Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Podívejte se na stránky našeho ochotnického divadla v Kadani. http://www.divadlonavenek.wz.cz
Děkujeme
Mistr
Profil
Pěkné. Přesto bych k tomu měl poznámky:
(1) Chci-li se z hlavní stránky podívat na článek, musím v jeho textu nalézt odkaz "Více informací zde". Já bych dal článkům jednak nadpis a jednak bych jak tento nadpis, tak i fotografii u článku udělal odkazem na daný článek. Je to běžné a uživatelé jsou na to zvyklí.
(2) Chybí klikací logo, který mě - jako návštěvníka - přesune okamžitě na vstupní stránku webu. Jo takhle to máš zařízené - když jsem na titulní stránce, nemohu na logo klepnout. Viděl jsem to již u několika webů (například HC Slavia Praha) a budiž, pokud to máš takle zařízené, tak ještě dejme tomu.
(3) Pokud klepnu na stránce http://www.divadlonavenek.wz.cz/index.htm na položku z odkazu, změní se mi levé menu. Není to dobré řešení. Návštěvník dostává strach, co se to děje. Chce se na webu cítit bezpečně.
(4) Některé položky v menu nejsou funkční. Abych byl přesný, takových položek je většina.
(5) Na vstupní stránce - http://www.divadlonavenek.wz.cz/index.htm - má logo nějaký "divný" popisek v atributu TITLE. Nestálo by to za změnu?
(6) Na stránce o historii - http://www.divadlonavenek.wz.cz/historie.htm - chybí v pravém sloupečku většina obrázků. Díval jsem se do kódu a nemají tyto udány žádnou adresu:
src=""

(7) Popisky menu (atribut TITLE) bych psal česky, nikoliv cesky.

Jen tak na okraj, používání tabulkového layoutu dneska není zrovna to, co by bylo doporučováno. Ale není to zas nějaký velký zápor.
Anonymní
Profil *
Děkuji za kritiku. Stránky teprve pomalu dáváme dohromady, takže toho je málo funkčního. " používání tabulkového layoutu dneska není zrovna...", já s tvorbou stránek začínám, jsou to mé druhé stránky a rád bych věděl, co je doporučováno. Zde jsou mé první tady.
Děkuji za odpověď a kritiku
ronan
Profil
Jestli je to tvůj druhý web, tak v tobě asi dřímá skrytý talent, tohle vypadá jako téměř profesionální práce;)..

Moc jsem si to neprohlížel, usínám tu, ale co mě tak cvrnklo do nosu:

1) Celé menu je dělané přes obrázky - podle mě je lepší prostý text. Dá se jím vpodstatě dosáhnout stejných efektů.

2) Lepší než tabulkový layout je CSS layout - dost je o tom napsáno na JPW. Hledej třeba CSS pozicování (stejně se mi nechce věřit, že jsi o tom ještě neslyšel, když jsi udělal takový pěkný web =).

3) Nápis "více se dozvíte ZDE" je téměř neviditelný.

4) Proč každá stránka, na kterou se dostanu z menu, vypadá jinak? Například loutoková scéna. Já bych ocenil tu snahu, ale pokud to náleží k jednomu divadlu a je to od stejného autora, proč si mám zase zvykat na jinou stránku, jiné ovládací prvky....

5) Ty tvé první stránky by byly docela hezké, nebýt toho extrémě nechutně rušivého, oči-přecházejícího a opticky-klamavého pozadí;)

6) Ach jo, proč můj druhý web nevypadá tak jako stránky toho divadla:D
Mistr
Profil
Anonymní
Reakce na první stránky (http://www.kirwitzer.wz.cz/):
(1) Na stránce http://www.kirwitzer.wz.cz/kirwitzer_in/planetky.htm bych volil větší písmo v textu o planetkách a případně i větší mezery mezi řádky.
(2) Některé stránky (například i ta zmíněná v předchozím bodě) má v atributu TITLE text Divadlo Navenek Kadaň. Je tento titulek správný?
(3) Ke stránce http://www.kirwitzer.wz.cz/kirwitzer_in/teorieR.htm opět patří má poznámka o větším písmu a větších rozestupech mezi řádky. Je to pak příjemnější na čtení. Navíc bych tu druhou část článku (Speciální relativita) rozdělil na několik částí menšími podnadpisy. Při stávajícím stavu je ten text strašně dlouhý a ne úplně přehledný. Je tedy třeba jej něčím oživit.
(4) Nefunguje odkaz Bertold Brecht: Galileo Galilei (alespoň tedy ze stránky zmíněné v předchozím bodě).
(5) Pod jmény přednášejících na stránce http://www.kirwitzer.wz.cz/kirwitzer_in/atom.htm je v šedém proužku trojice jmen význačných vědců (Pierre Currie a další). Jména těchto vědců ale nejsou v šedém pruhu dostatečně čitelná.
(6) Na téže stránce jako v předchozím bodě chybí popisek u obrázku (vzhledem k tomu, že ostatní obrázky na webu jej snad mají, alespoň, co jsem si všiml).
(7) Ač ve výčtu poslední, možná by tato poznámka měla být umístěna daleko výše. Jedná se o text, resp. jeho barvu. Ta totiž, dle mého názoru, není s ohledem na pozadí vhodně zvolena. Příliš kontrastně nepůsobí kombinace dvou šedivých barev.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0