Autor Zpráva
rookie
Profil *
http://www.hlavolamy.szm.sk - potreboval by som konštruktívnu kritiku, ocením všetky pripomienky (kód, CSS, layout, seo, prístupnosť, validitu, design ...). O niektorých nedostatkoch viem ale sám ich neviem odstrániť.
Vďaka.
habendorf
Mě se to líbí hodně. Dobrý obsah, gumový layout, pěkný kód, zobrazuje se to dobře v IE, Gecku i Opeře. Grafiku ať hodnotí jiní, na to jsem dřevo.
Všiml jsem si jediné zanedbatelné chybky: To modré oko v hlavě funguje dobře jen v IE, v Gecku a Opeře je tam ta hover:modrá kulička i při onmouseout (jinak řečeno, pořád je jakoby hover). Jinak fakt hodně dobrý.
rookie
Profil *
Vďaka. Áno, tá gulička je jednou z chýb - práve to odstraňujem (v rámci celkového prechodu z XHTML 1.0 Transitional na XHTML 1.1). A ešte je tam alternatívny stylesheet (taký jednoduchý design ako blog). Ale je pár vecí, s ktorými neviem pohnúť:
1. v MSIE (samozrejme všade inde to je v pohode) nejde označiť hlavný text myšou kvôli absolútnej pozícii daného bloku ... skúšal som poziciovať ten blok (#main-all) relatívne s margin-left: 11em a margin-top: 75px, ale nevedel som to vyladiť pre všetky prehliadače.
2. neviem doladiť stylesheet pre tlačenie -
a) MSIE ešte ako tak v pohode (až na posledný riadok ktorý trochu odsekne - aspoň na niektorej stránke) ... skúšal som page-break-inside: avoid pre odstavec ale nepomáha to (ani v iných browseroch),
b) Mozilla (asi všetky verzie - aj Firefox) tlačia iba prvú stránku - problém by mal byť v nastavení width alebo position, ale skúšal som všetko čo ma napadlo (width: 100% alebo auto; float: none !important;) bez úspechu (mimochodom stačí odstrániť v pôvodnom stylesheete definíciu #main-all a Mozilla tlačí v poriadku),
c) Opera pre zmenu tlačí všetky stránky, ale odsekne trochu z pravej strany.
3. pri alternatívnom stylesheete (blog.css) je problém pri scrollovaní v MSIE - dočasne nezobrazuje časti textu alebo podčiarknutie nadpisov.
4. nevyladil som poskakovanie obrazkov po onmouseover na 4 obrazkoch (IQ, Mensa ...) na stranke http://www.hlavolamy.szm.sk/linky.htm v MSIE,
5. v Gecko browseroch je pri rozlíšení menšom ako 640x480 posunutá hlavička stránok (logo, názov a motto sekcie) do ľava, pretože z prava ju tlačí horizontálne menu (sitemap, guestbook ...).
Je toho ešte viac (snáď si ešte na niečo spomeniem). Inak vďaka ak mi s týmito (a samozrejme aj s inými) nedostatkami pomôžete.
kelvin
Graficky to vypadá velice dobře. Prošlo to i hardcore IE 5.0 testem, až na oko, které je pořád modré. Akorát ten žlutý rámeček o validaci v pravo dole je zbytečně moc výrazný.
To logo lamohlavy občas, nevím proč, přeblikává v textovou verzi. To má být?

Obsah: pokud jsou dvě jazykové verze, tak bych ve slovenské verzi nepoužíval anglické názvy odkazů. Change style vedle Básne mi nějak nesedí. Kdyby to menu bylo ve slovenštině celé, tak je to podle mě přirozenější.

V IE 6.0 je chyba při označování obsahu textu na stránce. Způsobuje to více absolutně pozicovaných věcí. Dá se toho zbavit tím, že do body přidáš takto styl : <BODY text=#000000 bgColor=#ffffff style="_height:100%">. Neptej se mě proč to funguje, ale funguje to a pak se dá i v IE6.0 označovat text dobře. Více třeba na http://suplik.petnik.cz/index.php?cl=205 .

Jinak ten kód bych vyčistil od věcí jako je text=#000000 bgColor=#ffffff . To se dá udělat přes css.
Anonymní
Profil *
Super obsah, líbí. Možná bych se na ty alternativní styly úplně vykašlal, vypnul jsem si styl úplně a nenašel jak ho pustit zpátky musel jsem smáznout cookies.
habendorf
rookie:
k problému 5: menší než 640x480 - to bych neřešil, to se asi na PC už nevidí. Případně můžeš udělat sty pro PDA (media="handheld")
habendorf
Anonymní: nenašel jak ho pustit zpátky musel jsem smáznout cookies - ale ne, to je v pohodě, jsou tam linky
rookie
Profil *
To kelvin:
Vďaka - toto som potreboval. <BODY style="_height:100%"> naozaj funguje - super. To oko už skutočne dávam preč (v rámci prechodu na XHMTL 1.1 mažem aj staré pozostatky ... text=#000000 bgColor=#ffffff, všetky align a border v kóde atď.) - do zajtra by to mohlo byť OK.
Pre farby nemám veľký cit ale tlačítko validácie je žlté preto, lebo aj pôvodné (obrázkové) W3C je podobné.
Ten nadpis (LAMOHLAVY) by nemal preblikávať - buď tam je obrázok alebo text. Pri vypnutí obrázkov v MSIE je po onmouseover nad textovým nadpisom vidieť obrázok (je to trochu komplikované nastavenie linky v nadpise, ktorý je zároveň prekrytý obrázkom - ale snáď to nie je príliš rušivé).
Čo sa týka anglických slov v slovenskej verzii - niečo na tom bude. "change style" bude asi lepšie premenovať na "zmeňte štýl". Pri ostatných si nie som veľmi istý slovenskou verziou. Potrebovalo by to výstižný slovenský (jednoslovný) ekvivalent pre chatboard (pokec?), guestbook (návštevná kniha - dlhé), site map (mapa stránky - nemá vplyv na SEO?) a download (stiahni?). Tieto anglické slová sú podľa mňa už vžité - ale som otvorený lepším návrhom.
A čo ostatné nedostatky (niektoré som už spomínal)? Správne tlačenie bez ohľadu na browser, alternatívny stylesheet (blog.css), poskakovanie obrázkov, posúvanie "hlavičky" pri menšom rozlíšení 640x480 a menej a iné.
Díky za pomoc.
rookie
Profil *
Možná bych se na ty alternativní styly úplně vykašlal, vypnul jsem si styl úplně a nenašel jak ho pustit zpátky musel jsem smáznout cookies.
To je k veci - tým, že bola uvedená možnosť vypnúť štýly ako prvá (až potom ostatné štýly) zvádzalo to kliknúť a stratiť sa. Už som to trochu opravil - najprv štýly a potom ich vypnutie. Zaujímalo by ma či takáto možnosť prináša viac dobrého alebo zlého. Rozmýšľam či by som nedal na každú stranu možnosť výberu stylesheetu (napr. cez drop-down menu).
Fred
Anonymní jsem já pardon, ty linky jsem přehlídnul Fred
Pitness
Profil *
Veľmi pekný webík aj obsahom aj vízorom.
Ja som na Firefoxe nepostrehol nejaké chyby (možno zato, že som len začiatočník).
Obsah hodnotím zvlášť pozitívne, ako budúci učiteľ matamatiky :-) - skvelá inšpirácia => bookmarks.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.