« 1 2 »
Autor Zpráva
Suta
Profil
Čas uzrál a od pondělí příštího týdne se rozběhnou nové stránky našeho oddílu, tentokráte již v ostré verzi...

Nebylo tomu jedenkrát, co jsem se od května minulého roku, kdy jsem se začal učit, co znamená ten <b>tučný</b> tag, a jak se píše kurzíva vracel (jako vystudovaný klavírista a varhaník :) na stránky jakpsatweb.cz, tápal a hledal ...
Nebylo tomu jedenkrát, co jste mi zde v tomto foru usilovně radili ...

Dílo je hotovo a já prosím o jeho zhodnocení. Není to jistě žádný zázrak, ale dal mi pořádně zabrat.

Pár poznámek:
1) - do zítřejšího poledne nechám veřejně otevřenou téměř celou část administrace (po vytvoření profilu a po přihlášení)
2) - testujte dle svého času, tedy ten, kdo jej nemá, tak alespoň letmý dojem, kdo jej má, může prolézt a otestovat nejrůznější skulinky, které by se snad ještě mohly objevit (a věřím tomu)
3) - všem je otevřeno vkládání, úprava i mazání čehokoliv, co pude :) Zítra udělám reset celého systému.
4) - za jakékoliv postřehy, nápady, názory, návrhy na design, kód, účelnost, přehlednost a celkový dojem předem děkuju

Doufám, že před ostrým provozem, na který mají v pondělí stránky vstoupit zvládnou neskutečně velký nápor z diskuzního fora jakpsatweb ... :)

Oddíl Naděje, Valašské Meziříčí
(od zítřejšího večera - pátek 24.2. - bude odkaz nefunkční a stránky naleznete na adrese www.prvnioddil.cz )

Díky !
RPG
Profil
Jen letmo: Zdá se mi to příliš modré. Na skautský oddíl. Změnil bych barvy.
jarzek
Profil *
jen v rychlosti prvni dojem: ty zrcadlene strany v hlavicce... radeji bych tam dal ruzne obrazky, ta soumernost spis irituje, bych rek...
xhelliosx
Profil
no teda, líbí se mi to, musím uznat, že jsi studoval pilně a učil si se dobře, dávám ti jako učitel známku 2, páč někde je ta grafika opravdu přehnaná, ale přehlednost, kód a uživatelský dojem je na jedna. Barva modrá je "dobrá", ale opravdu by se asi hodila spíše zelená, já byl taky skaut, a modrou nosili pionýři ne??:-) No třeba nastala nějaká symbióza, ne ale fakt hezký, měj se dál a přeji hodně úspěchů nejen v tvorbě webů, ale i v lanaření nových skautů!! Buď připraven!!!:-)
xhelliosx
Profil
dvojklik
sonik
Profil
líbí, ale změnil bych barvu pozadí, zvýšit kontrast písma - "tahá" mi to oči :)

Chyba: document.getElementId is not a function
Zdrojový soubor: http://www.prvnioddil.cz/test/index.php Řádek: 94

#hlavni a:hover {background-image: url(../foto/menu_hlavni/ok_modra.gif); border-size: 0px;
Suta
Profil
RPG, xhelliosx
- poznámka k modré barvě: je to barva naděje (oddíl má název Naděje) a symbolickou barvou našeho oddílu je taktéž modrá barva (máme modrá trička např. atd.)

Díky všem, jinak klidně můžete být drsnější a upovídanější, budu rád...
YoSarin
Profil
Jsem si chtěl zkusit tu administraci... :-(
Ani ťuk - zaregistrovl jsem se, zkusil jsem se přihlásit a.... a zásek na stránce http://www.prvnioddil.cz/test/prihlaseni_zpracovani.php kde se nenachází (překvapivě) zhola nic... :-(
kdyžtak doporučuji vyzkoušet:
user: gagarin
pwd: gagarin
a vono prd

Ale teď koukám, že při pohledu do detailu jsem přihlášenej... já tomu nerozumět... :-(
Mno, tak jsem se odhlásil a znovu přihlásil a opět stejná prázdná stránka a už se ani nepřihlásím... Holt budu věřit, že zrovna něco děláš s administrací... ;)

Jinak se mi to celkem líbí - jen jsem dlouho marně jezdil po logu a klikal jako pomatený - na hlavní stránku jsem se však dostal až po rozpoznání mrňavoučké záložky "Hlavní"

Možná by bylo taky fajn umožnit přihlášení i z jiné než z hlavní stránky... :)
update:
Toho si nevšímej, problém byl že jsem neviděl přihlašovací form., páč už jsem byl přihlášenej... ;)

Teď jsem zkoušel vytvořit si další účet - (YoSarin | heslo) a po jeho vytvoření jsem opět zjistil že jsem již přihlášený jako gagarin...

Aha už jsem to pochopil - když se pčihlásím, tak je to přihlášení úspěšné, ale to se pozná jen když se podívám do Fóra, kde mě to vypíše jako přihlášeného uživatele a teprve poté, když se vrátím na hlavní stránku, mě to zaregistruje jako přihlášeného...

Uff... :-)
YoSarin
YoSarin
Profil
ještě dodatek
v diskuzi to "Smazat příspěvek" tak bije do očí, že je to skoro nečitelný... zkusil bych tmavší odstín červené... a možná i trochu "tlustší" písmo...
YoSarin
Profil
jo a taky by možná neškodilo dát do fór jejich seznam i na hlavní stránku a ne jen do sloupečku, kde jsem je (to se klidně přiznám) naprosto přehlédl... Protože je v něm móóóóóóóóc textu...
YoSarin
Profil
V diskuzi není vidět, kdo na koho reaguje (teď myslím v detailu - když si člověk čte příspěvky... )
YoSarin
Profil
v úkolech to nějak nefunguje jak by mělo
omylem jsem tě zaúkoloval jedním úkolem asi šestkrát - nedaří se mi to smazat (nevím jak) a když jsem ty úkoly přiděloval, tak jsem netušil, stli se přidělily nebo ne, protože to pořád všude ukazovalu nuly.
Až když jsem kliknul na tvoje jméno, tak jsem se zděsil kolik jsem toho poslal...
YoSarin
Profil
jinak promiň za tolik "negativních" ohlasů - ty stránky se mi líbí ale je to tak rozsáhlej systém, že se to bez pár chybek prostě neobejde... ;)
Anonymní
Profil *
pořád nějaká chyba JS, nelíbí se mi koláž v záhlaví, jinak moc hezký.
Pajuc
Profil *
>jinak promiň za tolik "negativních" ohlasů - ty stránky se mi líbí
Stačilo napsat: nefunguje to, nejde se v tom vyznat a špatně se to čte.

Konkrétní připomínky myslím nemají smysl. Jediné, co autor neodflákl, je design.
Suta
Profil
YoSarin
Mno, tak jsem se odhlásil a znovu přihlásil a opět stejná prázdná stránka a už se ani nepřihlásím...
Zvláštní, já tento problém nemám v žádném prohlížeči.

když se přihlásím, tak je to přihlášení úspěšné, ale to se pozná jen když se podívám do Fóra, kde mě to vypíše jako přihlášeného uživatele a teprve poté, když se vrátím na hlavní stránku, mě to zaregistruje jako přihlášeného...
Ne ne, jakmile jsi přihlášený, tak svoji osobní nabídku voleb máš VŽDY A VŠUDE v pravém sloupci.

v úkolech to nějak nefunguje jak by mělo
jasně, o tom vím, je to vnitřní sekce pouze pro několik členů a teprve to dodělávám, to už není tak horké. Takže jakmile zadáš úkol, tak tě to samozřejmě (až to bude celé) nenechá na té samé stránce s formulářem a údaji, které již byly odeslány... atd.

Jinak ti moc děkuju za postřehy.


Pajuc
Stačilo napsat: nefunguje to, nejde se v tom vyznat a špatně se to čte.
To si vážně myslíš, nebo to mám brát jako legraci? Jen ať vím...

Jediné, co autor neodflákl, je design.
Beru to jako docela ostrá slova, ale zamyslím se nad tím :)
YoSarin
Profil
Suta
Tak mrkej na drát:
http://JPW.yosarin.net/prvnioddil.avi - video má cca 4.5 MB...
je to jen 400x300, ale myslím, že problém tam vidět je... :)

YoSarin
roberta
Profil
mne to vyhadzuje chybu javascriptu...
Suta
Profil
roberta
kde?

YoSarin
Díky, už jsem to prokouk, máš pravdu. Chybička se vloudila jednoduše: z adresy www.prvnioddil.cz jsem včera přesunul stránky do adresáře test, a zapomněl jsem přidat práva pro zápis adresáři pomocne_url, do kterého si ukládám cestu, abych mohl uživatele po přihlášení přesměrovat přesně tam, kde byl (tedy i se všemi nastaveními v URL). A jelikož se do adresáře žádné pomocné URL nemohly ukládat, tak tě to po každém pokusu o přihlášení nemohlo nikam přesměrovat a zůstal jsi na prázdné stránce...

Dík za postřeh, na to video se moc pěkně kouká... :)
YoSarin
Profil
Suta
adresáři pomocne_url, do kterého si ukládám cestu
Není zbytečné to ukládat? Na svých stránkách to mám podobně a jednoduše si vystačíš jen s proměnnou $_SERVER['HTTP_REFFERER'] (nebo tak nějak je to... ;) )
Mistr
Profil
Suta
V patičkách stránek nefunguje odkaz "Stažení".
Suta
Profil
YoSarin
Jo, ani v hlavičkách :) Zapomněl jsem to zde uvést, že stažení prozatím nejede.

Mno možné to je, já to dříve hledal a nenašel jsem příkaz, který by mi vzal úplně vše, co je v adresním řádku (jde to javascriptem, ale na ten nespoléhám).

Jde o to, že na script prihlaseni.php přijdeš z nějaké stránky, která má třeba něco jako ht-tp://www.prvnioddil.cz/test/forum.php?zobrazit=zobrazeni_prispevku& id=6&zmena_fora=kniha_navstev&sipka=kniha_navstev
- a na konci scriptu, který přihlášení zpracovává potřebuju opět přesměrovat na naprosto stejnou adresu. Jasně, poskládám si ji v tom scriptu, nicméně já potřebuji tu minulou... Takže to řeším tak, že si ji před přejitím na script uložím, pošlu si pouze proměnnou se jménem toho maličkého souboru, pak se jej načtu, smažu a přesměruju... Chapito? Možná to jde jednodušeji, ale nevím jak.
Mistr
Profil
Suta
(1) Užil bych i klikací logo (krom odkazu "Hlavní" ve vodorovné liště mezi odkazy).
(2) Na stránce http://www.prvnioddil.cz/test/oddil.php?zobrazit=vlcata jsi pod fotografií Řepy zapomněl text od světlušky Elišky. Řepa asi není plavovláska s mandlovýma očima. Ostatně, jak koukám, ty světluščí popisky nejsou jen u vlčete Řepy, ale i u ostatních Vlčat.
(3) Na stránce http://www.prvnioddil.cz/test/oddil.php?zobrazit=skautky chybí jakýkoliv text.
(4) Stejné jako v předchozím bodě je tomu i na stránce http://www.prvnioddil.cz/test/oddil.php?zobrazit=skauti
(5) Ve stránce http://www.prvnioddil.cz/test/oddil.php?zobrazit=roveri chybí v popisku Suty, tedy Tebe čárka za slovem boss.
(6) U datumů na stránce http://www.prvnioddil.cz/test/oddil.php?zobrazit=oddilova_rada&dil=2di l chybí mezery. Například 13. - 15. února 2004.
Suta
Profil
Jsi divoch, Mistře :) Dík moc za postřehy. Jsou to sice mušky, o kterých vím (tedy kromě těch čárek a mezer u datumů - to běžím okamžitě opravit :--), ale moc díky. Když tak se zaregistruj a vyzkoušej administraci (na některých místech tam chybí přesměrování, tak se nelekni, že se ti třeba vyplněný formulář objeví znovu, on už se odeslal... tedy pokud tam nebude varovná hláška). Tedy budeš-li mít čas.

Dík.
Mistr
Profil
Suta
Ještě poznámka k menu: jeden z odkazů je Archív (tedy s dlouhým písmenem "i"). Přitom pak na stránce archivu píšeš nadpis s krátkým "ičkem". Jak je to správně? Já myslím, že krátce, ne?

Viz archiv, resp. archív.
Mistr
Profil
Suta
Jsi divoch, Mistře
Divoch? No nevím. Snad už jsem člověkem. :-)
Suta
Profil
Mistr
Ano, snažím se to psát všude s krátkým, dík za povšimnutí.
Mistr
Profil
Suta
Nelze hlasovat v anketě (na stránce www.prvnioddil.cz/test/index.php). Ale mižná to již máš připravené na start ostrého provozu, který, pokud dobře chápu vstupní text, jse iž měl uskutečnit, ne?
Suta
Profil
Tipls to správně, přesměrování po hlasování je na prvnioddil.cz...
Právě stránky přesunuji, takže jestli vytrváš, tak se za deset minut dočkáš.
Mistr
Profil
Suta
A ještě něco, tentokrát na stránce http://www.prvnioddil.cz/test/oddil.php?zobrazit=o_oddilu
(1) V části Kolik nás je? mi nějak nesedí počty členů: 14 dětí ve dvou družinách mladších dětí, dále 14řekněme, starších dětí a 6 Roverů mi dohromady dává 34 skautů. Ty ovšem píšeš o 33 členech (viz první věta odstavce).
(2) V části Jaká je naše činnost? postrádám ve druhém řádku od spoda slovíčko se: "Zapojujeme se do podniků..."
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0