« 1 2 »
Autor Zpráva
Henrich
Profil *
caute všetci !!!!
Napíšte mi prosím svoj názor na túto stránku www.crazywebr.ic.cz
Mistr
Profil
(1) Strašně dlouho se ten flash načítá!
(2) Špatný kontrast. Světle modré písmo na bílém pozadí skutečně není čitelné.
(3) Co tam dělá ta animace maníka bušícího hlavou do klávesnice?

No tak teda na to, jak dlouho se to načítalo, jsem tedy čekal něco většího. Vždyť tam prakticky nic není.

Měl-li bych být upřímný, svoji zakázku bych vám nesvěřil. Být vámi, vykašlal bych se na flash, který - alespoň podle mě - v tomto případě vypadá rádoby efektně, a věnoval bych se raděj základům jako jsou HTML a CSS. I v nich lze stvořit příjemné stránky.
RPG
Profil
Mě se to nelíbí vůbec. Jsem ale líný psát proč, je toho moc.
Každopádně je to nepřehledné. Čekal jsem hodně dlouho než mi došlo, že menu je nacpané tam nahoře.
Miloš
Profil
Bliká to, hraje to a než přešly titulky, ztratil jsem trpělivost. Takové weby nikdy nenavštěvuju a když už na něco takového omylem kliknu, v panické hrůze prchám; to už by tam muselo být opravdu něco důležitéhom, abych to přetrpěl.
Jakub
Profil
Co se mi nelíbí a překousnu to:
Načítá se to dlouho. Hraje to. Hýbá se to.

Co bych jako uživatel nepřekousnul:
Není to webová stránka, je to animace ve flashi (btw. vložená do tabulky s jednou buňkou). Tedy nepřístupné.
mihal
Profil *
Není to webová stránka, je to animace ve flashi (btw. vložená do tabulky s jednou buňkou). Tedy nepřístupné.

Ak si si náhodou nevšimol, tak flashová animácia je webová stránka, ak je takým spôsobom vytvorená. A kolko tam chceš mať buniek??? 20? a naco ked je tá stránka celá vo flashi... Tieto stránky sa v poslednom čase veľmi dostávajú do popredia, a myslim že majú a aj v budúcnosti budú mať veľký úspech. Pozri www.templatemonster.com
anonym104
Profil
okamzite oddelej toho panacka... pak kontrast.. dlouho jsem hledal menu... nechci ti kazit iluze... ale s timto diru do sveta neudelas... (kdyby to byly osobni stranky tak to hodnotim jinak)
RPG
Profil
Flashová animace není internetová stránka.
Miloš
Profil
RPG
Souhlas. Flashová animace není internetová stránka; flashová animace je flashová animace. Maximálně může být součástí internetové stránky.

Jakub
… nepřekousnul: … animace ve flashi … Tedy nepřístupné.
Že je to ve flashi by mi tolik nevadilo, někdy je to opravdu efektní a víc to odpovídá záměru. Pak by ale neměla chbět neflashová verze pro ty, kdo flash nemohou (tzn. jak nechtějí, tak i nemohou).
RPG
Profil
Miloš
Taky souhlas. :-)
mihal
Profil *
Ja stále tvrdím, že každý kto vo flashi robiť nevie, tak ho radšej zasype kritikou. Vidím že o tom nemáte ani páru. Tvrdíte že stránka je len to čo má jeden hnusný HTML kód... veľký omyl. Flashové stránky sú stránky a sú omnoho krajsie. Samozrejme ze by som nerobil stránku vo flashi keby to mal byť nejaký portál, alebo obshovo rozsiahla stránka... Ale pokial tam stačí pár info, tak preco nie flash ? Treba kráčať z dobou. Ja osobne plne uznávam HTML stránky, ale tak isto aj FLASH stránky.
Miloš
Profil
mihal
jeden o voze, druhý o koze.
1) Neříkal jsem nic o tom, že je flash špatná technologie, že by neměla existovat…
2) Nezasypávám Henricha kritikou proto, že ve flashi píše; kritizuju, že to hraje.
3) Nesrovnávám jeden hnusný HTML kód a Flashové stránky, které sú omnoho krajsie.

Flashová animace není stránka.
Flashová animace je animace.

A pokud čtu dobře, nevšiml jsem si tu nikde tvrzení, že HTML = nádhera a FLASH = hnus.
Kritika (nejen moje) byla, že se to dlouho načítá, hraje to, zkrátka že to není dobré.
Stačí?
Timy
Profil
Drobný OT:
RPG
Flashová animace není internetová stránka.
To asi ne, ale flashová animace vložená do html a vystavená na internetu je podle mě webová (internetová) stránka. Stránka posílá text/html, tudíž se jedná o HTML stránku, stránka dokonce (!) obsahuje <!DOCTYPE>, obsahuje povinné elementy <html>, <head>, <body> či <title>... Co víc byste chtěli? Jedná se o webovou stránku. Co je jejím obsahem je již mimo diskusi.
Jakub
Profil
<stopflame>
Ano, je to prázdná webová stránka s jedním vloženým objektem. Tedy to je webová stránka. Z hlediska obsahu to IMHO moc webová stránka není, protože když nemám ten-jediný-správný-plugin, nevidím nic. Neříkám, že flash je špatná technologie, ale neměl by nést obsah pokud není dostupná alternativa (což už tu bylo řečeno).

Pro mihal:
Nechtěl bych tam mít žádnou buňku, ale zas tak si na tom nezakládám.

Neříkám že stránky ve flashi a stránky tvořené tabulkami nejsou hezké. A myslím si zrovna s tím flashem s dobou jít netřeba. Můj názor, ne dogma.
Hodně štěstí.
</stopflame>
Timy
Profil
Tak ještě jednou mimo téma.

Jakub
Z hlediska obsahu to IMHO moc webová stránka není, protože když nemám ten-jediný-správný-plugin, nevidím nic.
Ale vidíš, stačí vyplnit alternativní obsah <objectu>u, tj. vepsat tam nějaký text nebo kód (na těchto kritizovaných stránkách ovšem vyplněn není). Navíc vidíš třeba titulek stránky :o) který tento web tedy také postrádá...

A abych nebyl pořád mimo téma:

Henrich
Ten kontrast je skutečně děsivý, text je takřka nečitelný. Vyplnil bych ten alternativní obsah <object>u a stránku nějak nazval (<title>název stránky</title>). Ten obrázek cholerického programátora bych také vyřadil, tedy má-li stránka působit důstojně.
RPG
Profil
Já také mimo téma; Timy, pro mě je stránka to, v čem je flash vložený. Samotný flash není internetová stránka, ani jí být nemůže. To doufám uznáš...
Vím, jak jsi to myslel, v tomhle směru máš také do jisté míry pravdu. Nemusíš to dále rozvádět, raději se pojďme věnovat kritice - původnímu tématu. :-)
Mila
Profil *
Henrich
Ten chlápek se ubije k smrti
HeWeR
Profil
Ja stále tvrdím, že každý kto vo flashi robiť nevie, tak ho radšej zasype kritikou. Vidím že o tom nemáte ani páru.
Já tvrdím, že člověk, který neumí udělat pěkné, validní, přístupné a zajímavé stránky je raději udělá ve flashi a strčí to jedné tabulky. Já umím dělat ve flashi ale nepoužívám to (nemožnost otevřít v novém okně, vyhledávače, nemožnost zvýraznění textu). A každý člověk, který tomu alespoň trochu rozumí a je znalý stránky ve flashi neudělá.
Treba kráčať z dobou.
Jo taky sem si myslel, že Flash je super a nechápu proč v něm nedělají všichni, pak jsem doufal, že musím počkat (že se flash ujme dobou) a pak mě to přešlo. Taky tě to přejde.

Jinak mi připadá docela zbytečné řešit jestli je flash uzavreny do <html> a <body> internetova stranka. Jak by tedy podle vás vypadal web, který by nebyl internetová stránka? Musel by to být objekt bez všech povinných atributů? Pochybuju, že by se to někde zobrazilo. To už potom můžeme nazývat internetovou stránkou všechno co končí *.html, *php, *htm...atd. Animace je animace a stránka je stránka. Animace tvářící se jako stránka není internetová stránka a basta :)
Timy
Profil
Opět mimo téma, ale myslím, že původní téma už jsme docela vyřešili, na tom webu zase tolik věcí k hodnocení není :-).

RPG
"pro mě je stránka to, v čem je flash vložený. Samotný flash není internetová stránka, ani jí být nemůže. To doufám uznáš..."
Nemám pocit, že bych říkal něco jiného - flashová animace vložená do html a vystavená na internetu je podle mě webová (internetová) stránka

HeWeR
Jinak mi připadá docela zbytečné řešit jestli je flash uzavreny do <html> a <body> internetova stranka.
V případě text/html je všechno v elementu <html>, navíc jsem to uváděl jako takový bonus

Musel by to být objekt bez všech povinných atributů? Pochybuju, že by se to někde zobrazilo.
Tohle jsem moc nepochopil, ale prohlížeče zobrazí v zásadě všechno, jde o to, jestli to zobrazí správně ;-)

To už potom můžeme nazývat internetovou stránkou všechno co končí *.html, *php, *htm...atd.
No však ano, posílá-li stránka text/html, je to HTML stránka, posílá-li application/xhtml+xml, je to XHTML stránka. A HTML i XHTML stránka je u mě zároveň webová stránka. Pixy kdysi zmiňoval definici webové stránky, ale tím už se to vlastně celé zamotává ještě víc a už jde jenom o to, co je to vlastně ta webová stránka. To je to, oč tu běží ;-).

Animace je animace a stránka je stránka.
A co je potom animace vložená do stránky? ;-)

Animace tvářící se jako stránka není internetová stránka a basta :)
Animace vložená do (X)HTML stránky je internetová stránka a basta :)
Miloš
Profil
Timy
A co je potom animace vložená do stránky? ;-)
Animace vložená do stránky je zkrátka animace vložená do stránky. Tvrdit něco jiného je jako tvrdit, že marmeláda vložená do koblihy je koblihou.
bzzzzzzzzzzzzzz bzzzzzzzzzzzzzzz bzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Timy
Profil
Miloš
Tvrdit něco jiného je jako tvrdit, že marmeláda vložená do koblihy je koblihou.
já neříkám, že samotné .swf je webová stránka. Já říkám, že animace vložená přes <object> nebo <embed> do stránky se stává součástí stránky a jako celek to tvoří webovou stránku. Marmeláda se také stává součástí koblihy. Nebo se ti už snad stalo, že by ti v obchodě dali koblih bez marmelády, protože marmeláda vlastně není kobliha?

(no, asi stalo, ale určitě z jiného důvodu, než který jsem napsal :-))
Miloš
Profil
Timy
Nebo se ti už snad stalo, že by ti v obchodě dali koblih bez marmelády…?
To ne, ale mnohokrát jsem dostal koblihu, u níž se množství marmelády limitně blížilo nule :-)

Ale jinak máš samozřejmě pravdu. Jak jsem psal výše, je to jeden o voze, druhý o koze.
HeWeR
Profil
OK, uznávám flash vložený do kodu (jakymkoli způsobem) je internetová stránka. Dovolím si tedy zavést nový pojem "celoplošně animovaná takřka nepoužitelná a nepřístupná internetová stránka".
Tedy:

Flash vložený do kodu (bez jineho textu) = internetova stranka
Flash vlozeny do kodu (bez jineho textu) = celoplošně animovaná takřka nepoužitelná a nepřístupná internetová stránka

Flash vlozeny do kodu (s náhradním textem) = celoplošně animovaná použitelná a přístupná stránka
Flash ulozeny na serveru jako *.swf = animace

Ha....tak sem zavedl nový termín a doufám, že ho začnou všichni používat...:)

Animace vložená do stránky je zkrátka animace vložená do stránky. Tvrdit něco jiného je jako tvrdit, že marmeláda vložená do koblihy je koblihou.
Když příjdeš do obchodu řekneš jednu koblihu a nebo koblihu + marmeládu :)? Řekneš jednu koblihu = marmeláda je součástí koblihu stejně jako je flash součástí internetové stránky a jako celek je tedy flash v internetové stránce internetová stránka.
(pozn. po přečtení - co to tady melu za kraviny?! :D)
mihal
Profil *
Okej skúsim vyriešiť túto nekonečnú debatu o FLASH a HTML (lebo myslim že ja som zapríčinil tieto rozpory).
Opýtam sa vás : Čo je úlohou internetovej stránky??? Predsa podávať užívateľovi potrebné informácie k danej téme a pod. (ešte nejaké tie položky v menu aby to nebolo všetko natrieskané na jednom mieste). Ak toto spĺňa stránka urobená vo FLASHI, prečo ju nenazvať stránkou... ? Veď kto presne vymedzil čo je internetová stránka a čo nie?
!!!!! FLASH sú normálne stránky (ak sú vytvorené za tým účelom) , akurát su tvorené úplne iným spôsobom a sú pre užívateľa príťažlivejšie. !!!!! ale ešte raz tvrdím: sú to stránky
HeWeR
Profil
Predsa podávať užívateľovi potrebné informácie k danej téme a pod.
Internetová stránka je to co ti vyleze s počítače když vypneš CSS, animace, obrázky, FLASh..atd. FLASH na stránce nesděluje informace dostatečnou formou! Flash není vhodný ke sdělování textové informace! Přes 10% uživatelům se stránka zobrazí špatně (nebo vůbec), 20% ji zavře hned co uvidí načítající se Flash. A právě těch 30% uživatelů si tvou informaci nepřečte....
stránky ve flashi jsou výplodem (a omluv mě za upřímnost) amatérů, kteří jesou zaslepeni tím jak umí ve Flashi a neuvědumují si (nebo vůbec neznají) negativa, které FLAH přináší. Z tých stránek nevím nic...pamatuju si jen cool modrý text, který cool způsobem najížděl a byl tam cool panáček mlátící hlavou o počítač...to je vše. Kdyby byly stránka normálním způsobem jsem si jist, že bych těch informací zachytl více - prostě flash NE!!!!
mihal
Profil *
Neviem z ktorej **** si vitiahol tie štatistiky... Určite len z tvojej hlavy. Tak teraz ja dám nejaku štatistiku... 80 percent ludi ani nevie že sa jedná o flashovú stránku, jediné čo si všimnú je že tá stránka vyzerá nejak moc dobre a zvyšok je taký zvedavý že si na tú stránku počká. Keby mal FLASH naozaj také veľké úskalia ako tu tvrdíš, tak potom by určite veľké firmy ako je NIKE atď. nemali svoje stránky vo flashi.

pamatuju si jen cool modrý text, který cool způsobem najížděl a byl tam cool panáček mlátící hlavou o počítač...to je vše.
Ja nezastávam túto konkrétnu stránku (lebo neni uplne super, to si povedzme rovno), ale celkovo flashové stránky.


stránky ve flashi jsou výplodem (a omluv mě za upřímnost) amatérů
Ja viem robiť aj klasické stránky a tie FLASHové sú omnoho náročnejšie na tvorbu, takže tých amatérov si odpusti. Ten kto vie urobť peknú flashovú stránku tak ten je profik a nie amatér. V dnešnej dobe vie takmer každý urobiť HTML stránku, aj keď niektoré su otrasné, ale FLASH vie robiť málo ľudí a tý čo to fakt vedia tak klobúk dolu. Takže žiadni amatéri ale profíci.
Timy
Profil
mihal
Ten kto vie urobť peknú flashovú stránku tak ten je profik a nie amatér.
S tím souhlasím.

HeWeR
Internetová stránka je to co ti vyleze s počítače když vypneš CSS, animace, obrázky, FLASh..atd.
Doložil bys tuto svou definici nějakým odkazem? Celé se to točí kolem toho, co je to vlastně internetová či webová stránka.
HeWeR
Profil
Timy
Nemůžu to doložit žádným odkazem....uvažuju logicky. Internetová stránka je pouze HTML kód (ne co ti z něj vyleze). Usuzuju tak podle výše uvedené diskuze. A v HTML kódu není ani obárázek ani animace a (správně by neměl být) ani CSS.

Michal
80 percent ludi ani nevie že sa jedná o flashovú stránku
to sis vycucal s prstu stejně jako já podporu flashe, že :)


Keby mal FLASH naozaj také veľké úskalia ako tu tvrdíš, tak potom by určite veľké firmy ako je NIKE atď. nemali svoje stránky vo flashi.
Ž Flash má veliké úskalý neříkám jen já, ale mnoho dalších lidí (např. Yuhů, Plaváček...). A nejde o to kdo to říká, ale že je to fakt. Stránka NIKE byla mimo provoz když jsem se tam snažil dostat a na stránku nikesports jsem čekal asi 20 sekund (na loadingu flashe běhalo číslo 15% tak jsem to zavřel). My se ale nebavíme o tom kdo má jaké stránky, ale o tom jak dělat dobré stránky. To rovnou můžu dát linky velkých českých firem, které mají otřesné stránky a argumentovat tím, že taky budu dělat takové.


FLASHové sú omnoho náročnejšie na tvorbu
člověk který umí dělat dobře s HTML a CSS nebude dělat dobrovolně stránky, které ho mají prezentovat ve Flashi

Proč si myslíš, že DoubleThink, který má návody o flashi na jakpsatweb.cz nemá všechny ty návody udělané jako Flash animace? Myslís si, že je to tím, že to neumí?
Timy
Profil
HeWeR
Internetová stránka je pouze HTML kód (ne co ti z něj vyleze)
Být DéGéiXem nebo Hulánem, tak se urazím ;-). Ale jinak já si zase myslím, že internetová stránka je to, co na mě vykoukne z prohlížeče.

Mimochodem - na co se to tedy právě teď dívám, když to není internetová stránka?
mihal
Profil *
Proč si myslíš, že DoubleThink, který má návody o flashi na jakpsatweb.cz nemá všechny ty návody udělané jako Flash animace? Myslís si, že je to tím, že to neumí?

Preto nie sú vo FLASHI lebo tá stránka je obsahovo príliš rozsiahla. A toto som už raz povedal, že určite sa neoplatí robiť veľkú stránku vo flashi ale ak tam stačí pár info a obrázkov, tak vtedy považujem FLASH za ideálne riešenie.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0