Autor Zpráva
Tata
Profil *
Uz davno som sa pustl do tvorby webstranky, ale az vdaka skvelemu a "hustemu" superhelpu Jak psat web som stvoril www.spisskepodhradie.sk. Este to nie je ono a este dlho to nebude uplne hotove, ale rad si precitam, co si o tom myslia ini. Cakam a vopred dakujem za akykolvek nazor. Kazdy pomoze. Bud sprdne alebo povzbudi.
habendorf
Profil
Bud sprdne alebo povzbudi.

Takže:
1) Zprdnu - proč má ta stránka na výšku asi 20000px když je skoro prázdná?
2) Povzbudím - pro začátek to není nejhorší, zkus na tom ještě máknout.
Mistr
Profil
Tata
Ahoj, celkem pěkné stránky. Přesto bych k nim měl několik poznámek:
(1) Zauvažoval bych nad pozadím. Osobně bych asi volil jednobarevné (třeba světle modré), ale je to věcí osobního vkusu.
(2) Stránka se velmi dlouho načítá.
(3) Proč je ten hlavní sloupec tak neuvěřitelně dlouhý? Navíc, proč obsahuje vodorovný posuvník? Myslím, že ani pro jedno není důvod. Navíc ta strašlivá (dle mého zbytečná) délka kazí celkový dojem.
(4) Mapy na vstupní stránce jsou možná zajímavé, ale mají jednu nevýhodu - jako objemné obrázky se strašně dlouho načítají. Z úvodní stránky bych je vyhodil. Ovšem na Tvůj web jako takový jistě patří.
(5) Ještě bych popřemýšlel nad jezdící šipkou při pravé okraji hlavního sloupce. Je to sice zajímavé řešení, přesto bych ji asi vyrazil.
(6) Na vstupní stránce je příliš mnoho jezdícího textu. Nešlo by to zjednodušit? Třeba ty novinky by nemusely jezdit, ale mohly by se v určitých časových sekvencích objevovat jakoby přes sebe na jednom místě.
(7) Pod hlavičkou bych zrušil výpis počítadla od BlueBoardu. Tam, myslím, nemá co dělat. Chceš-li již počítadlo používat a ukazovat jeho hodnoty návštěvníkům, umísti ho někam decentně. Třeba do patičky, která Ti, mimochodem, také chybí.
(8) Postrádám klikací logo.
(9) Opravdu je znak Spišského Podhradí s tou rukou dole? Je to možné, jen se ptám.
(10) Na pravé straně hlavičky bych vycentroval logo UNESCO.
(11) Odlišil bych vstupní stránku a stránku zobrazovanou v menu Spišske Podhradie -> Všeobecnewww.spisskepodhradie.sk/pages/mesto/mesto.html. Dlouho mi to trvalo, než jsem přišel, proč se vizuálně nic neděje, když přecházím ze vstupní stránky na stránku Spišske Podhradie -> Všeobecne.
(12) V menu Historia nefunguje odkaz na synagogy.
(13) Fotografie viceprimátora je nějaká rozostřená. Uváděj ji v jejích rozměrech.
(14) Menu v části Samospráva má již příliš mnoho úrovní a návštěvník v něm ztrácí přehled. Nešlo by to upravit? Třeba některou úroveň odkazů vložit do stránky dokumentu pod hlavičku jako to má Yuhů na Jak psát web. Zauvažuj o tom ještě.
(15) Podobné, co jsem popsal v bodě (11) se vyskytuje i v dalších částech webu. Klepnu-li na hlavní položku v obsahu, zobrazí se mi stránka, která je v nižší úrovni webu zařazená pod ní. To podle mě není vhodné, protože se zobrazují na dvou odkazech z obsahu stejná stránka. Pokud by Ti tento můj bod nebyl jasný, napiš a já Ti podrobněji osvětlím, co mám na mysli.
(16) Zkus si rozbalit celé menu a klepnout na položku Ostatné z části Podnikanie. Nevidíš nic, co? Abys něco viděl, musíš odrolovat nahoru. Zkus se nad tím ještě zamyslet.
(17) Stránka Region -> Zmluva je prázdná (viz).

Snad jsem svými poznámkami příliš neuhasil Tvůj zápal webového tvůrce. Vím, snadněji se kritizuje, než něco tvoří.

Na závěr ještě jednu poznáku. Před časem jsem sledoval nějakou debatu o tvorbě obecních webových stránek u nás, v České republice. Padlo tam, že jsou na ně v souvislosti s Evropskou unií kladeny zvýšené nároky (jaké, to již nebylo uvedeno). Ber to jen jako upozornění, aby Tě to pak v budoucnu případně nemile nezaskočilo.
Anonymní
Profil *
Srdecna vdaka habendorf i [Mistrovi].
Povodne bola cela stranka robena iba v tabulkach. Potom som sa trochu zamiloval do CSS a zacal s DIVmi. a tam som narazil na prezitok IFRAME, ktory mi robil problemy s rozmermi niektorych podstranok. Teraz som sa zacal pohravat s PHP, tak to asi postupne cele "prekopem". [Mistr] , vdaka za kopec skvelych pripomienok.
ronan
Profil
Jak to chceš celé překopat do PHP? Já jen, jestli zase nejde o ten věčný nesmysl, že se web dá udělat v "HTML, CSS nebo PHP". PHP je programovací jazyk k vytváření dynamických webových stránek - vytvářejí se v něm skripty, které se zpracovávají na straně serveru.

S designem nemá PHP nic společného. Pokud jsi to věděl, tak se omlouvám, jen to tak moc neznělo:).

Jinak hezká stránka, všechny připomínky, které bych k ní měl, vpodstatě vyjádřil Mistr. Ještě doplním, že bych změnil to hýbající se logo - není obvyklé, aby se logo v hlavičce neustále měnilo a hýbalo. Nech tam jeden obrázek.
Tata
Profil
Mistr
dal si mi kopec nametov na najblizsie mesiace, mozes mi dal mail, chcel by som Ti poslat nieco k nahliadnutiu. Vdaka
msereday@stonline.sk
Tata
Profil
ronan - je mi jasne, ze s dizajnom to nema nic spolocne, pouzitie PHP vsak (ako som laicky zistil) moze stranku vzrazne zrychlit a aj nasledne aktualizacie sa robia omnoho jednoduchsie.
Tym meniacim sa logom si myslel bannery? Lebo oficialnym logom mesta je iba erb, takze som vedla toho umiestnil bennerovu reklamu, ale v podstate by sa to dalo zmenit a ta reklama by mohla kludne tvorit bannery jednotlivych podstranok. Beztak je zadarmo. Ale ai mate vsetci pravdu, ze by to chcelo celu stranku nejako odlahcit, prevzdusnit. Podla mna je graficky trochu "husta" a tazka. Vdaka za namety.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0