Autor Zpráva
Question
Profil *
Zdravím všeckých, mám na nete takú stránku, že BIOWEB pre gymnáziá (http://www.biowebgym.szm.sk). Bol by som rád, keby ste sa vyjadrili čo si o tomto mojom projekte myslíte... hlavne teda o tom, ako to vyzerá (teda nie obsah). Čo menu? A funkčnosť v iných prehľadávačoch ako IE?

Podotázka: Ako by som vedel spraviť menu, aby sa rozbaľovalo aj v Mozille (resp. Netscape 7), lebo tuším že keď stránku prezerám v Mozille tak to menu je rozbalené a vyzerá to dosť strašne... :-)

S pozdravom
Question
Hanz
Profil
Question
Ta barva pozadí se mi moc nelíbí. Jinak když vezmu v úvah o čem ta stránka má být tak je to celkem fajn.
llook
Profil
Napoprvé mi to nefungovalo a když jsem to znova načetl, tak to fungovalo, tak nevím. Možná by stálo za pokus to skrytí menu volat z <body onload="">.
MVK
Profil *
sjakotyc@technologist.com (Mozilla 1.6, MSIE 6.0 ):

Bývám často označován za příliš striktního zastánce XHTML a čistoty kódu, tak ber následující řádky s rezervou:

Design:
1. Na první pohled se hrozně tluče zelený pruh s mordým zbytkem. Kromě toho nemám rád standardní modrou pro odkazy ani standardní aqua pro pozadí, IMHO jsou příliš ostré. Volil bych pastelovější barvy - po několika hodinách u počítače každý den dostávají oči zabrat i bez ostrých barev.
2. Střed zeleného pruhu s menu je příliš tmavý, odkazy jsou špatně čitelné.
3. Úvodní stránka je příliš dlouhá a nepřehledná. Již tradičně opakuji, že stránky mají mít pro čitatele informační hodnotu. Informace o návštěvnosti je mi platná jako mrtvému zimník a informace o návštěvnosti předchozí verze tuplem. Co to někam skrýt?
Stejně tak Stručný obsah webu vidím jako menu a vysvětlivky k němu mohou být jako title.
To samé platí pro podporu prohlížečů a rozlišení. Nový web prostě musí šlapat na rozlišení 800x600 a 1024x768 a v prohlížečích MSIE 6 (lépe i 5.5 a 5.0), Mozille, Firefoxu a Opeře s vypnutým Javascriptem. To je základ. Podporou prohlížečů je vlastně řečeno, že nejsem stavu udělat slušný web. Kód nemusí být nutně validní, ale musí to fungovat!
4. Proč jsou odkazy různými velikostmi písma a různou tloušťkou? Mate to. Stejně tak matou fialová zvýraznění - zvýraznění barvou je jen pro krizové situace, jinak stačí em a strong nebo obdoba v CSS.
5. Pokud autora nezajímá stavová lišta, jeho věc. Mně zase nezajímá nápis BIOWEB pre ..., ale zají má mne kam se dostanu odkazem. Zakazování stavové lišty je oblíbené u obskurních porno a warez webů, jinak je tabu.
6. Menu se mi (kromě barev) líbí, ale dalo by se diskutovat o zarovnání vlevo. Není tak hezké, ale je přehlednější.
Menu bych řešil takto: http://www.maciweb.net/blog/web/clanek.php?clanek=71
CSS vypíná jen málo kdo a v běžných prohlížečích funguje. Použitá mizérie nefunguje ani v Mozille.

Kód:
7. Validátor http://validator.w3.org hlásí na titulní stránce 87 chyb. Hodně jich je ve skriptech, ale i tak ...
8. CSS v externím souboru v hlavičce i v tazích - proč?
9. Doporučuji se oprostit od tabulek.
10. Aha, zrovna si čtu generátor FrontPage, čímž mohu s kódem v klidu přestat.

Celkem je web jakžtakž funkční a jistě má zajímavý obsah. Použitelné!
Question
Profil *
Díky za fakt konštruktívnu kritiku, budem sa snažiť zmeniť niektoré veci. Inak ten link na validator.w3.org je celkom dobrá vec, fasa vedieť. To menu som už dávnejšie chcel zmeniť, ale nemám zatiaľ dosť dobrý nápad. Pouvažujem o tvojom tipe... Pokiaľ viem, tak web celkom dobre fičí na 800x600, len občas je na stránkach dosť veľa informácií a treba dlho rolovať (vrátane hlavnej stránky - zmením to)...
Kráťa
Profil
No ještě něco udělej s tím, aby to šlo zavřít.
Kráťa
Profil
Jsem musel zavřít celý prohlížeč, abych to dal pryč, furt se to otevíralo, či co. Takové stránky si do oblíbených nedávám.
Question
Profil *
to <b>Kráťa</b>: tak na toto prosím vás reagujte aj ostatní, lebo mne sa zdá, že to je nejaký fenomén :) u mňa nič také nerobí a určite to nebol môj zámer...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0