« 1 2 »
Autor Zpráva
Broli
Profil
Prosil bych o zhodnoceni webu www.web-works.cz.

Pri navrhu jsem se snazil vytvorit moderni, ale jednoduchy design se zamerenim spise na obsah nez grafickou podobu. Chapu, ze mnozi z vas davaji prednost ponekud odvaznejsim grafickym vytvorum a tohle pro ne bude prinejmensim nezajimave, ale chtel jsem zkusit take neco jineho nez je web plny honosne grafiky, uchvatnych makro fotek v hlavicce a fotek spokojenych businessmanu na kazde druhe strance... :o)
Dero
Profil
Grafika účelná, zaujala mne, super.

Jen bacha na padding hlavního boxu. Text je z obou stran natěsnaný na kraje bílé plochy.
Broli
Profil
Dero:
ano, to byl tak trochu zamer. U nekterych prvku totiz chci, aby vychazely vylozene primo z toho okraje... Ale asi dam nejaky mensi padding-right odstavcum, to mas pravdu, ze bude lepsi.
klokyn
Profil
Podľa mňa tej grafiky zase nieje tak málo, ale je to pekné a originálne.
Railbot
Profil
Moc pekny
YoSarin
Profil
Upřímně - mně se opravdu hodně líbí to logo... gratuluju...
Jinak chválit nebudu, protože to bych se upsal... ;)
Tak tady je pár mých postřehů:
1. Zvýrazněné písmo mi přijde nějaké nevýrazné, málo kontrastní...
2. To podmenu vlevo mi přijde zvláštní... Brát to zvlášť, tak to že je nesrovnané je celkem zajímavé a pěkné, to, že aktuálně vybraná položka vyjede ven z řady je taky dobrý a šikovný nápad. Jenže... Tady jde o to "Vyjede ven z řady". Vzhledem k tomu, že tam žádná řada není, tak to vyjetí působí (na mně) trošku zbytečně, ne-li divně
3. Patička je zvláštně umístěná... Dlooouho jsem se na díval, ale nerozhodl jsem se jestli mi tam vadí nebo jestli se mi líbí
4. ten padding zprava bych taky trošku zvětšil... Vypadá to (IMHO) trošku divně, když sem-tam nějaký řádek vede skoro až k okraji stránky...

Jinak nemám výhrady... Opravdu dobrý web

P.s.:
Vypnul jsem si styly - gratuluju - nádhera... Poprvé v životě lituju, že nemám čtečku... ;)
jozob
Profil
Pätička vyzerá nejak divne (FF 1.0.7 / Linux)
Broli
Profil
Zvetsil jsem to odsazeni zprava na 10px, coz je IMHO tak akorad.

YoSarin
zvyrazneni textu: a jak konkretne bys jej zvyraznil? Mne se do toho uz totiz nechce cpat dalsi barvu, cim min, tim lip...
to s tim "vyjizdenim z rady" ...jen barevne zvyrazneni se mi nezdalo, tak jsem zkusil neco vic :) Popremyslim tedy, zda to nezrusit...

jozob
mohl bys poslat printscreen?
jozob
Profil
Broli
"mohl bys poslat printscreen?"

YoSarin
Profil
Broli
zvyrazneni textu: a jak konkretne bys jej zvyraznil?
Asi bych zkusil černou barvu... nic lepšího mě nenapadá... možná bych to samé udělal i s textem...
Gekon
Profil
Moc pěkné, nezvyklá grafika je opravdu moc povedená
Patička vpravo dole se tam moc nehodí
Jinak opravdu moc pěkné
jozob
Profil
Gekon
"Patička vpravo dole se tam moc nehodí"
To asi nebude zámer.
Markétka
Profil *
nevím, jestli to není chyba jen u mě, ale odkaz na propagační banner mezinárodní konference VITAMINS 2006 (Radanal s. r. o.) NENALEZEN!!!
Markétka
Profil *
mimochodem v textu chybí jedno písmenko... =o) ale takové drobnosti se asi neřeší....

(Jde o text v odkazu Webdesign - tvorba web.prez., oddíl "Snadná aktualizace", 5 řádek, slovo strá-N-ky)
Broli
Profil
"Patička vpravo dole se tam moc nehodí"
To asi nebude zámer.

...to je záměr, patička, resp. div#copyrights má být mimo celý layout - mírně pod ním zcela vpravojozob

jozob
v tom tvém print screenu to je opravdu ale rozpadlé. Jak to tak vypadá, je tomu tak ve FF 1.0. Verze 1.5 to už nedělá... Zkusím se na to podívat, čím to je....

Markétka
díky za upozornění, link jsem opravil...
Broli
Profil
Markétka
dík, oceňuji, že se také někdo pozastavuje nad vlastním obsahem :o)
SUNíčko
Profil *
Pěkné, jen bych snad dodal, že pokud ta vizitika v patičce má mít i informativní charakter (vypnuté styly na jedničku), tak bych zvětšil písmo - nelze ty kontaktní informace přečíst.
Markétka
Profil
čtu, abych se přiučila a ráda upozorním... =o)
Broli
Profil
SUNíčko
ne, informativní charakter mít nemá, složí jen jako rychlý odkaz na kontakty a takové menší spestření.

Markétka
ta v tom případě budu vděčný za každé upozornění na chybu. Já ty texty psal docela v rychlosti, moc jsem neměl čas to kontrolovat. časem bych se k tomu chtěl vrátit a trochu je stylisticky předělat...
Plaváček
Profil
Pěkné, ale pár mušek jsem našel. Třeba zde http://www.web-works.cz/cs/reference/webove-prezentace/vizaz-jolanta-c z/ , drobečková navigace ti překrývá logo. Soudím, že by bylo užitečnější, kdyby se zalomila dle šířky hlavního textového bloku.

Neustále jezdící flashovka v hlavičce mě po chvilce začala stresovat a obtěžovat.

Vím, že to byl záměr, ale červené barvy je na mě příliš moc. Zvážil bych, zejména ve vlastním obsahu, použití nějaké jiné, doplňkové barvy.

Určitě bych zvětšil pravý padding, celý obsah ti jakoby opticky utíká doprava a vypadá to velmi nepřirozeně, zejména zde http://www.web-works.cz/cs/aktuality-a-novinky/.

Jinak ale slušná práce.
Broli
Profil
Plaváček
předně děkuji za konrétní připomínky...
Pokusil jsem se tedy odstranit některé ty "mušky", ale tak nikdy nebude nic dokonalé, nějaké mušky a mouchy se najdou vždy a všude :o)
Na padding u aktualit jsem zapomněl, tam je to formátování trošku jiné než u většiny ostatního textu. Teď je tam tedy stejný jako u osatního textu (10px). Té navigaci jsem také dal větší odstup z leva.
Zkusím zapřemýšlet nad tím flashem a udělat něco méně výrazného. Rozhodně tam ale nějaký aktivní prvek chci mít, aby to trošku oživil...
S barvama jsem si hrál dost, původně jsem měl nadpisy černé, ale to mi zas přišlo oproti textu málo výrazné. Bohužel mě nenapadá žádná vhodná doplňková barva. Nechci to mít jako omalovánky, čím míň barev, tím líp... když už, tak bych spíš asi změnil barvu odkazů, ale opravdu mě nenapadá žádná vodná barva, nic mi tam nějak moc nesedí :o(
honzan
Profil *
je to pekny ale abych jen nechvalil protoze to urcite nechces :)
- nerozumim proc mas logo na vizitce barevne jine nez na webu (vizitka se mi zda povedenejsi...)
- je to preoranzovely. necpi tam ale jinou barvu. vyuzil bych nejakeho odstinu sede az cerne nebo bych zkusil nejakou jiz pouzitou zelenou.... napriklad v menu, nazvu aktualni stranky apod... nebo napriklad ten flash v te zelene jak je paticka by nemusel byt spatny...
jinak je to 1* :)
kohout
Profil
Víte co mi vadí? Je to sice jen taková drobnost, ale nejsem na to vůbec zvyklej:

Každá položka v menu je jinak dlouhá, a když přejíždím přes menu více v pravo, u kratších položek musím kurzorem odcestovat rochu vlevo, a nějak tam pořád kličkuju. Ale je to asi jen můj pocit, že je to špatný.. jinak čistá práce, pěkný :)
http
Profil
hezká práce!
Broli
Profil
honzan
logo ve vizitce beru jako základní, ale to topu stránky se mi ho nějak nedařilo zakomponovat, tak jsem jej trošku upravil. ono, kdybych tam použil tu černou (#333), tak by to nevypadalo moc pěkně.
Vím, že je tam té oranžové hodně, ale byl to tak trochu účel... aby to bylo "živé", možná se dá říci i "veselé". S flashem se časem pokusím něco udělat a zapřemýšlím i o nějakém v barevném provedení patičky (#copyrights)...


kohout
uznávám, že je možná trošku "nevšední", že nemůžeš při projíždění menu mít kurzor za všech okolností v jedné lajně, ale tak když jej posuneš mírně doleva, máš tam dostatek prostoru pro projetí celého menu, ne? nebo ti nestačí? ;o)
jozob
Profil
Broli
A s tou pätičkou pre mňa (FF1.0.7/Linux) sa nič nebude robiť? :-)
Broli
Profil
jozob
bude, ale bude to vyžadovat přeinstalovat FF starší verzí a k tomu se asi nedostanu dřív jak v pátek... Spíš se tedy obávám, že ještě později, prostože od soboty se pojedu provětrat na hory a zatím příliš neplánuji si sebou brát práci. Resp. místa v autě asi moc nebude a tekuté zásoby budou mít před NTB přednost :)))
Chamurappi
Profil
Reaguji na Broliho:
Grafická stránka tvé prezentace se mi líbí. Ke stránce obsahové mám pár připomínek.

Ke stránce o standardech W3C:
1) V textu často hovoříš o vizitce webmastera. Představ si, že si chceš objednat elektrické křeslo. Výrobce ti ukáže tři na první pohled stejná elektrická křesla a ukáže „tyhle dvě jsou špatnou vizitkou konstruktéra, to třetí je dobrou vizitkou“. Co se z toho dozvíš? Jen jeho názor na jiné výrobce.

2) „Webové stránky jsou „psány" v jazyce HTML (HyperText Markup Language), který má samozřejmě svá „pravidla pravopisu". Tyto pravidla vydává a upravuje organizace W3C (World Wide Web Consorcium).
Přirovnáváš pravidla W3C k pravidlům pravopisu (být ÚJČ, urazím se). Ta pravidla pravopisu je však vhodné dodržovat.

3) „Moderní webové prohlížeče dokáží sice řadu těchto chyb rozpoznat a stránku zobrazit relativně správně
To je tvé štěstí. Tvůj web je posílán s hlavičkou značící HTML i přesto, že nedodržuje syntaktická pravidla HTML.
Když si tu tvoji větu čtu znovu, ještě mi na ní něco nesedne: prohlížeče nedokáží tyto chyby rozeznat, prostě pracují s kódem tak, jak je to pro ně přirozené.

4) „Zdrojový kód prezentace je následně kontrolován oficiálními validačními nástroji W3C, které dokáží odhalit jakýkoliv prohřešek proti standardům.
Nikoliv. Nekontrolují dodržování standardů, pouze ověřují platnost proti strojově přívětivým definicím. A ani v tom nejsou dokonalé, což pocítíš o 10 připomínek níže.

Ke stránce o tváři webu:
5) „Kvalitu webu neurčují jenom moderní technologie a dodržování nejpřísnějších standardů, metodik a doporučení. Většina návštěvníků tyto aspekty stejně nedokáže patřičně posoudit.
Proto vypráví druhá polovina článku o layoutech? Proto je plná zkratek, které většině návštěvníků nic neřeknou? Tagy? Atributy?

Kaskádové styly vznikly v roce 1997
1996. Irelevantní detail.

6) „k ověření schopností prohlížeče slouží např. „Acid2 Browser Test"
Nejsem si jist, zda dobře cílíš své texty. Oslavuješ CSS layout a hned u té oslavy zmiňuješ jeho nevýhody. Korunu tvému úsilí nasazuje odkaz na test, který potenciálnímu klientovi prokáže, že jeho prohlížeč má s tím tebou doporučovaným CSS problémy. Má-li to být způsob, jak návštěvníkovi oznámit, že existují i jiné prohlížeče než Explorer, zvolený postup považuji za nešťastný. Na místě neinformovaného čtenáře bych si řekl „můj prohlížeč je asi naprosto běžný, web by měl přeci fungovat lidem, jako jsem já“.

7) „Dále úspornější, strukturovanější a ve výsledku i přehlednější kód, možnost změny stylu na jednom místě bez nutnosti zásahu do kódu stránky, možnost rozdílného pořadí textu v kódu a na stránce
To jsou výhody hlavně pro kodéra, ne pro potenciálního klienta.

8) „tagy typu <font> jsou nepřípustné a v XHTML se s nimi již ani nepočítá
Element <font> v XHTML je, stejně jako v HTML 4.

Ke stránkám o přístupnosti a použitelnosti:
9) „Přístupnost webové prezentace přímo souvisí s její použitelností.
Přístupnost je věcí technického provedení, použitelnost je věcí lidského chápání. Přímo spolu souvisí?

10) Ohledně vyhledávačů: „nedokáží zjistit informační hodnotu flash animací
Neplatí pro všechny. Zejména ten nejznámější dokazuje opak.

11) „v horším případě bude struktura dokumentu natolik porušená, že bude web zcela nečitelný či se dokonce vůbec nezobrazí obsah
Celá ta podkapitolka „Použitelnost z hlediska "zobrazení"“ pojednává spíše o přístupnosti. Ne o použitelnosti.

Co se týče provedení webu obecně:
12) Na menu je lepší sémantický element <menu>.
13) Oba stylopisy by šlo dát do jediného souboru, ušetřil bys jeden HTTP požadavek.
14) Kód není validní. Zmiňuji tento bod, jelikož odhaduji, že tobě zatím na validitě záleží. Zajisté tu drobnou chybku najdeš a odstraníš, abys měl „dobrou vizitku“.
15) Doporučuji nějak sjednotit uvozovky. Někde máš počáteční české typografické, někde ne. Koncové typografické jsem při zběžné prohlídce nenašel nikde.
16) V ceníku máš „Neváhejte nás kontaktovat“, zatímco jinde se prezentuješ jako jednotlivec. Doporučuji předělat vše do množného čísla.

17) Přeji mnoho úspěchů při lovu zákazníků.
jozob
Profil
Chamurappi
Obdivujem Ťa. Ale jedna pripomienka:
"Přístupnost je věcí technického provedení, použitelnost je věcí lidského chápání. Přímo spolu souvisí?"
Prístupný web je práve taký web, ktorý je použiteľný pre handicapovaných. Web môže byť použiteľný pre majoritnú skopinu používateľov, ale ak nie je použiteľný pre handicapovaných používateľov, stáva sa neprístupným. Takže prístupnosť webu súvisí s použiteľnosťou.
Broli
Profil
Chamurappi
uff, opravdu solidní "opaření" hned po ránu, ale díky. Měl jsem v úmyslu nechat zhodnoti spíš design a zpracování než vlastní text, ale aspoň si mohu vzít ponaučení i z tohoto :)

Abych to tedy shrnul... ten text asi není finální. Popravdě jsem se tam snažil hlavně co nejrychleji NĚCO dát s tím, že později, až bude čas, tak se to pokusím postupně přepracovat a zkulturnit. Většinu jsem poskládal ze své semestrálky, takže proto se tam třeba objevují i zápory CSS. Ostatně si myslím, že je dobré je zmínit. CSS prostě nemá jen výhody a já bych nerad někoho klamal...

Za některé nepřesnosti či nepravdy se tedy omlouvám, děkuji za upozornění a pokusím se je co nejdříve opravit.

Hledal jsem i ten prohřešek proti validitě a našel chybu v mapě webu - skript, který ji generuje, jsem opravil, takže to snad bude už ok. Pokud jsi ale měl na mysli jinou či jiné, mohl bys mi sdělit kde přesně?
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0