Autor Zpráva
honza
Profil *
Prosím o zhodnocení stránek truhlarstvi.
Mistr
Profil
(1) Chybí klikací logo.
(2) Reklamní banner bych dal dolu nebo nějak vkusně umístil do celkového vzhledu stránky. Protože se ale jedná o stránky firmy, vybral bych si z těchto variant umístění dolu. Krom toho bych zauvažoval nad doménou. Již z důvodu prestiže. Přeci jenom lépe vypadá třeba www.kotaska-nykles.cz než kotaskanykles.vyrobce.cz
(3) Na stránce Dotazy bych zauvažoval nad hláškou Poznámka: všechen text pište bez diakritiky, děkujeme. Nějak bych to ošetřil (třeba JavaScriptem) nebo bych zajistil, aby se mohlo psát i s diakritikou. Návštěvníci, myslím, nemají příliš rádi, když se musí omezovat či si dávat pozor, jak píší apod. Není to takové pohodlné.
(4) Na stránce Objednávky bych upravil pořadí položek v SELECTu. Vím, to zmenšování vypadá hezky, ale pořadí Kuchyně - Komody - Ložnice se mi nezdá být vhodné.
(5) Upravil bych stránku Dodavatelé. Mám na mysli ta loga firem a na ně navazující text. Ten text bych umístil do řádku těsně pod logo, nikoliv jak jsi to udělal Ty, tedy, že text pokračuje v řádku za logem.
(6) Zauvažoval bych, zda by neměl být kontakt (adresa a telefon) v hlavičce, aby byl stále na očích.

Jinak se mi stránky líbí. Gratuluji.
Timy
Profil
honza
1) ten text nahoře "Návrhy, výroba a kompletní realizace interiérů a nábytku na zakázku" je tam IMHO zbytečný až možná trochu rušivý. Když už, tak bych ho dal třeba pod logo.
2) "neboť jsme schopni vyrábět originální produkty dle vlastních návrhů (odkaz)." -- Co takhle udělat odkaz třeba z textu "originální produkty dle vlastních návrhů". Odkaz by měl být pokud možno zapuštěn přímo do stránky, ne takhle vyčuhovat. To samé v sekci "o firmě": "nebo prostřednictvím tohoto objednávkového formuláře." Proč neudělat odkaz přímo z toho "objednávkového formuláře"?
3) <h1>Vážení návštěvníci,</h1> Tohle není zrovna učebnicový příklad hlavního nadpisu stránky, spíš bych to napsal normálně jako odstavec s řádkovým zlomem: <p>Vážení návštěvníci,<br />dovolte nám, abychom Vás přivítali...</p>
4) <a><img src="loga/fagor.gif" alt="Fagor" border="0"></a> ohraničení jde zrušit jednoduše v CSS: a img{border:none}
5) XHTML 1.0 Strict -- zkratka patří do <abbr>
6) <span class="telo-text"><p>Abychom mohli vyhovět -- blokový element v řádkovém? Proč nepoužiješ <div>?

Po grafické stránce se mi ten web líbí
Chamurappi
Profil
Znovu?

Reaguji na honzu:
1) Na menu je lepší <menu>.
2) <meta http-equiv="Content-Type" content="application/xhtml+xml; charset=utf-8" /> -- tento řádek postrádá smysl.
3) Na stránce Naše tvorba užíváš odstavce k tvorbě seznamu, doporučuji <ul>.
4) U Dotazů mě překvapilo tlačítko „Vymazat“. Myslím, že většina těch, kdo ho použijí, bude překvapena také, ale až dodatečně.
Mistr
Profil
honza
ad Timyho 1)
Nemyslím si. Je to ale asi otázka osobního vkusu.

ad Timyho 2)
Já jsem si toho také již všiml. Původně jsem se domníval, že je to proto, aby web vyhověl požadavkům kladeným na tvorbu stránek pro hůře vidící nebo tělesně postižené spoluobčany. Pro ně by ovšem mělo být možné změnit velikost písma, což na předkládáném webu nejde. Proto se s Timyho poznámkou ztotožňuji.
Mistr
Profil
honza
ad Chamurappiho 4)
Když už tam tlačítko chceš memomocí mít, dá se JavaScriptem vyhodit upozorňující hláška, zda chce uživatel opravdu smazat obsah formuláře. A pak podle toho dále pracovat. Ovšem nemyslím si, že je nutné tlačítko "Vymazat" uvádět.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mistra:
<input type="reset"> by si zasloužil za všechny ty omylem ztracené dotazníky přinejmenším zakázat :-)
Mistr
Profil
Chamurappi
Jojo... Je to tlačítko celkem na pííííp (abych byl slušný). :-) Nenapadá mě důvod, k čemu by se dalo využít.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0