Autor Zpráva
Boy
Profil
Představte si, že jste majitelem prosperující firmy, která zaměstnává 30 zaměstnanců a vyrábíte dřevená okna a dveře. Přitom všem ještě úspěšně expandujete do zahraničí (převážně do Ameriky, Holandska a Řecka). Stojíte před rozhodnutím, kdy si máte vybrat mezi dvěma různými designy, aby nahradily stávající stránky na adrese www.okna-dvere.cz.

První design - Screenshot
Druhý design - Screenshot

napište mi prosím, pro který design byste se rozhodli a hlavně proč!. Odpovědi typu "Ten první" nebo "Ten druhý" jsou mi k ničemu. Chci znát různá pro a proti obou designů. Předem díky.
*Čvachta*
Profil *
Oba vypadají "neprofesionálně".

První je "neuzavřený" - to pozadí je příšerné.

U druhého se mi nelíbí tmavé pozadí. Písma v menu a menu. Taky je tam hodně čtverců.

Uzavřu to tak, že se mi nějak nezamlouvá ani jeden.
Boy
Profil
Pojem "neprofesionálně" je dosti relativní. Ukaž mi nějakou stránku oken a dveří, u kterých vypadá design podle tebe profesionálně. Jinak díky za kritiku, akorát já jsem nechtěl slyšet to, že se ti nezamlouvá ani jeden, ale prostě buď je lepší první anebo druhý.
*Čvachta*
Profil *
Pokud pouze, tak druhý.
*Čvachta*
Profil *
http://www.aktive.cz/

Tohle je dle mého profesionální.
Timy
Profil
Boy
Ten druhý, je přehlednější. V tom prvním je fakt nešikovné to pozadí, kdyby se změnilo na něco normálního, vypadalo by to lépe.
wimstr
Profil
Jsem spíše pro druhý design.
Boy
Profil
to wimstr

Nečetls, o co jsem žádal?

napište mi prosím, pro který design byste se rozhodli a hlavně proč!. Odpovědi typu "Ten první" nebo "Ten druhý" jsou mi k ničemu. Chci znát různá pro a proti obou designů. Předem díky.

to Čvachta

Ano tohle je profesionální, za profesionální peníze :-)
error414-
Profil *
Jasne druhy. Ten prvni pusoby jako web z roku 99. Ten druhy take neni zazrak ale graficky poslouzi, ani nenadchne ani neurazi, splni svuj ucel. Pokud se design 2. zmeni jeste o nejake drobne prvky muze byt docela hezky.

BTW: Pokud setrite na grafikovi urcite nesetrete na kóderovi. Ty penize se vrati.
Sikovnejsi koder vam to udela za 2000 az 4000KC.

Podle me nema vubec cenu najimat na takove jednoduche prezentacni stranky drahou firmu.
Boy
Profil
to error414-

Děkuji mnohokrát za vaše rady. Na kodérovi se šetřit nebude, o to se postarám.

Prosím, aby se vyjádřil ještě někdo.
wimstr
Profil
Dobrá tak ten první bych si nevybral, protože se mi nelíbí:
- pozadí
- menu
- nehodí se k tomu ani hlavička

Osobně bych si nevybral ani druhý ale je lepší než ten první:
- V hlavičce je aspoň vydět o co jde (jsou tam vydět okna i dveře)
- má lepší pozadí
- I menu je lepší i když ne o tolik
Boy
Profil
to wimstr

Díky - tohle jsem přesně potřeboval.

Ještě někdo další?
error414-
Profil *
Ty drobne detaily u designu 2.

1. neni poznak ktery jazyk je aktivni, je to poznat na textu ale i tak.
2. menu vypada ze se lepi k hlavicce, myslim ze by bylo lepsi kdyby se lepilo k hlavnimu telu. Bude tak zakaznik opticky vydet kde se nachazi. Je to takove podvedome.
3. Urcite tucny font menu nebo ho nejak zvyraznit
4. Jake misto v menu ma hlavni stranka, ta tam chyby. HL. stranka je nejdulezitejsi na celem webu.
5. dal bych si pozor na ty akce, takhle tam pusobi nerusive ale pokud se naplni nejakymi obrazkama s ostryma
barvama muze to odvadet pozornost od hlavniho textu.
Martin
Profil
Na kodérovi se šetřit nebude, o to se postarám.
Začal bych u designu. Oba návhy bych hodil do koše a najmul někoho s grafickým cítěním. Takováto firma si zaslouží lepší vizitku než jsou zde uvedené návrhy. Ani z jednoho návrhu není pořádně vidět, čím se firma zabývá.
error414-
Profil *
Martin
Ani z jednoho návrhu není pořádně vidět, čím se firma zabývá.
Vubec neni pravdou
Václav
Profil
Určitě ten druhý, ale:

1. udělal bych tenčí rámečky - působý "humpolácky"
2. menu viz. error414-
3. pozadí <body> - je asi záměr naznačit texturu dřeva v příčném řezu, ale je to už moc složitý (v jednoduchosti je krása)
Martin Kuželka
Profil
Abych řekl pravdu, tak bych si nevybral ani jeden. Pokud bych byl prosperující firma vyrábějící dveře, tak si najmu někoho, kdo to udělá pořádně (nechci se nikoho dotknout, ale opravdu bych se takovým webem prezentovat nechtěl).
Boy
Profil
Všem díky za názory...... zatlačím na "grafika" ať splácá něco lepšího a pak vám to sem předhodím.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0