Autor Zpráva
Saara7
Profil *
Ahoj,
prosím, zda by se někdo z Vás chytřejších a zručnějších podíval na moje stránky
http://saara77.czweb.org
Jsem naprostý začátečník a všechno tahám z této stránky, každý týden se mi zalíbí něco jiného, ale teď by to už mohlo z-stat, jak to je.
Vím, že tam není DOCTYPE a naprosto jsem nevstřebala kódování jazyka, resp. češtiny. Pokud by k tomu přibyla i nějaká rada, budu vděčná.
Předem díky.
P.S. nebuďte moc zlí ...
gajdynator
Profil
na zaciatocnicku celkom pekne...
Mistr
Profil
Z té kočičky studující v knize můžeš udělat odkaz, který povede na vstupní stránku. Uživatelé to ocemí.
Saara7
Profil *
Když ta kočka je v obrázku s mojí přezdívkou ( to už mi příjde pro odkaz moc velké), sama o sobě byla hýbající se gif a mně se strašně nelíbí hýbající se gify...
Jinak, díky. Není to úplně první, kdysi už jsem něco dělala, ale nezvládla jsem víc než hlava, <body>veselé pozadí, text zarovnaný do středu a odkaz <ende>( a to ještě za pomoci frontpage )
Až teď mě to začalo bavit a začala jsem číst, co píší chytří lidé:o)
pokec
Profil *
také si myslím že na začátek docela pěkné, ale hodilo by se nastavení jen jednoho kódování :)
Toto se mi nějak nezdá.


<!-- * Begin * Added by Unifier -->
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
<!-- * End * Added by Unifier -->

<!-- * Begin * Removed by Unifier -->
<!-- <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2"> -->
<!-- * End * Removed by Unifier -->
Mistr
Profil
Saara7
Když ta kočka je v obrázku s mojí přezdívkou ( to už mi příjde pro odkaz moc velké)
Nemyslím si. Možná právě naopak.
jozob
Profil
pokec
Druhé kódovanie je zapoznámkované. A vyzerá to na nejaký editor.

Saara7
* Áno, celý vrchný obrázok urob odkazom.
* Atribút alt elementu img by mal obsahovať popis obrázku, ktorý je jeho plnohodnotnou náhradou, v Tvojom prípade napríklad "Něco o mně" atď. Súvisí to s prístupnosťou.
* Neuvedený DOCTYPE nie je žiadna chyba
* Teším sa na poviedky, pridávam do obľúbených položiek
Saara77
Profil
jozob
U toho kódování - trochu jsem se do toho zapletla, nejdřív sem to přes nějaký ( už nevím jaký ) editor zkoušela dát do iso-8859-2 a po té věcí nazvanou "Unifier" zase do UTF-8 - pak už jsem na to odmítla sahat, neb mě to trochu vyděsilo ( + zmizely apostrofy u anglických básní apod - Firefox je vymaže a IE dá obdélníčky - nebo naopak )
Jinak velice děkuji za připomínky a pochvalu :o)
Saara77
Profil
jozob
Jsem ráda, že absence doctypu není chyba, protože, když jsem to pustila přes validator, začalo to, na pohled výhružně, řvát, že tam není uveden...
Mistr
Profil
Saara77
Jojo, validátoři mají DOCTYPE rádi.
jozob
Profil
Mistr
"Jojo, validátoři mají DOCTYPE rádi."
Lebo inak nevedia, čo majú robiť :-)
Saara77
Profil
Mistr
jozob
Na co teda DOCTYPE je? Mám nepěkný pocit, protože většina stránek ho má... NA něco tam zřejmě je...
jozob
Profil
Saara77
"Na co teda DOCTYPE je?"
Praktické využitie som ja osobne zatiaľ našiel len v prepínaní box modelov vykresľovania.
Mal by slúžiť prehliadačom na správne určenie parsera (?). Tým som si nie moc istý, je to len moja domnienka.

"Mám nepěkný pocit, protože většina stránek ho má"
Nemáš mať prečo zlý pocit.
pokec
Profil *
no ono by to kódování bylo v pohodě, kdyby mi to v IE6 neházelo obdélníčky místo ř,č,ň atd :)
Saara77
Profil
pokec
OK, ještě na to kouknu, nevím jaké číslo IE používám já ( je to trapné, ale nevím to ani o Firefoxu ), mně to hází obdélníčky místo apostrofů... Kouknu na to, ale teď jdu už usnout ku detektivky.

Dobrou noc a ještě jednou děkuji všem za postřehy.
Saara77
Profil
jozobDěkuji, bude se mi usínat lehčeji :o)
ronan
Profil
jozob

Praktické využitie som ja osobne zatiaľ našiel len v prepínaní box modelov vykresľovania.
Jo, nejspíš to tak je. Měl jsem dokonce problém se zobrazením webu v některých prohlížečích, dokud jsem DOCTYPE nezměnil.
Saara77
Profil
jozob
ronan
Začínám z Vás mít, pánové, mindrák, chápu zhruba 3% výrazů, které používáte a to si ještě přidávám...
Petr
Profil
Grafika se ti moc povedla. Jen bych podle moho názoru až to tu psalo více členů této diskuze. Že je nejlépe reklamu od web zdarma vkládat na indexovou stránku a né na ostatní stránky. Jak to máš u některých stránek vloženo. Jinak je to pěkný web.
Saara77
Profil
Petr
No jo, jenomže, když ji dám jen na indexovou stránku a jinam ne, tak mi ji to lupne nahoru - a to se mi moc nelíbí...
Taky je zde ovšem možnost, že jsem podmínky na webuzdarma špatně pochopila, to nemohu vyloučit, obvykle něčtu každý článek dokonce....
A samozřejmě i Tobě - děkuji za pochvalu :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0