vzhledove ?
xxxx125
Profil *
Vzhladovo to vyzerá podla mňa dobre...
Lukáš Průdek
Profil
Vzhledově to působí celkem dobře, ale ta adresa v hlavičce ruší.
CSS validní chválím, u HTML to už není tak slavné.
Ve Firefoxu je malý iframe ankety, v Opeře taktéž.
Jinak bych možná na celém webu dal bezpatkové písmo, ten Times tam nevypadá dobře.
Timy
Pokud vím, tak první položkou v <head> by měl být právě <title> nikoli kódování.
Timy
Profil
Lukáš Průdek
Pokud vím, tak první položkou v <head> by měl být právě <title> nikoli kódování.
A kde je to psané? http://www.jakpsatweb.cz/cestina.html#meta
loleklel
Profil *
Lidicky me zajima jak se vam libi vzhled techto stranek
Timy
Profil
loleklel
Vzhled je pěkný, to menu vypadá zajímavě, jen se trochu bojím, že až tam bude více novinek, stane se to trochu nepřehledné, teď je tam trochu prázdno
Glacier
Profil
Velmi slušné (vzhled), celkem profesionálně vypadající
Rychlej chřestýš
Profil
Souhlasim se všim, ale já bych nechal bílí pozadí...potom (teda aspoň podle mě) nemáš moc na výběr v barvách (zbejvá bílá, žlutá a červená), kdežto když máš stránky s bílím pozadím, tak si můžeš vybrat úplně hafo.
Lukáš Průdek
Profil
Timy
Omlouvám se, došlo k nedorozumění z mé strany. Píši totiž v XHTML, které je striktnější, nevšiml jsem si, že je to klasické HTML.
Ve shodě s pravidly jazyka XHTML musí být prvek <title> vždy uveden jako první a musí být pokaždé přítomen ... bez uplatnění těchto pravidel nebude dokument spávně strukturován, jinými slovy nebude platný. kniha XHTML - průvodce vývojáře.
S problémem souvisejícím s odkazem jsem se dosud nesetkal.
Chamurappi
Profil
Reaguji mimo téma na Lukáše Průdka:
Většina knih o XHTML je plná lží. Tebou zmíněný průvodce vývojáře zjevně není výjimkou. Hádám, že autor také tvrdí, že XHTML je dobře podporováno a že ruší prezentační elementy :-)
Doplnil bys prosím další bibliografické údaje o dotyčné knize?
Timy
Profil
Lukáš Průdek
A nějaký konkrétní odkaz na W3C byste neměl? Jsem skálopevně přesvědčen, že ta kniha lže. Element <title> musí být v dokumentu přítomen a musí být v sekci head, to je tak všechno, o čem se specifiakce zmiňuje.
--------
pozdě :( dlouho jsem neaktualizoval stránku
Lukáš Průdek
Profil
Chamurappi
Timy
Zřejmě jsem žil v omylu, omlouvám se za vzniklé nedorozumění.
XHTML – průvodce vývojáře
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lukáše Průdka:
Jsem udiven.
Dave Raggett -- slavný spoluautor specifikací HTML 3.2, HTML 4.0 a XHTML 1.0 -- nezná pravidla svého vlastního jazyka. Ani ostatní jména nejsou neznámá: čtyři ze šesti autorů dotyčné publikace jsou podepsáni pod doporučením XHTML 1.0. A pak o něm píší takovéhle nesmysly v knize. Úžasné. Vivat W3C.
Klára
Profil *
Vzhled i barevné provedení se mi líbí, adresy nad hlavičkou jsem si ani nevšimla. Menu je logicky řazené, dobře se v něm hledá. Povedená stránka.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0