Autor Zpráva
Cifro
Profil
Nazdar všichni!
Tak čo hovoríte na môj web UniqueByte.com?
Konečne, po niekoľkých rokoch (3) som sa aj ja dopracoval k vlastnému webu.

Nemusíte kritizovať kód. Ten je sémantický a validný. Mňa skôr zaujíma prístupnosť, použiteľnosť a informačná hodnota webu.
kohout
Profil
Vzhledově se mi to moc nelíbí - je to takový plastický, ta hlavička a menu. Jinak část s textem se mi líbí, je to příjmeně barevné..
Menci
Profil
Cituji z Tvého webu:
Poradenstvo a konzultácie 500,– / hod :-))

Jinak je to opravdu přehledné, přístupné, ... ale nepoužitelné. (pro mne vzhledem k cenám :-) )
jozob
Profil
Cifro
"sme lacný"
O pravdivosti, alebo nepravdivosti tohto výroku nejdem hovoriť. Viac mi bije do očí tá hrubka :-)

Čo sa týka designu, povedal by som, že s Vašimi schopnosťami (ktoré ste ukázali na súčasnom designe) by mohol byť design oveľa lepší.

Ale inak OK, a povedal by som, že aj prístupnosť by mala byť slušná.
Cifro
Profil
Ceny sa ešte upravia, hrubka opravená.

Čo sa týka designu, povedal by som, že s Vašimi schopnosťami (ktoré ste ukázali na súčasnom designe) by mohol byť design oveľa lepší.
Nerozumiem.

Hmm... čo sa vám na tom nemôže páčíť. Oblé rohy, farebné to je, neprešpikované všelijakimi somarinami, prehľadné.

Na prístupnosti som si dál záležať. Skúste prejsť web TABulátorm.
Dero
Profil
Nemusíte kritizovať kód. Ten je sémantický a validný.

Jo? Jen tak zkusmo jsem nahlédl a musím se zeptat: v patičce máš odstavcový text, že používáš tag <p>?

Vstupní konzultace? Konzultace? Proboha, co si to účtuješ? Registrace do vyhledávačů za tisícovku? Do kolika? Tvrdíš, že dokážeš zajistit první místo ve vyhledávání. Nevěřím.

Ne, tento web na mě působí velmi špatně. Grafickým zpracováním nic moc (bublina), použitelností taky ne (roztříštěná navigace) a textům taky nevěřím. Některé ceny jsou pak dost přemrštěné, právě onou "vstupní konzultací" si máš získat důvěru zákazníka a přesvědčit ho, že jeho web bude ve správných rukou. Ne že jej za to necháš ještě platit, to je na začínající prezentaci (nemluvím o Tvých/vašich zkušenostech) dost odvážné.
klokyn
Profil
Ja som ti už písal mail :)

Ale aj tak spomeniem prístupnosť. Prešiel som validátorom prístupnosti podľa Section 508. Tuším tam nieje všetko ok:
- Section 508

Design je fajn, len vrchná časť je preplastikovaná ako pripomenul kohout. Hlavne tie tlačítka.
jozob
Profil
Cifro
"Skúste prejsť web TABulátorm"
Aj to bol faktor, ktorý ovplivnil, čo som o prístupnosti napísal.

"Nerozumiem"
Celkovo to na mňa pôsobí neesteticky a také obrovské. Neviem ako by som to opísal. Ale jednotlivé prvky sú pekne vytvorené, ale ako celok to na mňa nepôsobí dobre.
klokyn
Profil
No a ako vidíš, nieje najlepšie stanoviť si cenník. Najrozumnejšie je zúčtovať všetko nakoniec, podľa vykonanej práce.
Cifro
Profil
A prečo som to asi dal do tejto kritiky? Aby som vychytal muchy a vypočul si názory nezainteresovaných a nevplyvnených ľudí.
Cifro
Profil
vrchná časť je preplastikovaná - a mne sa tak páčili tie tlačítka, keď som ich prvykrát vytvoril. Meniť to asi nebudem.

v patičce máš odstavcový text, že používáš tag <p> - no a? Nemusí byť všetko v DIVe.

Obsah príspevku bol zmenený.
jozob
Profil
Cifro
Tak posledným príspevkom si si vykopal hrob v oblasti seriózneho webdesignu...
honzan
Profil *
vzhled
pusobi to na me jako prace na 2 hodiny, ani to asi ne...
do kodu nevrtam ale alespon grafik by se vam hodil....
ceny se mi libi, jen tak dal :)))))))))))))))))))))
orientace na webu pro navstevnika - spatna....
jozob
Profil
Cifro
To, že si zmenil príspevok Ťa už neospravedlní. Tým príspevkom si u mňa úplne stratil dojem profesionality.
Cifro
Profil
Obsah príspevku bol zmenený | To, že si zmenil príspevok Ťa už neospravedlní
Hneď potom ako som dopísal príspevok mi ťuklo v bedni čo za somariny som zo seba dostal. Hneď som to zmazať nemohol, lebo som sa ponáhľal preč. To že som sa takto prekecol ma fakt teraz mrzí.

Sumár diskusie

Väčšinou sa zhodujete, že:
* menu je plastikové a nepáči sa vám
* cenník je hlúposť

Dero: použitelností taky ne (roztříštěná navigace)
poprosil by som viac rozviesť (ako si ty predstavuješ neroztříštěnú navigáciu)

Honzan
nemám rád takýchto okoloidúcich, čo do diskusie pichnú len smajlikami, ale aj tvoj názor sa ráta

Prijal by som viac konštruktivnejšiu a konkrétnejšiu kritiku. Napr. vďaka Klokynovmu odkazu som zistil, že niektoré časti webu nie sú v súlade so štandardmi. Keďže som nemal čas testovať, tak mi to pomohlo.

-----------------
Keď sa mi to podarí, tak zrealizujem malé užívateľské testovanie použiteľnosti. Na ďalšie porovnávanie uvediem ideálne chovanie užívateľa na našom webe:

1. Dostane sa na web
2. Ak je to úvodná strana, prečíta si text v časti "Info", kde klikne na odkaz "Služby >>" (chce viedieť viac o naších službách)
3. Ak to nie je úvodná strana klikne na button "Služby" a začne čítať obsah stránky
4. Zapáči sa mu napr. webdesign, chce vedieť viac klikne na odkaz "Chcem vedieť viac ..."
5. Prečíta si obsah stránky webdesign a dostane sa na koniec k objednávkovému formuláru
6. Objedná si službu.

O výsledkoch testu vás budem informovať.
Cifro
Profil
Len tak na okraj. Web som aktualizoval.
Timy
Profil
Cifro
Nemusíte kritizovať kód. Ten je sémantický a validný.
1) <p id="breadcrumbs"> </p> tohle mi jako vrchol sémantiky nepřijde :-)
2) <li>XHTML tohle patří do <abbr>
3) <li>Poštová adresa:<br /><address>Pod Šibeňou horou 23 -- to <br /> je tam zbytečné, <address> se jakožto blokový element zalomí sám

jinak:
4) neklikací logo
5) vídám to docela často - proč je v každé větě alespoň pár slov ve <strong>u? Nevím jak ostatním, ale mě se pak tyto věty strašně špatně čtou. Chvíli je to učné, chvíli normální...
6) souhlasím s tím, že ten bublina-design není nic moc
7) bez obrázků mi po hover mizí odkazy v tom spodím třídílném menu
Cifro
Profil
Timy
Konečne niečo poriadné.

1) to je len na úvodnej stránke
2) jo, to som si nevšimol (teraz ma napadlo, to by mohol Texy! robiť automatiky a nie ja ručne)
3) ako som na to mohol zabudnúť, nie je to správne ale je to validné
4) logo nie, ale nadpis
5) tento problém ešte nikto nespomenul, dávam ti za to maximálny počet bodov :-)
6) ja môžem povedať to isté o vaších weboch, to je vec názoru a vkusu a HAWK.
7) nemizí, len majú "color: #fff;" a pozadie stránky má "#f6f6f6", musím to nejak inak ošefovať.

Diky Timy
Cifro
Profil
Môj cenník tu bol niekoľkokrát spomenutý. Ja by som chcel upozorniť na web, kde ma v tomto predbehli. Nemyslím iba ceny, ale hlavne tú "prehľadnosť". Zaujímavé by bolo sledovať ako nejaký šéf stavebnej firmy, čo má hlavu plnú úplne iných problémov s fungovaním firmy si počíta výslednú cenu webdesignu.

Napr. či by rozumel tomuto popisu:
Webová šablona bez napojení na databázi
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0