Autor Zpráva
tadeash04
Profil *
Zdarec.
Jak se vám líbí moje první stránky?? Kdyžtak napište co si o nich myslíte a co byste případně změnili.
Link je www.tadik.ic.cz.
Dík
*Čvachta*
Profil *
Smekám. Hezké. A na první pokus :)
Miloš
Profil
Ale pár výhrad by se taky našlo:
font-family: Garamond, verdana; je pitomost, poněvadž Garamond je patkový a Verdana je bezpatková. Ohledně písem doporučuji nakouknout k Pixymu.

Chybí jednotky: font-size: 15 – patnáct čeho? 15pt, 15pc, 15px, 15% … Pokud pak použiješ definici slovní (xx-small až xx-large) nebo v procentech, text půjde zvětšovat/zmenšovat i v exploreru. U jednotek jako pt, pc a px ne.

Písmo nadefinuj hlavně pro body, jinak se ti stane, že bude někde definice chybět (<li>)

Opakovaná definice tohotéž přímým stylem (<li style="display:inline;list-style-type:none !important;background:url('http://img.ic.cz/img/2.gif') no-repeat 0 50% !important;padding:0 6px 0 11px !important;" …) je zbytečnost, když můžeš vše společné napsat výše v části <style>.

Nepodtrhávat odkazy (text-decoration: none;) je snesitelné v hlavním menu, ale nikdy (v 99%) ne v běžném textu „podávat se můžete zde“. BTW o klikání zde se toho už také hodně napsalo.

Hover u běžného textu (nadpisy; BTW Březen 20006 je hezký futurismus) je matoucí, zvlášť když nemáš podtržené odkazy; to je pak vysloveně trestuhodné.

Text v buňce je nalepený na stěnu. Když už to musí být v tabulkách (ale časem se snad víc skamarádíš s CSS a přijdeš na to, že je to bez tabulek snazší), přidej tabulce atribut cellpadding="3" (míň než 3 pixely není příliš velký odstup, víc jak 5 pixelů už je moc, posuď vlastním okem).

„Informace technického rázu“ – návštěvníky nezajímá, pro jaké rozlišení, bitovou hloubku a prohlížeč jsou stránky odladěny (ještě že aspoň nepoužíváš příšerné slovo optimalizovány). Návštěvníky zajímá, jestli se jim stránky pořádně zobrazí. Pokud ne, nebudou si kvůli tomu měnit rozlišení (zvlášť u LCD s nativními rozlišeními je to „dobrá rada“), odejdou a už se nevrátí

Horní logo je dnes zvykem dělat klikací (href vede na hlavní stránku)

Abych jen nekritizoval – na první pokus to není zlé a vypadá to docela hezky.
tadeash04
Profil *
Díky moc..
I když mi uvedený termíny moc neříkají, tak se na to podívám a trochu to upravím...
Miloš
Profil
tadeash04
I když mi uvedený termíny moc neříkají…
Například?
Gekon
Profil
Jako první pokus moc hezké... víceméně vše podstatné řekl Miloš, já jen dodám, že po kliknutí na fotky se objeví Stránky je ještě ve výstavbě... ale jinak fakt moc pěkná práce
wolfixis
Profil
nelibí se mi to pozadí
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0