Autor Zpráva
Fred
Profil
Můžete se mi prosím podívat na http://www.drubez-vaigl.cz/index.htm dělal jsem to dost narychlo a potřeboval bych trochu zpětné vazby a hodně nemilosrdné kritiky. Děkuji předem
mat
Profil
Dnes sedím u počítače víceméně celý den a tak je možná mé hodnocení už zkreslené - připadá mi to takové divné... ne špatné, ale divné (subjektivně, samozřejmě)...

Alke kdybych měl něco zkritizovat, tak je to nešvar, který se objevuje snad na devíti stránkách z deseti, nabízejících kontaktní formulář - lze odeslat prázdnou zprávu...
Fred
Profil
Hm, tak já tam tu kontrolu dám, na to jsem se chtěl vykašlat, že je to zbytečný. No jak se zdá tak ne, takhle rychle jsem tedy tohle odhalení nečekal. :-)
mat
Profil
no, já se přiznám, já to zkouším vždycky, stejně jako u návštěvních knih mačkat F5 - objeví se můj příspěvek několikrát nebo neobjeví?

Ale co bych doporučil - stránku bych zúžil a vycentroval, je na mé gusto moc široká a rozplizlá. A prostřednímu sloupci byl dal jiný odstín, aby byl vůči těm bočním trochu kontrastnější...
Fred
Profil
Jak širokou obrazovku máš, možná bych tam měl dát spíš max-width
kelvin
Profil
Dobrá stránka. Takže to znamená, že budu hledat jen detaily.

Také bych to zúžil a vycentroval. Mám rozlišení 1152 x 864.

Pokud procházím web, tak tam ta drůbež kolem naskakuje docela pozdě a nevypočitatelně což je takové rušivé (hlavně kohút vlevo dole).

Na odkazech v menu by mohlo být title. Mapa může být jak webu tak oblasti působení.

Možná by se mohlo zvětšit řádkování.

Nad tím proč se nad horní slepicí objeví nápis úvod jsem si chvilku popřemýšlel.

Na té mapě jsem to málem nenašel, bod by měl být větší a pokud jsou metropole červeně, tak jinou barvou. Ta mapa se mi celá nějak nezdá. Ne, že bych mapy dělat uměl, ale jelikož lidé často řeší jak se dostat do místa podniku a potřebují třeba čísla silnic, tak tam dám pár odkazů na mapy jiných serverů. Takhle: http://www.kelvinet.cz/krec/krec-na-mape.htm .

Doprava do adresy bych přidal alespoň název okresu. Když by to někdo hledal v google, mohl by zadat "porážka drůbeže chomutov", a takhle by to našlo lépe.

Kód nezkoumám, web jsem zkoušel v opeře, mozille, ff, ie6 a hardcore test v ie 5.0, takže podle mého v pohodě.
Fred
Profil
Super přesně to jsem potřeboval.
Zúžit : je tam sice max-width, ale zapomněl jsem na IE to tam hodím.
Drůbež naskakuje pozdě: hmm, asi jo budu to muset nějak nacachovat, načítám ten styl s tou drůbeží pomocí js, protože jsem nebyl schopen pomocí css uspokojivě dořešit její pozici dole na stránce, takže když je js potřeba na umístění je potřeba i na načtení, aby to neblblo když je vypnutý, dám tam preload na ty dva obrázky.
Odkazy menu - title : na to jsem vážně zapomněl , dodám
Nápis úvod změním na tudy na úvodní stranu
Mapa je problém, nechtěl jsem mapu jidne, neznám žádnou vyhovující a mapy na českém webu to je kapitola sama pro sebe. Trochu jsem pátral a tipnul bych, že existují tak dvě firmy které jsou skutečnými původci map (kartografie a shocart) , pak jsou free mapy na jiných serverech, ale nenašel jsem jedinou free mapu kde by bylo uvedeno, že si ji lze okopírovat a umístit na web. Řekl bych, že tady jsou autorská práva jasná a přesto se v klidu běžně porušují. To jsem nechtěl a proto jsem si stáhnul mapu tady http://gimp.jinak.cz/index.php?option=com_remository&Itemid=25 pod licencí GPL o jiný bohužel nevím. Nicméně červený puntíky okresů přebarvím a ještě ji celou přepracuji.
Název okresu určitě přidám
Díky moc, dneska večer na tom máknu a pak se ozvu.
Fred
Profil
1/max-width
2/Drůbež je přednačítána
3/odkazy title doplněno
4/nápis úvod změněn
5/mapa je přepracovaná
6/název okresu přidán

Na formuláři a vycentrování ještě dělám. S tím formulářem je to složitější (musím to trochu dotestovat) a centrování, asi budu muset přidat ještě jeden div jako obálku odstranit body max-wdith a tomu divu dát pevnou šířku 1000px a vycentrovat ho vůči body jenom nevím jak to vyzkoušet, když mám obrazovku jen 1024x768
kelvin
Profil
Šířku bych nedával větší jak 770px. Spousta lidí má rozlišení 800x600. Teď jsem dokonce jedné slečně instaloval pc a její prozatimní ponitor pod xp nevytáhne víc jak 640x6480 :(. 1000px na pár řádků?
Fred
Profil
kelvin Sorry ale prohlídni si to líp. Gumová šířka tam je od začátku, je to optimalizovaný od 640x480 po 1024x768 Na větší televize je tam maximální šířka 1000px, aby nebyl řádek moc dlouhý.

matOpravil jsem ten formulář

Ještě tam musím dopsat favicon.ico na to jsem taky zapomněl
kelvin
Profil
Fred - prohlídl jsem si to dobře. Ale vycházej jsem z toho cos napsal : ... si budu muset přidat ještě jeden div jako obálku odstranit body max-wdith a tomu divu dát pevnou šířku 1000px a vycentrovat ho vůči body jenom nevím jak to vyzkoušet, když mám obrazovku jen 1024x768. [i]
Fred
Profil
Jo tohle, no myslel jsem obálku, tzn. vycentrovat tenhle div vůči body pro obrazovky širší než 1024 a do toho divu vložit celý obsah , který by se centroval na tenhle div, máš pravdu musel by být ne width 1000px, ale taky max-width:1000px, místo toho body jak je to teď
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0